کد خبر : 16109
تاریخ انتشار : شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۴:۰۸

مجلس اعتبار درخواستی برای پرداخت یارانه‌‌ی سال ۹۷ را در اختیار دولت گذاشته است

مجلس اعتبار درخواستی برای پرداخت یارانه‌‌ی سال ۹۷ را در اختیار دولت گذاشته است

هاتف‌خبر – عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: آنچه که مجلس با دولت نهایی کرده این بوده که یارانه‌ی هیچ نیازمندی حذف نشود و این تعهد را از دولت اخذ کرده است.

   هاتف‌خبر – عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: آنچه که مجلس با دولت نهایی کرده این بوده که یارانه‌ی هیچ نیازمندی حذف نشود و این تعهد را از دولت اخذ کرده است.
به گزارش «هاتف‌خبر» مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه یارانه‌ی 24 میلیون نفر بر اساس مصوبه‌ی مجلس باید حذف شود، گفت: در سنوات گذشته در بودجه برای حذف یارانه‌ی نقدی دهکها، آمار و اعداد، صنوف و گروه‌های مختلف با دولت اختلاف نظر وجود داشت، به همین دلیل در بودجه‌ی سال 97 به دولت رقمی برای پرداخت یارانه‌ی نقدی مشخص شده اما تکلیفی مبنی بر اینکه به چه تعداد یارانه اختصاص یابد، تعیین نشده است.

   عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به «خانه ملت» اظهار کرد: نمی‌توان گفت که چه تعداد از دریافت یارانه‌ی نقدی حذف می‌شوند، اما میزان بودجه‌یی که دولت برای پرداخت یارانه‌ی نقدی به دهکها و گروه‌های مختلف در سال 97 پیش‌بینی کرده در بودجه‌ی امسال تعیین شده است،تکلیفی هم بر دوش دولت مبنی بر اینکه 33 میلیون نفر از یارانه‌بگیران پردرآمد باید حذف شوند نیست و رقم حذف کمتر از این تعداد است.
وی افزود: دولت باید در حذف یارانه‌بگیران به نحوی اقدام کند که کشور وارد تنش نشود و حذف یارانه‌بگیران باید تدریجی و سنواتی انجام شود.

مهندس جعفرزاده ادامه داد: مجلس از دولت این درخواست را داشته که علی‌رغم اینکه گروهی باید از لیست یارانه‌بگیران حذف شوند، این حذف تدریجی و سنواتی انجام شود و گامها در این بخش باید محکم برداشته شود.

نماینده‌ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف 33 میلیون نفر از دریافت یارانه یعنی اینکه حدود 45 درصد جامعه از دریافت یارانه حذف شوند، یادآور شد: پیش‌بینی ما حذف 45 درصدی یارانه‌بگیران نیست، پس دولت هم باید در حذف یارانه‌بگیران به نحوی اقدام کند که کشور وارد تنش نشود.

وی با تاکید بر اینکه مجلس اعتبار مورد درخواست دولت برای پرداخت یارانه در سال 97 را در اختیارش گذاشته است، افزود: امیدوارم دولت به نحوی اقدام کند که دامنه‌ی اعتراضات کم باشد و هر شخصی که خبر حدف دهکهای بالای درآمدی از دریافت یارانه را شنید اذعان کند که کار دولت صحیح بوده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس سپس تصریح کرد: آنچه که مجلس با دولت نهایی کرده این بوده که یارانه‌ی هیچ نیازمندی حذف نشود و این تعهد را از دولت اخذ کرده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.