کد خبر : 28477
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷

شهردار رشت در برنامه‌ی لایو اینستاگرام به مناسبت «روزخبرنگار»: بسیار خوشحالم که در شهر زیبا و فرهنگی رشت خدمت می‌کنم/ رشت شهری جذاب است که توجه همگان را به خود جلب می‌کند

شهردار رشت در برنامه‌ی لایو اینستاگرام به مناسبت «روزخبرنگار»: بسیار خوشحالم که در شهر زیبا و فرهنگی رشت خدمت می‌کنم/ رشت شهری جذاب است که توجه همگان را به خود جلب می‌کند

هاتف‌خبر- شهردار رشت به مناسبت «روزخبرنگار» ساعت ۲۱ سه‌شنبه ۲۱ امرداد ماه ۹۹ در یک برنامه‌ی اینستاگرامی شرکت کرد و اهم اقدامات و برنامه‌های شهرداری را در حضور مجری برنامه با اجرای پروتکلهای بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تشریح کرد.

هاتف‌خبر- شهردار رشت به مناسبت «روزخبرنگار» ساعت ۲۱ سه‌شنبه ۲۱ امرداد ماه ۹۹ در یک برنامه‌ی اینستاگرامی شرکت کرد و اهم اقدامات و برنامه‌های شهرداری را در حضور مجری برنامه با اجرای پروتکلهای بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تشریح کرد.
به گزارش «هاتف‌خبر» از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج‌محمدی ابتدا در پاسخ به پرسش خبرنگار از محل تولد و تحصیلات وی گفت: من متولد شاهرود هستم و تحصیلات خود را تا مقطع دبیرستان در این شهر به پایان رساندم. لیسانس مهندسی عمران را در دانشگاه نوشیروانی بابل گرفتم و پس از کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌ی محیط زیست در پسادکترا در رشته‌ی اکولوژی در دانشگاه تهران تحصیل کردم.
وی افزود: از نظر سابقه‌ی کاری ابتدا در شهرداری تهران فعالیت کردم و ۲۳ سال پیش شهردار رامسر شدم و بعد از آن به شهرداری اهواز رفتم و در پست معاونت فعالیت می‌کردم، چهار سال شهردار شاهرود بودم و بعد از تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران حدود ۱۴ ماه است که در خدمت شهروندان شریف رشت در شهرداری این شهر هستم.
شهردار رشت ادامه داد: واقعیت امر این است که همواره دوست داشتم و دارم که در شهرهای شمالی به ویژه رشت زندگی و فعالیت کنم.همگان وقتی تعطیلاتی فرا می‌رسد به شمال و به ویژه شهر رشت می‌آیند و امروز من بسیار خوشحالم که پس از ۲۶ سال فعالیت خداوند توفیق خدمتگزاری به رشت و مردم شریف آن را به من داده است. خدمتگزاری و کار کردن در شهرهای شمالی نعمت است به ویژه برای مردم شهر رشت که به دلیل نوع غذایی که مصرف می‌کنند، مردمی با طبایع خونگرم هستند و از فرهنگ والایی نیز برخوردارند.

 

پرسشهای اعضای شورا دغدغه‌های مردم را نشان‌ می‌دهد/ اجرای برنامه‌های موفق شهری نیازمند ثبات و آرامش است

در بخشی دیگر از این گفت‌وگوی برنامه‌ی لایو اینستاگرام مجری برنامه از دکتر حاج محمدی خواست دیدگاه خود را در زمینه‌ی پرسشهای اعضای شورا از شهردار بیان کند.
به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، دکتر حاج‌محمدی در پاسخ به این پرسش گفت: چنانچه اعضای شورای شهر که با آرای مردم انتخاب شده‌اند، سوالاتی داشته باشند، یعنی دارند دغدغه‌های مردم را مطرح و پیگیری می‌کنند، یعنی مردم سوال دارند که برای اعضای شورا هم این سوالات مطرح می‌شود.
وی ادامه داد: وقتی سوالی مطرح می‌شود به عنوان شهردار پاسخگو خواهم بود هر چند پاسخ به این سوالات وقت‌گیر است و عده‌یی را هم درگیر جمع‌آوری اطلاعات در باره‌ی آنها می‌کند اما این حق مسلم اعضای شورا است و بعد اگر اعضا قانع نشدند به فرآیند استیضاح می‌رسیم. همه‌ی اینها را گفتم که تاکید کنم شهردار و شهر برای انجام پروژه‌ها نیازمند آرامش است. هرقدر تنش و درگیری بیشتر باشد ثبات کمتر است و وقت برای اجرای برنامه‌ها نیست.
حاج‌محمدی سپس گفت: نهایتاً شهرداری‌ پس از بررسی این مشکلات و مسائل باید کار را در قالب طرح، برنامه و یا پروژه اجرا کند. بالطبع اگر شورا برنامه‌هایی ارائه دهد و برای برنامه‌ها بودجه مصوب کند، شهرداری هم موظف به اجرا است. همه‌ی شهرهای موفق از جمله اصفهان، مشهد و شیراز برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و دراز مدت داشته‌اند و ما هم اگر بخواهیم موفق شویم باید برنامه داشته باشیم. گذشته از برنامه‌ی پنجساله‌یی که دانشگاه گیلان مطالعات آن را انجام داده و تهیه و تدوین کرده، حداقل باید برنامه‌ی یکساله داشته باشیم و این برنامه یکساله باید دی ماه هر سال به شورا ارائه شود و پس از بررسی در شورای شهر مصوب گردد. موقعی که من شهردار رشت شدم برنامه‌ی شهردار پیشین را باید اجرا می‌کردم که مصوب شورا بود و پس از اجرای آن، برنامه‌ی امسال را به شورا ارائه کردم و علاوه بر طرحها و پروژه‌های پیشین یکسری طرحها و برنامه‌های جدید نیز ارائه شده است.
وی ادامه داد: انصاف نیست که در اینجا به تلاش شهرداران پیشین اشاره نکنم مثلاً کار تصفیه‌خانه‌ی سراوان در زمان شهردار پیشین آغاز شده بود و حالا بنده آن را اجرایی کردم و خیلی طرحها و برنامه‌های دیگر.
دکتر حاج‌محمدی سپس مشکل اصلی شهر را تامین منابع مالی و اقتصادی برای اجرای پروژه‌ها دانست‌ و گفت: شهرداری خدماتش مستمر است مدیریت پسماندها، هدایت آبهای سطحی، آسفالت معابر و خدمات شهری همه نیاز به منابع مالی دارند. من سوالم این است که چند درصد مردم در اجرای این پروژه‌ها مشارکت داشته و دارند. مخارج و هزینه‌ها روز به روز بیشتر می‌شود و درآمدها کاهش می‌یابد. مثلاً افزایش قیمت بنزین مشکلاتی را برای ما به وجود آورد یا افزایش حقوقها یا همین «ویروس کرونا» همگی فشار اقتصادی به شهرداری رشت تحمیل کردند.

 

شهردار رشت تاکید کرد که برنامه‌های توسعه‌یی شهر با شتاب پیگیری می‌شوند

شهردار رشت سپس خاطر نشان کرد که برنامه‌های توسعه‌یی شهر با شتاب در رشت پیگیری می‌شوند.
وی در لایو اینستاگرامی شب گذشته که به مناسبت «روزخبرنگار» برگزار شد، گفت: برای توسعه‌ی شهر پنج دسته پروژه‌های عمرانی مختلف را داریم‌ پیگیری می‌کنیم که بیسابقه‌ترین تعداد و میزان اجرای پروژه‌های عمرانی در تاریخ رشت هستند.
به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج‌محمدی در ادامه گفت: حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اجرای پروژه‌های مختلف در پنج دسته به وسیله «قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)»، «پروژه‌های مصوب شورای شهر»، «سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی»، «پروژه‌های تملک داراییهای سرمایه‌یی» و «سایر پروژه‌های شهرداری» قرارداد منعقد شده است.
وی گفت: پنج پروژه‌ی بزرگ به وسیله‌ی «قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)» در رشت به اجرا در می‌آید شامل تقاطع غیرهمسطح نیروی دریایی با ۱۰۵ میلیارد تومان، تقاطع میدان ولیعصر و گلباغ نماز ۵۰۰ میلیارد تومان، زیرگذر میدان شهرداری(شرق به غرب و شمال به جنوب)، پروژه‌ی ساماندهی رودخانه‌ی «زرجوب» و «گوهررود» دو هزار میلیارد تومان و تقاطع غیرهمسطح مصلی ۱۰۰ میلیارد تومان است.
شهردار رشت در ادامه پنج پروژه‌ی بزرگ مصوب شورای اسلامی شهر رشت را پروژه‌ی ژ۵ که شرق رشت را به غرب آن ‌متصل می‌کند با اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومان، رینگ ۹۰ متری با اعتبار ۲۳۰ میلیارد تومان، مسیر امام علی(ع) با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان، پروژه‌ی سرچشمه با اعتبار سه میلیارد تومان و پروژه‌ی خیابان هشت دی با اعتبار دو میلیارد تومان عنوان کرد.
وی پروژه‌های سرمایه‌گذاری رشت را «گیل لند» با اعتبار دو میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان، «فیبر نوری»، «تفکیک زباله از مبدا»(کیف پول الکترنیک) و «پارک حاشیه‌یی»(پارکومتر) و پروژه‌های بازآفرینی را ساخت فضای آموزشی تالاب عینک(خانه‌ی کودک) با اعتبار یک میلیارد تومان، بهسازی و نوسازی روشنایی معابر محله‌ی عینک با اعتبار ۴۰۰ ملیلون تومان، تملک ملک مسیر خیابان اقتصاد با اعتبار دو میلیارد تومان، ساماندهی آسفالت محله‌ی عینک ۱۷۰ میلیون تومان، محوطه‌سازی تالاب عینک با اعتبار ۷۳۴ میلیون تومان، بهسازی محور صف‌سر با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان، کمک برای بهسازی رودخانه‌ی زرجوب با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان و ساخت بازارچه‌ی خوداشتغالی در مدرسه‌ی بشارت ۴۵۰ میلیون تومان همچنین سایر پروژه‌های شهرداری رشت را پروژه‌ی بزرگ تراموای رشت با اعتبار دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، بهسازی میدان ۱۵ خرداد با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان، بهسازی ورودی شهر از جاده‌ی تهران با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، بهسازی آسفالت معابر منطقه دو رشت با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان، ساماندهی و بهسازی گلزار شهدا با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان،باغ ژاپنی با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان و خرید تجهیزات علائم رانندگی با اعتبار ۸۴۳ میلیون تومان عنوان کرد که برای انجام این میزان پروژه‌های مختلف که در بخشهای گوناگون عمران شهری در دست اقدام است شهرداری رشت نیاز به همراهی و همکاری همه‌ی مسوولان استان دارد.
دکتر حاج‌محمدی در ادامه سخنانش گفت: جا دارد من اینجا از همکاری نماینده‌ی محترم ولی فقیه در استان، استاندار گیلان، رئیس کل دادگستری استان، دادستان محترم، مدیران دستگاه‌های اجرایی و به ویژه ریاست و اعضای شورای محترم شهر رشت تشکر و قدردانی کنم.
آرامش، ثبات مدیریت و همگامی همگان تنها راهی است که می‌تواند زمینه‌های اجرای این فعالیتهای وسیع را فراهم آورد و در روزهای پیش‌رو برای اجرای پروژه‌های مختلف شهر بیش از هر زمان دیگر نیازمند آرامش و ثبات است، باید کارهایی انجام شود تا شهر دچار التهاب نگردد.

هزینه‌های جاری شهرداری رشت خارج از حد تصور است/ امیدوارم امسال هم از همکاری موثر و مفید دکتر نوبخت بهره‌مند شویم

دکتر ناصر حاج‌محمدی در بخش پایانی سخنانش در لایو اینستاگرام به مناسبت «روزخبرنگار» گفت: شهرداری تشکیلات بزرگی است که دو هزار نفر در شهرداری و دو هزار نفر به صورت پیمانکاری با شهرداری کار می‌کنند. از دو هزار پرسنل شهرداری حدود ۵۰۰ نفر قراردادی هستند که پرداخت حقوق این تعداد نیرو، کار دشواری است.
به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج‌محمدی در این زمینه توضیح داد: امسال ما حتی یکماه هم در پرداخت حقوق پرسنل تأخیر نداشته‌ایم اما نکته‌یی که هست ارتباطات برخی از نیروها است که بعضی‌ها چون قراردادی هستند نمی‌توانند پست مسوولیتی بگیرند اما رایزنیهایی می‌شود که شایسته نیست. در مجموع از نیروهای شهرداری رشت راضی هستم هر چند هستند افرادی که به ارتباطات خود دل بسته‌اند که به یقین این موضوع چندان خوشایند نیست. نیروها نباید به سبب ارتباطاتی که دارند، متوقع باشند. من راضی نیستم که وارد اینگونه ارتباطات بشوم.
شهردار رشت در پایان سخنانش از همکاریهای موثر و مفید دکتر نوبخت تشکر کرد و گفت: سال گذشته ایشان ۹۱ میلیارد تومان برای پروژه‌های مدیریت پسماندها اعتبار گذاشتند و امیدوارم امسال نیز با ما در این زمینه همکاری کنند و همچنین برای اجرای تراموا که هم‌اکنون منتظر تصویب شورای عالی ترافیک کشور است، دست ما را بگیرند. مساله‌ی دیگر این است که شهرداری از دستگاه‌های اجرایی مطالباتی دارد که امیدواریم جناب آقای نوبخت در دریافت این مبالغ یاریگر ما باشند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.