کد خبر : 27611
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰

سه گام بلند شهرداری رشت برای انجام سه کار مهم در شهر

سه گام بلند شهرداری رشت برای انجام سه کار مهم در شهر

هاتف‌خبر – هفته‌یی را که به پایان بردیم شهرداری رشت سه گام بلند برای رسیدن به اهداف توسعه‌یی شهر رشت برداشت و زمینه‌های اجرایی سه طرح و پروژه‌ی مهم را در این شهر فراهم کرد.

هاتف‌خبر – هفته‌یی را که به پایان بردیم شهرداری رشت سه گام بلند برای رسیدن به اهداف توسعه‌یی شهر رشت برداشت و زمینه‌های اجرایی سه طرح و پروژه‌ی مهم را در این شهر فراهم کرد.
به گزارش «هاتف‌خبر» در نشست شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان با که حضور رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار رشت برگزار شد، اجرای پروژه‌ی کمربندی شرقی -غربی در مسیر کانال ژ-۵ در شهر رشت مورد بررسی قرار گرفت.
این نشست با حضور مهندس خرمی مدیرعامل، معاونان و کارشناسان شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان و با حضور ریاست شورای اسلامی شهر رشت، شهردار و معاونان و مدیران شهرداری برگزار شد و زمینه‌های اجرای پروژه‌ی بزرگ ژ۵ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت در این نشست اسماعیل حاجی پور با تشریح پروژه‌ی بزرگ ژ۵ گفت: این پروژه که می‌تواند تحولی بزرگ در شهر رشت ایجاد کند در سه فاز یک، دو و سه با عملیات مشخص اجرایی می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت سپس افزود: در فاز یک از خیابان لاهیجان(انبار کاله) تا جنب هلال احمر بالاتر از میدان ولیعصر عج، در فاز دو از هلال احمر تا محدوده پستک و در فاز سه از پستک تا پیله‌داربن این پروژه به مرحله اجرا در می‌آید.


شهردار رشت نیز در این نشست تاکید کرد: از آنجایی که پروژه‌ی بزرگ ژ۵ می‌تواند تحولی اساسی در زمینه‌ی ترافیک و اقتصاد شهری ایجاد کند و در بخشی از املاک مربوط به شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان به اجرا در می‌آید به همین دلیل همکاری این شرکت در اجرای پروژه بسیار مهم و با اهمیت است.
دکتر حاج‌محمدی گفت: برای اراضی واگذاری در اجرای پروژه‌ی ژ۵ باید به گونه‌یی تدبیر شود تا در جهت توسعه و عمران شهر، قبل از اجرا مجوز لازم از مجمع عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان گیلان اخذ گردد.
وی با قدردانی از مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان از وی درخواست کرد تا نهایت همکاری خود را در زمینه‌ی اجرای این پروژه با اهمیت شهری که نقش بسیار مهم در کاهش زمان سفر و نیز کاهش بار ترافیکی معابر اصلی شهر دارد را به کار گیرند.
شهردار رشت تاکید کرد: شهرداری آمادگی دارد باقیمانده‌ی زمینهای مجاور این طرح بزرگ را پس از تعیین کاربری و با اخذ مجوز از کمیسیون ماده‌ی ۵ شورای عالی معماری و شهرسازی با شرکت سهامی آب منطقه‌ای مشارکت نماید.
مهندس خرمی هم با تاکید بر اجرای این پروژه‌ی مهم شهری و با استقبال از اجرای آن گفت: باند ۳۰ متری که وسط آن کانال آب منطقه‌ای قرار دارد را تحویل شهرداری رشت می‌دهیم تا زمینه‌های اجرای پروژه بیشتر فراهم آید.
مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای همچنین تاکید کرد: بر اساس توافق دو طرف مقرر می‌گردد که بیمه‌ی مسوولیت و نگهداری کانال بر عهده‌ی شهرداری رشت باشد.
گفتنی است در پایان این نشست توافقات نهایی بین شورا، شهرداری رشت و شرکت آب منطقه‌ای گیلان برای اجرای این پروژه‌ی بزرگ شهری که می‌تواند منشای تحولات عظیم در شهر رشت باشد، صورت پذیرفت.
همچنین دومین پروژه‌ی مهم پیگیری شده‌ی این هفته در باره‌ی تالاب عینک بود که با همکاری مدیرعامل و کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای استان گیلان و شهرداری کلانشهر رشت اجرای طرحهای متنوع خدمات گردشگری در آببندان (تالاب)عینک پس از موافقت مجمع این شرکت به زودی وارد فاز اجرایی خواهد شد.
به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت در این نشست چگونگی اجرای طرحهای سرمایه‌گذاری در آببندان عینک مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.
اسماعیل حاجی‌پور اجرای اینگونه پروژه‌ها را در پیشبرد اهداف توسعه‌ی شهر مفید و موثر دانست و گفت: پروژه‌ی تفریحی – گردشگری آببندان عینک می‌تواند با ایجاد اشتغال پایدار، در اقتصاد شهری نیز موثر باشد.


در ادامه شهردار رشت نیز افزود: پیش از ورود سرمایه‌گذار بدواً باید همه‌ی مقررات و الزامات حقوقی و محیط زیستی و شهرسازی در مدیریت و نحوه‌ی بهره‌برداری از آببندان عینک رعایت گردد.
پس از سخنان شهردار رشت، حاضران در این نشست وارد مباحث کارشناسی در زمینه‌ی بررسی چگونگی واگذاری و بهره‌برداری شدند و مقرر گردید شهرداری رشت نسبت به اجرا و تکمیل رینگ حفاظتی در محدوده‌ی قانونی و حریم آببندان اقدام نماید و به موازات آن اداره‌ی کل حفاظت محیط زیست استان گیلان از ورود آلاینده‌ها به داخل آببندان جلوگیری کرده و همچنین شهرداری به صورت سالانه نسبت به لایروبی کل آببندان عینک اقدام نموده و هزینه‌های آن را از اجاره‌ی بهای مقرر سالانه‌ی شرکت آب منطقه‌ای گیلان کسر نماید.
همچنین در این نشست با تاکید بر آزادسازی حریم ترجیهی سال ۱۳۴۶ متناسب با توان شهرداری، مقرر گردید با ایجاد فضای سبز و امکانات تفرجگاهی ساحلی موجب ارتقای کیفیت محیط شهری در آن منطقه گردد.
در پایان‌ این نشست صورتجلسه به امضای طرفین رسید و مقرر شد اجرای آن پس از تایید مجمع عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان گیلان صورت پذیرد.
سومین کار بزرگ این هفته اجرای شدن پروژه‌ی بزرگ «تراموای رشت» بود که نهایی شد.
در نشست کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر رشت کار اجرایی پروژه‌ی بزرگ تراموای رشت نهایی شد.
به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت در این نشست که به ریاست دکتر احمد رمضانپور و با حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و مشاوران کمیسیون توسعه و عمران شورا و شهردار رشت برگزار شد، اسفندیار دهقانیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری «شهرآتیه» شهر رشت را یکی از شهرهای پیشرو کشور در زمینه‌ی اجرای تراموا عنوان کرد و بر انجام مطالعات ترافیکی، اقتصادی و زیست‌محیطی این پروژه تاکید نمود.
وی گفت: این آمادگی در شرکت سرمایه‌گذاری «شهرآتیه» وجود دارد که توافق حاصل شده را در اسرع وقت برای اجرا و تکمیل پروژه‌ی تراموای رشت به انجام برساند.
مدیر عامل این شرکت همچنین اظهار کرد: از آنجایی که تراموا در شهر رشت از وسط شهر و از نقاط حساس شهری عبور می‌کند، می‌تواند به یکی از زیباترین پروژه‌ی تراموای کشور تبدیل شود.


وی خاطر نشان کرد: برای این پروژه ۲۵ درصد نقدی، ۳۵ درصد تسهیلات و ۴۰ درصد زمین تهاتر در نظر گرفته می‌شود که البته برای کمک به شهرداری رشت تلاش م‌ کنیم ۲۵ درصد نقد کاهش یابد.
مدیر عامل شرکت «شهرآتیه» با اشاره به سرعت عمل در اجرای پروژه‌ی تراموای رشت گفت: کار که شروع شود تا نوروز ۱۴۰۰ ریل‌گذاری تراموای رشت را تحویل می‌دهیم.
وی با اشاره به اینکه در اجرای پروژه‌ی تراموا باید تامین برق را جدی گرفت، گفت: از هم‌اکنون به فکر حل این موضوع باشید.
شهردار رشت هم با ابراز خوشحالی از همکاری مجموعه‌ی شرکت «شهرآتیه» به برشمردن مزایای راه‌اندازی تراموا در کلانشهرها همچون کاهش آلودگی هوا، کاهش بار ترافیکی، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و جذابیت گردشگری پرداخت و گفت: تحقق پروژه‌ی تراموا از درخواستهای مهم مردمی است.
دکتر حاج‌محمدی تاکید کرد: اجرای این پروژه‌ی مهم در کمیسیون توسعه و عمران شورا به تصویب رسیده و اعضای شورای اسلامی شهر رشت در زمینه‌ی تحقق آن تاکید دارند.
وی خاطر نشان کرد: ۸۰ درصد اعتبار و کار پروژه‌ی تراموا خرید تجهیزات است به همین دلیل اگر استارت کار بخورد پروژه به سرعت اجرایی می‌شود.
شهردار رشت در پایان با تاکید بر اینکه اجرای این پروژه مساله‌ی ترافیک شهر رشت را حل خواهد کرد از همه‌ی مقامات استان‌ خواست تا شهرداری را در اجرای آن یاری دهند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.