کد خبر : 17221
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲:۰۹

«دانشگاه گیلان» برای ترویج زبان فارسی بین دانشجویانی که فارسی‌زبان نیستند چه برنامه‌یی دارد؟

«دانشگاه گیلان» برای ترویج زبان فارسی بین دانشجویانی که فارسی‌زبان نیستند چه برنامه‌یی دارد؟

هاتف‌خبر – به زودی مرکز آموزش فارسی برای غیرفارسی‌زبانان در «دانشگاه گیلان» راه‌انداز‌ی می‌شود.

   هاتف‌خبر – به زودی مرکز آموزش فارسی برای غیرفارسی‌زبانان در «دانشگاه گیلان» راه‌انداز‌ی می‌شود.
به گزارش «هاتف‌خبر» دکتر عبدالحمید علیزاده مدیر کل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در دانشگاه گیلان و شرکت در نشست مدیران این دانشگاه و اعضای شورای دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی از امکانات و توانمندیهای این دانشکده بازدید کرد و در سخنانی با اشاره به ظرفیتهای موجود در گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه گیلان ابراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر «مرکز آموزش فارسی برای غیرفارسی‌زبانان» در دانشگاه گیلان شروع به فعالیت کند.
در این نشست دکتر علیزاده رویکرد و تأکید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها عنوان کرد و از تأکید و تصریح نقشه‌ی جامع علمی کشور و برنامه‌ی ششم توسعه در این زمینه خبر داد.


وی گوهر اصلی آموزش عالی را نیروی انسانی آن دانست و خواستار ایفای نقش مثبت مدیران در فرآیندهای مشکلساز اداری برای جذب دانشجویان خارجی شد.
مدیر کل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ظرفیتهای استان گیلان و دانشگاه گیلان در زمینه‌ی پذیرش دانشجویان خارجی، وفاق موجود در گروه‌های آموزش زبان دانشگاه را قابل تحسین توصیف کرد و ابراز امیدواری نمود: دانشگاه گیلان با ظرفیت موجود خود بتواند گامهایی موثر و مفید در جذب و آموزش دانشجویان خارجی بردارد.
وی در این نشستها با تاکید بر سه فاکتور «داشتن سند چشم‌انداز»، «وجود زیرساختها» و «فرآیندهای تعریف شده» خواهان حل مسائل دانشجویان غیرایرانی در بستر خدمات الکترونیک و مرکز سرویسدهی متمرکز به دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه‌ها شد.
هدفگذاری برای جذب دانشجویان بیشتر دانشجویان غیرایرانی، تأسیس واحدهای پیرامونی در کشورهای منطقه و تبادل دانشجو با دانشگاه‌های دیگر از دیگر موارد مطروح شده‌ی مدیر کل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این نشستها بود.
گفتنی است در این نشستها رئیس دانشگاه گیلان، مدیر مرکز همکاریهای علمی و بین‌المللی، رئیس دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی و دیگر اعضای مرتبط به ترتیب درباره‌ی «ظرفیتها و توانمندیهای دانشگاه»،«آمار دانشجویان غیرایرانی»، «امکانات و پتانسیلهای دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی و به طور خاص گروه زبان و ادبیات فارسی» و مسائل پیش روی دانشجویان یاد شده توضیحاتی ارائه کردند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.