کد خبر : 14449
تاریخ انتشار : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۷:۳۴

هشت دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان جایزه‌ی تحصیلی بنیاد ملی نخبگان را دریافت کردند

هشت دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان جایزه‌ی تحصیلی بنیاد ملی نخبگان را دریافت کردند

هاتف‌خبر – دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان از دریافت جایزه‌ی تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به وسیله‌ی هشت دانشجوی این دانشگاه خبر داد.

   هاتف‌خبر – دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان از دریافت جایزه‌ی تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به وسیله‌ی هشت دانشجوی این دانشگاه خبر داد.
به گزارش «هاتف‌خبر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشستی از تلاشهای این دانشجویان قدردانی کرد و در سخنانی تاکید نمود: فرد نخبه مرزهای زمانی و مکانی را طی می‌کند و خود را در عرصه‌ی رقابت جهانی می‌بیند.
وی از جوانان به عنوان گنج اصلی کشور نام برد و یادآور شد: در زمانهای گذشته استادانی همچون ابن سینا و بوریحان در چندین رشته‌ی علمی مهارت داشتند و به عنوان نخبگان آن دوره محسوب می‌شدند اما امروزه با گسترش دامنه‌ی علوم، مهارت در یک زمینه و یا داشتن مهارتی خاص، این فرصت(نخبگی) را ایجاد می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: داشتن علم به تنهایی ملاک نخبه بودن نیست. نخبگان برای متفاوت بودن باید نوآوری و خلاقیت نیز از خود بروز دهند. مهمترین تفاوت بشر با موجودات دیگر نیز همین است. نوآوری و خلاقیت ذاتی نیست بلکه اکتسابی است. در این زمینه نکته‌ی کلیدی که به آن باید توجه داشت، استمرار حرکت است و این مهترین تفاوت بین کسانی است که می‌توانند اثرگذار باشند. استمرار حرکت، یعنی تلاش خستگی‌ناپذیر که مهمترین اصل موفقیت، رشد و تعالی انسان است.
وی در پایان با اشاره به اینکه یکایک نخبگان چشم امید جامعه و کشور هستند، اظهار امیدواری کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل دانشگاه علوم پزشکی گیلان شاهد توسعه‌ی نخبگی در استان گیلان باشیم.


دکتر مسعود اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان نیز هدایت استعداد پرورش یافته در مسیر درست را مهم توصیف کرد و گفت: موثر بودن برتر از موفق بودن است. اثرگذار بودن فرد نخبه در سازمان و موسسه حتی در کشور خود، بزرگترین وجه شاخص فرد نخبه است.
وی در ادامه با اشاره به اهداف بنیاد نخبگان استان گیلان در شناسایی و توانمند کردن شخص نخبه، گفت: عنوان نخبگی یک پدیده‌ی مسوولیت‌آور است نه پدیده‌ی محدویت‌آور. نخبگان به عنوان آینده‌سازان کشور مسوولیتی به مراتب بیشتر دارند چون دارای استعداد بهتری هستند و طبعاً بایستی بیشتر مسوولیت‌پذیر باشند.
دکتر اصفهانی در پایان سخنانش از رئیس و هیات رئیسه‌ی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز به عنوان نخبگان استان یاد کرد و اظهار نمود: مسوولان دانشگاه با توجه به تواناییهای فراوان علمی، مسوولیت‌پذیر هستند.
دکتر شادمان نعمتی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز رویکرد اصلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را رویکرد حل مساله عنوان کرد و گفت: نبوغ و نخبگی یعنی تلاش و 99 درصد نخبگی یعنی تلاش و باید این مسیر تداوم یابد تا بتوانیم مساله را حل کنیم.
وی نیروی انسانی را بزرگترین ثروت دانشگاه علوم پزشکی دانست و با اشاره به اهداف کمیته‌ی تحقیقات دانشجویی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه از جذب دانشجو پژوهشیار خبر داد.
دکتر نعمتی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان هرگونه همکاری و تعامل با بنیاد نخبگان را در راستای رویکرد حل مساله و ساختن اکوسیستم مناسب برای نخبگان در دستور کار دارد.
در ادامه نخبگان حاضر در تاین نشست نیز دیدگاه‌های خود را در زمینه‌ی ویژگی نخبه و اهداف خود بیان کردند.
در پایان هشت دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان که موفق به دریافت جایزه‌ی تحصیلی بنیاد ملی نخبگان شده بودند، قدردانی شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.