کد خبر : 28365
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸

«در لابه‌لای خبرها» از «نخستین اظهارنظر رسمی در باره‌ی انتخابات ریاست جمهوری» تا «رد پای چین در گیلان»!

«در لابه‌لای خبرها» از «نخستین اظهارنظر رسمی در باره‌ی انتخابات ریاست جمهوری» تا «رد پای چین در گیلان»!

نخستین اظهارنظرهای رسمی در باره‌ی انتخابات ریاست جمهوری هاتف – با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ از موضوعاتی است که کمتر تاکنون به آن پرداخته شده و حتی مقامات رسمی کشور هنوز اظهارنظر چندانی در این زمینه نکرده‌اند، به نظر می‌‹سد از نخستین اظهاراتی که در این زمینه شاید بتوان از آن

نخستین اظهارنظرهای رسمی در باره‌ی انتخابات ریاست جمهوری
هاتف – با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ از موضوعاتی است که کمتر تاکنون به آن پرداخته شده و حتی مقامات رسمی کشور هنوز اظهارنظر چندانی در این زمینه نکرده‌اند، به نظر می‌‹سد از نخستین اظهاراتی که در این زمینه شاید بتوان از آن یاد کرد، صحبتهای نماینده‌ی ولی فقیه در استان در خطبه‌های نماز جمعه‌ی گذشته باشد.
شنیده‌ها حاکی است نماینده‌ی ولی فقیه در استان گیلان در این باره گفته که: دشمنان می‌خواهند حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را کاهش دهند و از شرایط کنونی «کرونایی» به نفع خودشان استفاده کنند..
وی همچنین پیش‌بینی کرد: دشمنان در ماه‌های آینده قصد استفاده از شرایط جامعه و ایجاد انشقاق بین دولت و مجلس را دارند و افزود: دشمنان می‌خواهند، دولت اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند؛ از این رو باید مراقب رفتارها و گفتارهایمان باشیم.

مسوولان در قبال مهربانی مردم خاضعانه تلاش کنند
هاتف – در خبرها آمده بود که حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان هفته‌ی گذشته با حضور در «مدرسه‌ی علمیه محمدیه‌ی شهرستان تالش» با جمعی از علما و روحانیان اهل سنت استان دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی در این دیدار با بیان اینکه استان گیلان نسبت به دیگر استانهای کشور از شاخصهای مطلوب امنیتی برخوردار است، گفت: همه‌ی ما باید قدردان نعمت امنیت باشیم و برای حفظ آن تلاش نماییم.
وی همچنین کم‌کاری مدیران در انجام وظایفشان را خیانت به مردم دانست و به مسوولان توصیه نمود تا در مقابل مهربانی و
اعتماد مردم و در راه خدمت به جامعه خاضعانه تلاش نمایند.

با ۳۵ گروه گردشگری متخلف برخورد شد!
هاتف – خبرهای رسیده حاکی است که با ۳۵ گروه گردشگری به دلیل آنچه «عدم رعایت استانداردهای لازم» عنوان شده، برخورد گردیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌ی کل میراث فرهنگی گیلان، رئیس دفتر بررسی و همکاری اداره‌ی کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: در راستای برخورد با گروه‌های غیرمجاز گردشگری با ۳۵ گروه متخلف فعال در استان با همکاری اداره‌ی کل میراث فرهنگی و پلیس اطلاعات و امنیت استان برخورد شده است.
به گزارش «هاتف» روزبه آلیانی در این زمینه افزود: پس رصد فضای مجازی به وسیله‌ی این دفتر و شناسایی آنها، درخواست برخورد با گروه‌های یاد شده صادر گردید.
وی با بیان اینکه این گروه‌ها به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم، مبادرت به اجرای برنامه‌های گردشگری کرده بودند توصیه کرد تا علاقه‌مندان به گردشگری برای بهره‌مندی از خدمات مناسب و سفری آسوده و امن تنها از تورها و دفاتر خدمات گردشگری مجاز استفاده کنند.
از «موضوعات تخلف»، «چگونگی برخورد» و «مجازاتهای احتمالی» گزارشی به خوانندگان این خبر ارائه نشده است.

رد پای «چین» در «گیلان»!
هاتف – در خبرها آمده بود که رئیس هیات مدیره‌ی گروه صنعتی «کاپلا» گفته است: خط تولید و تکنولوژی ساخت دستگاه تب‌سنج دیجیتال از کشور چین به عنوان یکی از قویترین تولیدکنندگان این وسیله‌ی پزشکی خریداری شده و در منطقه‌ی آزاد انزلی به بهره‌برداری رسیده است.
بر پایه‌ی گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مازیارحائری فومنی از عرضه‌ی نخستین نمونه‌ی تب‌سنجهای تولیدی ایران به وسیله‌ی مجموعه‌ی مورد مدیریت وی خبر داد و گفت: با عنایت به شرایط خاص کشورمان در مقایسه با سایر کشورها در زمینه‌ی مقابله با «ویروس کرونا» گروه صنعتی «کاپلا» به عنوان یک وظیفه‌ی ملی و جهادی، تولید این محصول را با تأییدیه‌ی وزارت بهداشت از طریق انتقال تکنولوژی به داخل کشور در دستور کار قرار داده است.
وی گفت: با توجه به تحریمهای بین‌المللی علیه مردم کشورمان و نیاز مبرم به این دستگاه پزشکی به منظور غربالگری و تشخیص سریع و دقیق افراد بیمار در اماکن عمومی خط تولید و تکنولوژی ساخت دستگاه تب‌سنج دیجیتال از کشور چین به عنوان یکی از قویترین تولیدکنندگان این وسیله‌ی پزشکی خریداری شده و در منطقه‌ی آزاد انزلی به بهره‌برداری رسیده است و از نیمه‌ی خرداد ماه ۱۳۹۹ محصول تولید شده نیز وارد بازار مصرف گردید.

انتشار فیلم در فضای مجازی فعالیت مرکز زیر نظر بهزیستی را تعلیق کرد!
هاتف – به دنبال انتشار فیلمی در فضای مجازی در زمینه‌ی چگونگی برخورد یک مرکز وابسته به بهزیستی در شهرستان آستارا، روابط عمومی اداره‌ی کل بهزیستی استان گیلان از به تعلیق درآمدن فعالیت این مرکز غیردولتی زیرنظر بهزیستی در شهرستان آستارا خبر داد.
گفتنی اینکه در پی انتشار فیلمی در ارتباط با توزیع نامناسب بسته‌ی حمایتی بین مددجویان و توانخواهان در فضای مجازی، روابط عمومی اداره‌ی کل بهزیستی استان گیلان اعلام کرد:توزیع نامناسب بسته‌ی حمایتی و دور از شان مددجویان و توانخواهان بهزیستی که به وسیله‌ی یکی از مراکز غیردولتی زیرنظر بهزیستی گیلان در شهرستان آستارا انجام پذیرفته است و موجب جریحه‌دار شدن عواطف مردم کشور نیز شد، سبب گردید بلافاصله موضوع در کمیسیون نظارت استان، بررسی و مقرر شود تا فعالیت مرکز یاد شده به دلیل تخلف، رعایت نکردن حفظ کرامت انسانی و نادیده گرفتن پروتکلهای بهداشتی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آید.
اداره‌ی کل بهزیستی استان گیلان حفظ کرامت انسانی مددجویان و توانخواهان را جزو اصول اساسی و غیرقابل گذشت عنوان کرد و اعلام نمود: با متخلفان ماجرا در این زمینه در هر سطحی که باشند به شدت برخورد خواهد کرد.

آژیر قرمز در هفت شهرستان گیلان به صدا در آمد
هاتف – شنیدیم که سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان با بیان اینکه هفت شهرستان از شانزده شهرستان استان در وضعیت قرمز «بیماری کووید – ۱۹» هستند، گفته است که: آستارا، بندرانزلی، رشت، سیاهکل، لاهیجان، لنگرود و رودسر جزو شهرستانهای با وضعیت قرمز استان گیلان هستند.
گویا دکتر آبتین حیدرزاده به برخی از خبرنگاران با ابراز نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان به «بیماری کروناویروس» در گیلان سخن گفته است.
در همین زمینه «ایسنا» گزاارش داده که هم‌اکنون ۳۱۰ بیمار مبتلا به «کرونا» در بیمارستانهای استان گیلان بستری هستند.
ظاهراً دیگر شهرستانهای استان گیلان هم وضعیت سفید ندارد و در حالت زرد به سر می‌برند.

حق قطع آب، برق و گاز مدارس رشت وجود ندارد
هاتف – شنیدیم که علی فتح‌اللهی در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان رشت گفته که: اینکه دستگاهی در یک مدرسه حضور یابد و بخواهد آب، برق و گاز مدارس را قطع کند، توهین به شعور فرهنگیان است، اجازه نمی‌دهیم این کار انجام شود.
فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند مشکلات خود را رفع کند، اظهار کرد: آینده‌سازان کشور به وسیله‌ی این دستگاه بزرگ فرهنگی، تعلیم و تربیت می‌شوند بنا بر این همه باید به این مجموعه کمک کنند، هیچ دستگاهی حق قطع آب، برق و یا گاز مدارس را در شهرستان رشت ندارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.