کد خبر : 17324
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲

بیمارستان ملکی تامین اجتماعی الگو درخدمات‌رسانی و ارتقای هتلینگ است

بیمارستان ملکی تامین اجتماعی الگو درخدمات‌رسانی و ارتقای هتلینگ است

هاتف‌خبر- بیمارستان تامین اجتماعی می‌تواند الگویی بارز برای نحوه‌ی خدمات‌رسانی به بیماران و ارتقای هتلینگ بین دیگر بیمارستانها باشد و این بیمارستان این نمونه‌یی قابل بهره‌گیری برای همه‌ی بیمارستانهای خصوصی و دولتی کشور خواهد بود.

   هاتف‌خبر- بیمارستان تامین اجتماعی می‌تواند الگویی بارز برای نحوه‌ی خدمات‌رسانی به بیماران و ارتقای هتلینگ بین دیگر بیمارستانها باشد و این بیمارستان این نمونه‌یی قابل بهره‌گیری برای همه‌ی بیمارستانهای خصوصی و دولتی کشور خواهد بود.
این مطلب را دکتر محمدحسین شهدی‌ژاد مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان عنوان کرد و افزود: استان گیلان با داشتن جاذبه‌های طبیعی، فرهنگ غنی مردم در پذیرش میهمان، نزدیکی به کشورهای حاشیه‌ی دریای کاسپین و وجود نیروهای متعهد و ماهر پزشکی فرصتی مناسب دارد تا برای توسعه‌ی توریسم درمانی که می‌تواند گامی موثر در زمینه‌ی اشتغال و توسعه‌ی اقتصادی باشد، گام بردارد.
وی خاطر نشان کرد: سال گذشته در همایش تخصصی ساماندهی و آغاز عملیات گردشگری پزشکی تامین اجتماعی که با حضور ٢١ کشور خارجی در تهران برگزار شد «بیمارستان ٢٠٠ تختخوابی حضرت رسول اکرم(ص) رشت» به عنوان یکی از بیمارستانهای منتخب طرح گردشگری معرفی شده است.
دکتر شهدی‌نژاد خاطر نشان کرد: برای رسیدن به این هدف هنوز اقداماتی مهم و اساسی همچون ساخت هتل بیمارستان در کنار بیمارستان باید انجام شود اما از تلاشهایی که در سالهای اخیر برای توسعه‌ی «بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت» و ارتقای سطح خدمات آن به عمل آمده می‌توان به کسب بالاترین امتیاز ارزشیابی این بیمارستان در آخرین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برمبنای اعتبارسنجی بین همه‌ی بیمارستانهای استانهای گیلان و مازندران عنوان نمود.


مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان سپس گفت: همچنین طرح ارتقای هتلینگ بیمارستانی در این بیمارستان با بودجه‌یی افزون بر٤٠ میلیارد ریال به اجرا در آمده است که از آن می‌توان به عنوان طرحی ارزشمند که فضای عمومی و هتلینگ بیمارستان را در حد بیمارستانهای خصوصی و حتی بالاتر از آنها ارتقا داده، یاد کرد.
وی در ادامه گفت: «بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت» همینک مجهز به دستگاه سی.تی. اسکن ١٦ اسلایس و پیشرفته‌ترین میکروسکوپ فوق تخصصی جراحی چشم و دستگاه‌های پیشرفته‌ی مهم جراحی شده است که سطح خدمات درمانی را در این بیمارستان افزایش داده‌ است.
دکتر محمدحسین شهدی‌نژاد همچنین گفت: همزمان با فرا رسیدن «هفته‌ی تامین اجتماعی» MRI «بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت» با اعتباری افزون بر ١٠٠ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: البته باید یادآور شد که با وجود نیروهای متخصص و جوان در مجموعه‌ی مدیریت درمان، این مدیریت همیشه انتخاب اول پایلوت طرحهای مهم کشوری بوده که از مهمترین این طرحها در سالهای اخیر پایلوت همزمان چهار طرح بزرگ «نظام ارجاع داخلی بیماران مزمن»، «تشکیل پرونده‌ی الکترونیک»، «راه‌اندازی سیستم HIS» و «استقرار نسخه‌ی الکترونیک در مراکز طرف قرارداد» را می‌توان نام برد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان سپس از دیگر اقدامات مهم که در سالهای اخیر پس از حذف دفترچه‌ی درمانی تامین اجتماعی در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی استان گیلان انجام شده، گیلان را به عنوان یکی از استانهای پیشرو و آغازین در این زمینه عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون طرح حذف دفترچه در مراکز طرف قرارداد در استان گیلان به عنوان یکی از استانهای پایلوت اجرا می‌شود که تاکنون نزدیک به ٣٠٠ نفر از پزشکان و مراکز طرف قرارداد در این طرح ثبت نام نمودند و بیش از سه هزار نسخه به صورت الکترونیکی صادر شده است.
وی از طرحهای توسعه‌یی دیگر که در دست ساخت است، به ساخت «بیمارستان ٦٤ تختخوابی لنگرود» اشاره کرد و گفت: این بیمارستان با اعتباری افزون بر ٦٠٠ میلیارد ریال ساخته می‌شود، همچنین مرکز درمانی شهرستان آستانه‌ی اشرفیه با زیربنای دو هزار و٧٨١ مترمربع و ساختمان جدید پلی‌کلینیک تخصصی دریا انزلی در دو طبقه روی همکف با زیربنای دو هزار و٦٩٢ مترمربع نیز در دست اجرا است.
دکتر شهدی‌ژاد نیروی انسانی کارآمد را بزرگترین سرمایه‌های سازمان تامین اجتماعی دانست و گغت: از این نظر مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان توانسته است با پشتوانه‌ی نیروی انسانی جوان، با انگیزه، کارآمد و پیگیر به یکی از موثرترین ادارات استان و کشور در استقرار طرحهای نوین مبدل گردد.
وی ارائه‌ی خدمات درمانی در «بیمارستان ٢٠٠ تختخوابی حضرت رسول اکرم(ص) رشت» را در حد بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: این بیمارستان در سال ۱۳۷۹ در رشت راه‌اندازی شده و تا کنون طرحهای توسعه‌یی بسیاری در آن اجرا گردیده است.


مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان خاطر نشان کرد: خدمات قابل ارائه در«بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت» بخشهای بستری: داخلی، قلب، آنکولوژی، نوزادان، جراحی عمومی، ارولوژی، جراحی عمومی زنان، جراحی زنان و زایمان، زایشگاه، گوش، حلق و بینی، چشم، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، ICU،CCU،NICU اورژانس و پنج اتاق عمل عمل فعال، درمانگاههای تخصصی: داخلی، قلب، اطفال و نوزادان، زنان و زایمان، جراحی عمومی، ارولوژی، جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، بیهوشی، عفونی، گوارش، داخلی مغز و اعصاب واحد تشخیص ویژه با ارائه‌ی خدمات تشخیصی در زمینه‌های اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، هولتر فشار خون، آندوسکوپی، EEG و EMG، بخش خدمات پشتیبانی و پاراکلینیک:آزمایشگاه(سرولوژی، بیوشیمی، انگل‌شناسی، هورمن‌شناسی و….)، پاتولوژی، رادیولوژی و سونوگرافی و سی. تی. اسکن و ماموگرافی، داروخانه، فیزیوتراپی و واحدCSR و استریلیزاسیون است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.