کد خبر : 16011
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۸

حداقل دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه سال ۱۳۹۷ تعیین و ابلاغ گردید

حداقل دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه سال ۱۳۹۷ تعیین و ابلاغ گردید

هاتف‌خبر – حداقل دستمزد روزانه‌ی مبنای پرداخت حق بیمه در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۳۷۰ هزار و ۴۲۳ ریال تعیین و ابلاغ گردیده است

   هاتف‌خبر – حداقل دستمزد روزانه‌ی مبنای پرداخت حق بیمه در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۳۷۰ هزار و ۴۲۳ ریال تعیین و ابلاغ گردیده است
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌ی کل تامین اجتماعی استان گیلان به دنبال مصوبه‌ی نشست ٢٢ فروردین ماه شورایعالی کار در زمینه‌ی تعیین حداقل دستمزد روزانه‌ی سال ۱۳۹۷ و دیگر سطوح دستمزدی و حداقل مزایای پرداختی به کارگران مشمول قانون کار، میزان حداقل دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه امسال به شرح ذیل تعیین و ابلاغ گردیده است .
حداقل دستمزد روزانه‌ی مبنای وصول حق‌بیمه‌ي بیمه شدگان مشمول قانون تامین اجتماعی به استثنای رانندگان حمل و نقل عمومی بین شهری و فعالیتهای دارای دستمزد مقطوع در سال ٩٧ مبلغ ۳۷۰ هزار و ٤٢٣ ریال اعلام می‌گردد .


سایرسطوح حقوقی براساس آخرین دستمزد روزانه‌ی سال۱۳۹۶ معادل ۱۰.۴ درصد به علاوه رقم ثابت روزانه‌ی ۲۸ هزار و ٢٠٨ ریال افزایش می‌یابد .
ضمناً با توجه به اینکه طبق بند ٣ تصویب‌نامه‌ی شورایعالی کار مقرر گردیده است تا کارفرمایان مشمول قانون به همه‌ی کارگران اعم از موقت و دائم، ماهانه مبلغ ۱۱۰ هزار تومان کمک هزینه‌ی اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی پرداخت نمایند، می‌بایست بر اساس بند ٥ ماده‌ی ٢ قانون تامین اجتماعی و آیین‌نامه‌ی اجرایی ماده‌ی ٣٩ قانون به هنگام تنظیم لیست حقوق و مزایا، نسبت به درج و محاسبه‌ی این مبلغ به همراه دیگر اقلام مشمول کسر حق‌بیمه از جمله پایه‌ی سنواتی، حق مسکن و… اقدام نمایند .
بر اساس این گزارش حداقل مبنای پرداخت حق بیمه برای بیمه‌شدگان اختیاری و صاحبان حرف و مشاغل آزاد معادل ۳۷۰ هزار و٤٢٣ ریال برشمرده می‌شود و همچنین مبنای پرداخت حق‌بیمه‌ی بیمه شدگان این گروه‌ها که رقم پرداختی آنها در سال ٩٦ از حداقل حقوق بیشتر بوده است همانند دیگر سطوح دستمزدی معادل ۱۰.۴ درصد به علاوه ۲۸ هزار و ٢٠٨ ریال خواهد بود.
همچنین ضریب دستمزد رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین‌شهری برای رانندگان وانت‌بار، سواری، مینی‌بوس و کامیونت برابر ۱.۲ حداقل دستمزد سال و برای رانندگان اتوبوس و کامیون معادل ۱.۵ (یک و نیم) برابر میزان حداقل دستمزد و برای رانندگان سواری، مینی بوس و.. درونشهری معادل ۱.۱ برابر حداقل حقوق تعیین گردیده است که به ترتیب برابر ۴۴۵ مزار ریال، ۵۵۶ هزار ریال و۴۰۷ هزار ریال به طور روزانه خواهد بود.
در بخشی دیگر از این گزارش دستمزد مقطوع کارگران ساختمانی نیز براساس گروه‌های مختلف استادکار، کارگر ماهر، کارگر نیمه‌ماهر و کارگر ساده و با توجه به ضرایب دستمزد در سالهای اول تا سوم مصوبه‌ی هیات مدیره با ضرایب مختلف حقوق برابر ۴۸۲ هزار ریال روزانه ، ۵۱۹ هزار ریال، ۵۵۶ هزار ریال، ۵۹۳ هزار ریال و ۶۳۰ هزار ریال اعلام گردیده است.
شایان گفتن است حداکثر دستمزد روزانه‌ی مشمول حق‌بیمه سال ۱۳۹۷ هفت برابر حداقل دستمزد و معادل دو میلیون و ۵۹۲ هزار و ٩٦١ ریال برای هر روز است که با رعایت ماه‌های ٣١، ٣٠ و ٢٩ روزی سال اجرا می‌گردد .
روابط عمومی اداره‌ی کل تامین اجتماعی استان گیلان در پایان گزارش خود اعلام کرد: آن دسته از بیمه‌شدگانی که در قالب فیش حق بیمه اختیاری و مشاغل آزاد در روزهای گذشته اقدام به پرداخت حق بیمه‌ی ماه‌های سال ٩٧ به صورت علی‌الحساب نموده‌اند مبلغ تفاوت حق بیمه براساس نرخ ابلاغی سال جدید پس از محاسبه‌ی گردش حساب در فیشهای دوره‌های بعدی آنها لحاظ خواهد گردید..

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.