کد خبر : 48196
تاریخ انتشار : جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ - ۵:۵۵

ارشاد گیلان مدیر کل «صفر کیلومتر» نمی‌خواهد!

ارشاد گیلان مدیر کل «صفر کیلومتر» نمی‌خواهد!

متن زیر را کسی می‌نویسید که سالهای سال در ارتباط نزدیک با اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان بوده و به خوبی از کارکرد افراد در این اداره‌ی کل آشنا است.

هاتف‌خبر – پس از آنکه رضا ثقتی در پی یک ماجرای جنجالی از سمت مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان کنار گذاشته شد و به جای او سرپرست منصوب گردید، هنوز پس از چندین ماه وزارتخانه نتوانسته است فردی را به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان منصوب کند.
آنچه مسلم است این کار در استان فرهنگی گیلان چندان ساده نیست، ابتدا باید فردی را پیدا کرد که از حاشیه‌ها به دور باشد و با جامعه‌ی فرهنگی و هنری استان و همه‌ی جریانات فکری این منطقه همراه و همگام باشد و فرهیختگان و فرهنگیان استان به او اعتماد داشته باشند.
این فرد باید از آنچنان مقبولیت عمومی برخوردار باشد که فاصله‌ی ایجاد شده در زمان مدیر کلی رضا ثقتی جبران شود و همه‌ی ذی‌نفعان اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان او را پذیرا باشند بنابر این قطعاً نباید کلید اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان را به یک مدیر کل صفر کیلومتر که بخواهد تازه روابط خود را با جامعه‌ی فرهنگی – هنری استان گیلان برقرار کند، سپرد!
این اداره‌ی کل نیاز دارد تا مدیری را در راس خود ببیند که هم با هنرمندان بخشهای مختلف سینمایی، خوشنویسی، شعرا، نویسندگان، مطبوعاتیها و کانونهای فرهنگی – هنری ارتباطی منسجم و هماهنگ داشته باشد و از سویی دیگر با بدنه‌ی اصلی اداره‌ی کل نیز هماهنگ بوده و بتواند به خوبی از نیروها و امکانات موجود برای پیشرفت و تعالی فرهنگی استان بهره ببرد.


اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نباید دوباره تجربه‌ی رضا ثقتی را به هر نوع دیگر تکرار کند چون دیگر جای اشتباه و خطا در این اداره‌ی کل وجود ندارد و همین موضوع می‌طلبد که فردی کارکشته و کاربلد سکان هدایت این اداره‌ی کل را به دست بگیرد، فردی که برای همه‌ی ذی‌نفعان شناخته شده باشد و همچنین او به زیر و بم کارهای اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان آشنا باشد.
با این توصیف بهترین فردی که هم بتواند اعتماد از دست رفته را جبران کند، هم بین گروه‌های مختلف فرهنگی استان گیلان وفاق ایجاد نماید و هم مقبولیت همگانی داشته باشد، کسی خواهد بود که سابقه‌ی کار طولانی مدت در این اداره‌ی کل داشته و همچنین از سطح سواد و آگاهی کافی برخوردار بوده و سالیانی دراز در این اداره‌ی کل استخوان خًرد کرده باشد.
محمد حسن‌پور چهره‌یی است که برای همه‌ی فرهنگیان و فرهیختگان استان گیلان اعم از جامعه‌ی هنری، سینمایی، خوشنویسی، شعرا، نویسندگان، مطبوعاتیها و… استان آشنا است و در طول سالیانی دراز در این اداره‌ی کل نقشی موثر داشته است.
او که هم‌اکنون در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ی اسلامی فعالیت می‌کند، به مدت طولانی در سمتهای مختلف این اداره‌ی کل خدمت کرده و به خوبی با زیر و بم کار در اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان آشنایی دارد.
او فردی است که در دورانهای سخت کار و تلاش در اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، کارهایی زیربنایی و مهم انجام داده، سالها در پست معاونت فرهنگی این اداره‌ی کل تلاش کرده و برای همگان چهره‌یی شناخته شده است.


حسن‌پور که کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی دارد، دکترای مدیریت منابع انسانی گرفته و هم‌اکنون می‌تواند از هر جهت بهترین گزینه‌یی باشد که سکان هدایت کشتی به گل نشسته‌ی اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان را به دست بگیرد.
بدون تردید اگر مردانی در کارهای تخصصی خود به کار گرفته شوند، کارکردی بهتر و مورد پسند جامعه نیز خواهند داشت تا مدیران صفر کیلومتری که از بیرون یا درون یک دستگاه برای بالاترین سمت یک اداره‌ی کل در نظر گرفته می‌شوند.
اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان به دلیل ماهیت فرهنگی استان گیلان و وجود افرادی فرهیخته، کاردان، هنرمند و کاربلد که سخت با کسی همراه و همگام می‌شوند اما شخصیت و جایگاه علمی و عملی محمدحسن‌پور سبب خواهد شد که هر چه زودتر اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به روزهای اوج خود نزدیک شود.
محمد حسن‌پور فردی است عملگرا که از نظر تئوری هم در رشته‌ی مرتبط به درجه‌ی عالی رسیده و با جامعه‌ی بزرگ فرهنگی استان گیلان ارتباطی موثر و مفید داشته و دارد. او بدون تردید می‌تواند فاصله‌ی ایجاد شده بین فرهنگیان، فرهیختگان، هنرمندان و… با این اداره‌ی کل را ترمیم کند. در انتخاب یک فرد کاردان و شایسته برای جایگاهی که می‌تواند برای آن جایگاه موثر و مفید باشد، نباید تردید کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.