کد خبر : 28572
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶

مدیران سمن‌های گیلان خواستار تاسیس «خانه‌ی تشکلهای غیردولتی» شدند

مدیران سمن‌های گیلان خواستار تاسیس «خانه‌ی تشکلهای غیردولتی» شدند

هاتف‌خبر – به مناسبت فرا رسیدن «روز تشکلها و مشارکتهای مردمی» نشست برخی از روسای تشکلهای غیردولتی با مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان برگزار شد.

هاتف‌خبر – به مناسبت فرا رسیدن «روز تشکلها و مشارکتهای مردمی» نشست برخی از روسای تشکلهای غیردولتی با مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان برگزار شد.
به گزارش «هاتف‌خبر» تشکلها غیردولتی ‌نقشی تعیین‌کننده در پیشبرد اهداف بخشهای مختلف از جمله هدفهای سه‌گانه‌ی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دارند و با نگاه تخصصی آنها می‌تواند به‌عنوان بازوان توانمند اجرایی اداره‌ی ‌کل میراث فرهنگی علاوه بر ایجاد زمینه‌های توسعه‌ی فعالیتها، تبیین‌کننده هم باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌ی ‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، روز پنجشنبه‌ی گذشته 23 امرداد ماه ۱۳۹۹ به مناسبت «روز تشکلها و مشارکتهای مردمی» نشست تشکلهای غیردولتی مرتبط با فعالیتهای اداره‌ی کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان برگزار شد.


در این نشت دکتر مسعود حلاج‌پوربا ارائه‌ی گزارشی از فعالیتهای اداره‌ی ‌کل و برنامه‌های پیش‌رو بر ضرورت ایجاد فضای گفت‌و‌شنود با فعالان مرتبط تاکید ‌کرد و گفت: تشکلها ‌نقشی تعیین‌کننده در پیشبرد اهداف سه‌گانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دارندو
وی ادامه داد: نامگذاری یک روز به نام «تشکلها و مشارکتهای اجتماعی» بدون تردید نشان از اهمیت غیرقابل انکار نهادهای مدنی و سازمانهای غیردولتی در حل مسائل جامعه دارد و سمن‌ها با به اشتراک گذاشتن اثرات مثبت فعالیتهای خود با یکدیگر و افراد جامعه و همچنین نهادینه کردن مشارکت اجتماعی سبب ارتقای سطح سرمایه‌های اجتماعی خواهند شد.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خاطرنشان کرد: فعالیتها و برنامه‌های اجرایی سمن‌ها با توجه به بهره‌مندی از منابع مالی و انسانی مستقل، برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری و اقدام سریع و به‌دور از بروکراسی‌های معمول بخش دولتی، عامل چابکی، کارآمدی و انعطاف‌پذیری آنها است.
در این نشست مدیران تشکلها و سمن‌های غیردولتی به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند و خواستار تاسیس «خانه‌ی تشکلهای غیردولتی» شدند تا با تجمیع تشکلهای تخصصی، صنفی، فعالان و کنشگران تخصصی میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در یک مکان و کیفی‌سازی فعالیتها بتوانند اثرگذاری و کارآمدی پایدارتر ایجاد نمایند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.