کد خبر : 17603
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱

سال گذشته تعهدات پرداختی تامین اجتماعی گیلان ٢٠ درصد افزایش یافت

سال گذشته تعهدات پرداختی تامین اجتماعی گیلان ٢٠ درصد افزایش یافت

هاتف‌خبر – در نخستین روز از «هفته‌ی تامین اجتماعی»، نشست خبری مدیران کل و درمان تامین اجتماعی گیلان با دست‌اندرکاران رسانه‌های گروهی استان برگزار گردید.

   هاتف‌خبر – در نخستین روز از «هفته‌ی تامین اجتماعی»، نشست خبری مدیران کل و درمان تامین اجتماعی گیلان با دست‌اندرکاران رسانه‌های گروهی استان برگزار گردید.
جمیل حق‌پرست در این نشست با اشاره به اینکه در پایان سال ٩٦ حدود ٤٠٧ هزار بیمه شده‌ی اصلی و ١١٧ مستمری‌بگیر به اتفاق افراد تبعی آنها زیر پوشش خدمات اداره‌ی کل تامین اجتماعی استان بوده‌اند، اظهار کرد: نفوذ بیمه‌یی در استان گیلان ٤٧ درصد از جمعیت را در بر دارد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی بیمه‌یی را از اهداف این نشست برشمرد و افزود: در سال گذشته صرفاً در بخش بیمه‌یی، اداره‌ی کل تامین اجتماعی استان گیلان، بیش از ۲۱ هزار و ۳٢ میلیارد ریال انواع تعهدات به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران استان پرداخت نموده است.
وی ۱۹ هزار میلیارد و ٣٨٤ میلیون ریال تعهدات بلندمدت با افزایشی معادل ٢١ درصد در کنار ٥٦١ میلیارد ریال تعهدات کوتاه‌مدت با افزایش ١٩ درصدی و یکهزار میلیارد و ٨٧ میلیون ریال مقرری بیمه‌ی بیکاری را از تعهدات پرداختی در سال گذشته به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران اعلام نمود و از افزایش ٢٠ درصدی میزان تعهدات نسبت به سال پیش از آن خبر داد.


حق‌پرست همچنین با اعلام صدور بیش از ۴۷ هزار و ٨٠٠ فقره سند تعهدات کوتاه‌مدت در شعب تابعه‌ی استان گیلان اذعان نمود: در سال ٩٦ تعداد یک میلیون و ۳۰۵ هزار جلد دفترچه‌ی درمانی صادر، تجدید و یا تمدید اعتبار گردیده است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه علی‌رغم وصول مبلغی در حدود ۱۴ میلیارد و ٨٦٠ میلیون ریال حق بیمه به عنوان اصلیترین منبع درآمدی در سال ٩٦، رقمی بیش از ۲۱ میلیارد و ٣٢ میلیون ریال تعهدات صرفاً در بخش بیمه‌یی به وسیله‌ی تامین اجتماعی در قالب تعهدات پرداخت شده گفت: تلاش درجهت امنیت خاطر و آرامش جامعه‌ی کارگری وکارفرمایی از اهم اهداف این سازمان است.
جمیل حق‌پرست در تشریح دستاوردهای شاخص استان گیلان با اشاره به اینکه تعداد زنان خانه‌دار بیمه شده‌ی استان با ۱۹ هزار و ٥٦٠ نفر در پایان سال ٩٦ از افزایش ٤٢ درصدی برخوردار بوده است روشنفکری و بالا بودن فرهنگ بیمه‌یی در قشرهای مختلف استان را مهمترین دلیل این افزایش و استقبال دانست.
وی اجرای دو مرحله بخشودگی جرائم در سال ٩٦ را نیز گام مهم تامین اجتماعی در جهت حمایت ازکارفرمایان و واحدهای تولیدی قلمداد نمود و به تشریح طرحها و اقداماتی دیگر همچون حذف مراجعات حضوری در جهت دریافت دفترچه‌های درمانی، پرونده‌های الکترونیکی، میزخدمت، معرفت شغلی، بازدیدهای دانش‌آموزی از شعب تامین اجتماعی با هدف آشنایی با مفاهیم و مصادیق بیمه‌یی و… پرداخت.
مدیرکل تامین اجتماعی با تبیین دستورالعمل مشوقهای بیمه‌یی برای کارفرمایان، آنرا از جدیدترین برنامه‌های سازمان تامین اجتماعی در راستای حمایت از کالای ایرانی و عرصه‌های تولیدی و ایجاد اشتغال معرفی و افزود: بر اساس این طرح کارفرمایان می‌توانند با رعایت ضوابطی با بهره‌گیری از افراد فارغ‌التحصیل دانشگاهی از معافیتهای سهم کارفرما برخوردار شوند.
انعقاد توافقنامه با دیگر ادارات به منظور امکان استفاده از سامانه‌ی استعلام ارتباط بیمه‌یی از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست خبری بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.