کد خبر : 5571
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۶:۳۳

25 هکتار از زمینهای واحدهای صنعتی راکد در سال 94 آزادسازی می‌شود

25 هکتار از زمینهای واحدهای صنعتی راکد در سال 94 آزادسازی می‌شود

هاتف نیوز– مهندس طهمورث لاهوتی اشکوری مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت: با توجه به نبود آگاهی کافی و دانش فنی و تجاری بازرگانی برخی مدیران واحدهای صنعتی و همچنین نیاز بازار، واحدهای بسیاری بدون فعالیت و راکد مانده‌اند.

    هاتف نیوز– مهندس طهمورث لاهوتی اشکوری مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت: با توجه به نبود آگاهی کافی و دانش فنی و تجاری بازرگانی برخی مدیران واحدهای صنعتی و همچنین نیاز بازار، واحدهای بسیاری بدون فعالیت و راکد مانده‌اند.
بر پایه‌ی گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان، وی گفت: درسال 93 بیش از 20 هکتار اراضی واحدهای صنعتی راکد آزادسازی شدند که این رقم درسال 94 نیز بیش از 25 هکتار از اراضی واحدهای صنعتی که به دلایل مختلف راکد مانده است آزادسازی خواهد شد.
وی اظهار کرد: بر اساس قانون شهرک صنعتی انتقال مالکیت با طرف قرارداد به صورت واگذاری حقوق است در ابتدای قرارداد به طرف مقابل سند می‌دهیم و تنها زمانی که واحدهای صنعتی تعهدات خود را از نظراحداث/بهره‌برداری و همچنین پرداخت دیون دولتی انجام دادند، مالک رسمی واحد صنعتی خواهند شد.
وی ادامه داد: برخی افراد در طی این پروسه با مشکلاتی مواجه شده‌اند که به دلیل برنامه‌ریزی درست توان ادامه کار ندارند و در فرایند ایفای تعهد خود دچار مشکل می‌شوند که بر این اساس می‌توانیم بر طبق قراردادهای فی‌مابین زمینها را از آنها باز پس گرفته و مجدداً زمینها را به صورت خام در اختیار سرمایه‌گذاران جدید بگذاریم.
لاهوتی سفر اخیر هیات وزیران به استان را بسیار ارزشمند دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه سیاست «دولت تدبیر و امید» سیاست عملگرایی است و آنچه تاکنون مشاهده شده این است که بعد از سفر هیات وزیران در بازدید از حوزه‌های مختلف و تشکیل جلسات، مصوبات خوبی مورد بررسی قرار گرفته است.
رئیس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان ادامه داد: در طی بازدید آقای نعمت‌زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت از واحدهای صنعتی رشت، شفت، انزلی و به ویژه منطقه‌ی آزاد انزلی با توجه به تراکم استقرار واحدها در استان و نواحی مختلف تاکید بر حمایت همه جانبه از آنها بوده و توسعه‌ی زیربنایی را مورد تاکید قرار داده‌اند که ما نیز بلافاصله این امر را در دستور کار خود قرار دادیم.
وی در ادامه افزود: با توجه قرار داشتن برخی زمینها در محدوده‌ی حریم تالاب برقرار کردن تعامل دوطرفه با منطقه‌ی آزاد برای فراهم کردن موقعیتهای جدید صنعتی از دیگر تاکیدات وزیر محترم صنعت بوده که از دیگر اولویتهای ما خواهد بود.
لاهوتی اذعان کرد: احداث پنج تصفیه‌خانه‌ی فاضلاب صنعتی را در دستور کار داریم که ان‌شاءالله برخی از آنها در سال 95 به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با تاکید براینکه برای کاهش برخی مشکلات واحدهای صنعتی و سرمایه‌گذاران با همکاری و راهنمایی سه مجموعه‌ی معاونان، کارشناسان شرکت و سازمان هم‌پیمان و صادق هستیم و با برقراری این همدلی و تعامل مضاعف تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا بتوانیم تمام اهداف سازمانی خود را با عمل پیش ببریم و با بهره‌گیری از همه پتانسیلها بتوانیم خدماتی نو ارائه دهیم.
لاهوتی تصریح کرد: در سال 93 در زمینه‌ی رشد وتکمیل برخی زیرساختها اقدامات قابل توجهی صورت گرفته اما این امر کافی نبوده و همه نگاه مجموعه این است تا بتوانیم در سال جاری نیز شاهد رشد چشمگیری در ایجاد و تکمیل زیرساختها و کیفیت سازی باشیم.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان یادآور شد: یکی از مهمترین اقداماتی که در دستور کار داریم برای رسیدگی و رفع برخی مشکلات واحدهای صنعتی پیاده‌سازی قانون واگذاری اداره‌ی امور شهرکها در هشت موقعیت است. شرکتهای خدمات عمران را تاسیس کردیم و نگهداری شهرکها در اختیار هیات امنا و هیات مدیره‌ی متشکل و نمایندگان واحدهای صنعتی هستند تا با شرکت و برگزاری جلسات،رسیدگی به رفع مشکلات آسانترصورت پذیرد.
لاهوتی در پایان اظهار کرد: با توجه به شرح وظایف و مسوولیتی که داریم سعی کردیم تا در سه بخش «کیفی‌سازی»، «خدمات»،و «توسعه» حوزه‌ی پایدار با در نظر گرفتن موضوعات زیست محیطی و احداث تصفیه‌خانه‌ی فاضلاب صنعتی و همچنین پیگیریهای مداوم و موثر با مدیران واحدهای صنعتی در رفع موانع بانکی، تامین اجتماعی و….اقدامات مهم و اساسی انجام دهیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.