کد خبر : 17382
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۶

حالا دیگر افغانی‌ها نیز ما را نمی خواهند!

حالا دیگر افغانی‌ها نیز ما را نمی خواهند!

هاتف‌خبر- مهم نیست که مرکز آمار ایران چند رقم آمار شاخدار دیگر هم بخواهد سر هم کند و منتشر نماید و به قول خودش بخواهد رقم تورم را پایین نشان دهد.

   هاتف‌خبر- مهم نیست که مرکز آمار ایران چند رقم آمار شاخدار دیگر هم بخواهد سر هم کند و منتشر نماید و به قول خودش بخواهد رقم تورم را پایین نشان دهد.
مهم نیست که رئیس جمهور به جای گفت‌وگوی صادقانه با مردم، به شعار دادن و مهلت ششماهه خواستن از مردم برای عوض شدن شرایط و خسته شدن دشمنان و ثمر دادن مقاومت اقدام نماید و مهم نیست که مجلس تا به کی به روزمره‌ّگی بپردازد و بسیاری موضوع مهم دیگر که ظاهراً دیگر از اهمیت برخوردار نیستند… اما این بسیار مهم است که دیگر حتی همسایگان افغانی ما نیز حاضر نیستند در ایران بمانند و نیروی کار خود را در ایران به هدر دهند که در ازای آن یا پولی دریافت نکنند و یا اگر هم دریافت کردند آنقدر بی‌ارزش باشد که حتی قدرت رقابت با واحد پول افغانستان را هم نداشته باشد.

   ریال ایران نه دیگر یارای رقابت با «افغانی» افغانستان را دارد و نه در هیچ بانک خارجی به عنوان یک واحد پول به رسمیت شناخته می‌شود و قابل تعویض کردن است.
البته این فقط ریال ایران نیست که بی‌اعتبار شده است. این شاید آخرین تیر ترکشی بود که از دست دادیم. ملت ما، مملکت ما تا به امروز چیزهای بسیاری را از دست داده است که شاید به‌دست آوردن دوباره‌اش یا امکانپذیر نباشد و یا به این سادگیها ممکن نباشند.

   هرکدام ما چیزی را از دست داده‌ایم که برایمان بسیار عزیز بوده‌اند، عزیزان از دست رفته، امکانات از دست رفته، فرصتهای از دست رفته و … ما از دست‌ داده‌هایمان بیشمار است و در دست نیز باد درو می‌کنیم.

   آنگاه عده‌یی از مصلحت‌جویان دم از کرامت ایرانی و ایرانیان می‌زنند که مبادا در گفت‌وگو از میان برود.! معلوم نیست ملتی که حتی واحد پولی‌اش ارزش مبادله‌ی خود را از دست داده، از کدام کرامت، از کدام هویت و از کدام جایگاه برای ابراز وجود و به‌جای آوردن نقشی سزاوار و بااهمیت در منطقه و حتی در جامعه‌ی خود برخوردار است؟!

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.