کد خبر : 28173
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

“تصمیم …؟”

“تصمیم …؟”

✍:محمدابراهیم خلیلی بدون تردید فلسفه اصلی و علت وجودی سازمان ها، انجام کار بهتر و با هزینه کمتر برای رسیدن ‌به اهداف تعیین شده می باشد. بنابراین نقش مدیریت و مدیران در انجام وظایفی که بر عهده می گیرند، در این نوع از سازمان ها بسیار تعیین کننده و حائز اهمیت است. از همین روی،

✍:محمدابراهیم خلیلی
بدون تردید فلسفه اصلی و علت وجودی سازمان ها، انجام کار بهتر و با هزینه کمتر برای رسیدن ‌به اهداف تعیین شده می باشد.
بنابراین نقش مدیریت و مدیران در انجام وظایفی که بر عهده می گیرند، در این نوع از سازمان ها بسیار تعیین کننده و حائز اهمیت است. از همین روی، چنین مدیرانی، متآثر از فرآیند درون سازمانی و تاثیرات برون سازمانی، یا عوامل موثر محیط خارجی، برای انجام وظایف خود ، ناگزیر به تنظیم دانش مدیریت در ساختاری هدفمند و مفید هستند تا با انجام یک کار ، فعالیت و یا وظیفه تعیین شده، تضاد منافع و تهدیدات سازمانی را به فرصت ها و ایجاد زمینه یکپارچگی منافع و اهداف واحد تحت مدیریت خود،مبدل سازند. سپس به دنبال آن، منافع گروهی ذینفع و عموم (شهروندان) را تامین نمایند و نقش خود را در انجام وظیفه مدیریتی به خوبی ایفا کنند!
به طور کلی برای مدیریت و مدیران، در قبال وظایفی که دارند موارد متنوعی از رویکردها، تصمیم گیری ها و عملکردها مطرح می شود که با تشخیص درست و مناسب، تصمیم مطلوب و پسندیده و اقدام به موقع و موثر، می تواند به نتیجه ای ختم شود که حاصل انجام صحیح و مقبولِ آن اقدامِ تدبیر شده، ایفای یک وظیفه متعهدانه مدیریتی، برای مخاطبانِ منتظرِ دریافتِ خدمت، از مدیریت و مدیران شهری به حساب آید.
با همین نگاه، در روزهای اخیر که مجددا بحث استیضاح شهردار محترم رشت مطرح شده است، خالی از لطف نیست که اعضای بزرگوار شورای محترم شهر رشت ، که شاکله ان را تعدادی از شخصیت های مجربِ خادم و صاحبان انگیزهِ جوان تشکیل داده اند، یکبار دیگر، از باب قرار داشتن در کسوت گرانقدر مدیریت شهری، به موارد مطرح شده در فوق نظر عنایتی بفرمایند و با توجه به تناسب اهداف مدّ نظر خود، در ادامه گامی را بردارند که محصولِ مثمرِ آن، در بر گیرنده منافع و مصالح مخاطبان مدیریت و مدیران شهری در رشتِ جان باشد.
همین طور نباید دور از نظر داشت که؛ در شرایط موجود ، اقدامات به هرحال در دست انجام، زمان باقیمانده اندک و …، آیا با اتخاذ یک تصمیم، که به لحاظ زمانی و موقعیت یابی های مدیریت شهری، نمایانگر افق روشنی نمی تواند باشد، قادر هستند تا در اوضاع نه چندان مطلوب و فعلیِ شهری و موارد مبتلابهِ سازمان شهرداری، نتایج مناسبی را از نظر کمی و کیفی،برای آینده مدیریت و مدیران شهری، سازمان شهرداری و منافع و مصالح شهروندی در شهر رشت رقم زنند؟

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.