کد خبر : 49733
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶

دادستان مرکز گیلان از روند اجرای چند پروژه‌ی رشت بازدید کرد

دادستان مرکز گیلان از روند اجرای چند پروژه‌ی رشت بازدید کرد
مدیریت ارتباطات شهرداری رشت گزارش کرد که رحیم شوقی و سیدمهدی فلاح‌میری از روند اجرای برخی پروژه‌های «طرح میثاق» بازدید کردند.

هاتف‌خبر – در راستای رفع موانع اجرای پروژه‌های «طرح میثاق» دادستان مرکز استان گیلان با همراهی شهردار رشت از سه پروژه‌ی عمرانی در دست اجرا بازدید کرد.
به گزارش «هاتف‌خبر» از مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، سیدمهدی فلاح میری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با همراهی رحیم شوقی روز چهارشنبه هیجدهم بهمن ماه ۱۴۰۲ به منظور رفع موانع و تسریع در اجرای پروژه‌های «طرح میثاق» از روند اجرایی چند پرو.ژه بازدید کردند.
بر پایه‌ی گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری رشت این برنامه‌ی بازدید از تعریض پل پستک، محور شهید سلیمانی(ژ۵) و تقاطع غیرهمسطح سردار شهید حق‌بین(حمیدیان) انجام شد.


در جریان بازدید به وسیله‌ی دست‌اندرکاران و مجریان پروژه‌ها تاکید شد که پروژه‌ی تعریض پل پستک با هدف ایجاد بار ترافیکی روانتر با تعریض پل قدیمی از هشت متر به ۲۴ متر، بدون تخریب پل قدیمی در دست اجرا است و تاکنون حفاری بتن‌ریزی ۱۶ شمع و همچنین ساخت و نصب ۱۸ تیر به پایان رسیده است ضمن اینکه بتن‌ریزی عرشه و دال‌های دسترسی طرف شرقی پل، نصب تمام پریدال‌های طرف غربی پل و رفع معارض مربوط به تاسیسات اداره‌های برق، آب و فاضلاب انجام شده و این پروژه دارای بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.
همچنین توضیح داده شد که عملیات پروژه‌ی تقاطع غیرهمسطح سردار شهید حق‌بین(حمیدیان) در مهر ماه امسال با هدف کاهش بار ترافیک و بهبود وضعیت عبور و مرور در مسیر تقاطع حمیدیان آغاز شده و تاکنون از ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
در ادامه در باره‌ی محور شهید سلیمانی(ژ۵) هم توضیح داده شد که این پروژه با بیش از چهار کیلومتر طول از پروژه‌های عمرانی «طرح میثاق» شهرداری رشت است که با هدف دسترسی شهروندان به شبکه‌ی مناسب در تقاطعهایی با حجم ترافیک بسیار در سه قطعه‌ی مجزا به وسیله‌ی پیمانکاران مربوطه عملیاتی شده تا در بازه‌ی زمانی مشخص به بهره‌برداری برسد.


برای بازدیدکنندگان توضیح داده شد که قطعه‌ی نخست این پروژه به طول یکهزار و ۴۰۰ متر به وسیله‌ی پیمانکار تجهیز کارگاه شده و خاکبرداری و تسطیح مسیر و همچنین ریختن مصالح برای استحکام بستر و کوبیدن آن در ۴۰۰ متر انتهای مسیر و نیز لوله‌گذاری به طول ۱۰۰ متر در حال انجام است و تاکنون ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
قطعه‌ی دوم آن نیز به طول یکهزار و ۲۰۰ متر به وسیله‌ی پیمانکار تجهیز کارگاه شده و خاکبرداری و تسطیح مسیر و همچنین عملیات اجرایی متناسب با روند پروژه در حال انجام است و تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
قطعه‌ی سوم این پروژه هم به طول یکهزار و ۶۰۰ متر به وسیله‌ی پیمانکار تجهیز کارگاه شده و خاکبرداری و تسطیح و همچنین عملیات خاکی شامل خاکریزی و اجرای لایه‌های روسازی، لوله‌گذاری برای هدایت آبهای سطحی، جدولگذاری و پیاده‌روسازی، اجرای سیستم روشنایی، تهیه‌ی رمپ و نصب علائم ترافیکی و نصب نرده در حاشیه‌ی کانال در حال انجام است و تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.