کد خبر : 17759
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸

مدرسه‌سازی باید با مطالعه‌ی دقیق و نیازسنجی درست انجام شود

مدرسه‌سازی باید با مطالعه‌ی دقیق و نیازسنجی درست انجام شود

هاتف‌خبر – مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان در گردهمایی معاونان مشارکتهای مردمی ادارات کل نوسازی مدارس منطقه‌ی ۳ کشور که میزبان آن استان گیلان بود، تاکید کرد: مدرسه‌سازی باید با مطالعه‌ی دقیق و نیازسنجی درست انجام شود.

   هاتف‌خبر – مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان در گردهمایی معاونان مشارکتهای مردمی ادارات کل نوسازی مدارس منطقه‌ی ۳ کشور که میزبان آن استان گیلان بود، تاکید کرد: مدرسه‌سازی باید با مطالعه‌ی دقیق و نیازسنجی درست انجام شود.
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی اداره‌ی کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان روز چهارشنبه 27 تیر ماه امسال گردهمایی دو روزه‌ی معاونان مشارکتهای مردمی ادارات کل نوسازی و تجهیز مدارس استانهای منطقه‌ی ۳ کشور شامل استانهای گیلان، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی در مجتمع آموزشی – رفاهی دهکده‌ی ساحلی بندرانزلی با حضور مهندس علی اوسط اکبری مقدم مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان، مهندس شیرزاده مدیرکل مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و میرمسعودی رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز استان گیلان برگزار شد.


مهندس اوسط مقدم در این گردهمایی با بیان اینکه اساس نگرش ما بر این محور استوار است که فضاهای آموزشی را بر پایه‌ی استانداردهای جهانی طراحی و برای آینده‌سازان این مرز و بوم بسازیم، گفت: ما اعتقاد داریم مدرسه از مهمترین نهادهای اجتماعی، تربیتی و آموزشی و همچنین اصلیترین رکن تعلیم و تربیت است، بنابر این در ساخت آن نیز باید دقت شود.
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان در ادامه با اشاره به اهمیت مشارکتهای مردمی در ادارات کل نوسازی و تجهیز مدارس افزود: بخش مشارکتهای مردمی می‌تواند یک جامعه را متحول کند و به سوی تکامل به حرکت درآورد.
مهندس اوسط مقدم با ﺑﺮﺭﺳﯽ ﻭﯾﮋﮔﯽ ﻓﻀﺎﻫﺎﯼ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﭘﻮﯾﺎ ﻭ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺁﻥ ﺑﺮ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺁﻣﻮﺯﺵ، تصریح نمود: نظام آموزشی پویا نسلی پویا و خلاق را تحویل جامعه می‌دهد و ادارات کل نوسازی مدارس در ایجاد و تقویت این روند تاثیرگذار و موثر هستند.
وی در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه مشارکت اجتماعی در آموزش و پرورش جایگاهی مهم و ارزشمند دارد، اذعان نمود: هنر تعامل بین اولیای دانش‌آموزان و مدیران مدرسه موضوعی مهم و جدی است که به توسعه‌ی مشارکت اجتماعی می‌تواند کمک کند.
مهندس اوسط مقدم با تاکید بر اینکه تفکر و برنامه‌ریزی در توسعه‌ی فضاهای آموزشی باید تفکر برجسته و موثر باشد، افزود: باید با مطالعه‌ی دقیق و نیازسنجی درست مدرسه بسازیم.


مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان نگهداری از فضاهای آموزشی را از دغدغه‌های مهم خود و همکارانش عنوان نمود و یادآور شد: باید داشته‌هایمان را قدر بدانیم و فرهنگ نگهداری از فضاهای آموزشی را در جامعه نهادینه کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره‌ی کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان معاونان مشارکتهای مردمی ادارات کل نوسازی و تجهیز مدارس استانهای منطقه‌ی۳ کشور در این دو روز همچنین از پروژه‌های مشارکتی اداره‌ی کل استان گیلان بازدید نمودند.
در جریان این بازدیدها مهندس شیرزاده مدیرکل مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، صبری کارشناس حوزه‌ی مشارکتهای مردمی این سازمان و شماری از خیران مدرسه‌ساز نیز همراه گروه یاد شده از روند ساخت پروژه‌های مشارکتی استان گیلان بازدید کردند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.