به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
۹۸هزار تن کالا از گیلان ترانزیت شد

۹۸هزار تن کالا از گیلان ترانزیت شد

هاتف‌خبر – مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان در نشست کارگروه ترانزیت گفت: در طول ۱۰ ماهه‌ی نخست امسال ۹۸هزار و۳۶ تن کالا از استان ترانزیت گردیده که از این مقدار ۶۳هزار و ۸۲۳ تن از مرز آستارا و ۳۴ هزار و ۲۱۳ تن از مرز انزلی ترانزیت شده است..
به گزارش «هاتف‌خبر» فریبرز مرادی افزود: طی این مدت۶۴هزار و ۷۶۲تن کالای ترانزیتی از مرزهای استان وارد و۳۳هزار و ۲۷۴ تن کالا از استان خارج گردیده که به ترتیب ترانزیت ورودی استان هفت درصد افزایش و در ترانزیت خروجی از استان شاهد کاهش ۷۵ درصدی بود.
وی در ادامه آرد و چای را عمده‌ترین کالاهای ترانزیت شده در این مدت عنوان کرد.
مرادی سپس خاطر نشان نمود: در این مدت ۱۱۷هزار و۴۸۱ تن کالا از مرز آستارا وارد کشور گردیده که نسبت به همین مدت در سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته، عمده کالاهای وارداتی مرز آستارا در ۱۰ ماهه‌ی امسال نیز انواع تخته بود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان سپس اظهار کرد: در این مدت همچنین افزون بر۶۸۱ هزار تن کالا از این مرز صادر گردیده که نسبت به همین مدت در سال گذشته۳۰ درصد افزایش داشته است، میوه و تربار نیز عمده کالاهای صادر شده از مرز آستارا در ۱۰ ماهه‌ی امسالجاری بودند.
مرادی در ادامه با اشاره به میانگین تردد روزانه ۲۴۵ دستگاه کامیون از مرز آستارا افزود: ۳۷هزار و ۲۹۹ دستگاه کامیون در طول این مدت به مرز آستارا وارد شده و ۳۷هزار و ۵۷۹ دستگاه کامیون نیز از این مرز خارج شده‌اند. همچنین طی این مدت هشت دستگاه وسیله‌ی نقلیه‌ی مسافری به مرز آستارا وارد شده و دو دستگاه وسیله‌ی نقلیه‌ی مسافری از این مرز خارج شدند.


این مقام مسوول در بخشی دیگر از سخنانش به تشریح وضعیت تردد ۱۰ ماهه‌ی مسافر از مرز آستارا پرداخت و گفت: در ۱۰ماهه‌ی نخست امسال با میانگین تردد روزانه ۲۷۱ مسافر حدود ۸۲هزار و ۹۱۴ مسافر از مرز آستارا تردد نموده‌اند که از این تعداد ۴۲ هزار و ۴۳۷ مسافر وارد شده و ۴۰ هزار و ۴۷۷ مسافر نیز از این مرز خارج شده‌اند.
شایان گفتن است که چهار شرکت حمل و نقل بین‌المللی کالا، یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی مسافر و ۱۳۰ نمایندگی شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی کالا در استان گیلان مشغول فعالیت هستند.

پاسخی بگذارید