کد خبر : 15762
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲

ما از مفت بازی بیزاریم؛ مانع تعلیق کشتی ایران شوید!

ما از مفت بازی بیزاریم؛ مانع تعلیق کشتی ایران شوید!

   هاتف خبر – رسول خادم به نمایندگی از خانواده ی بزرگ کشتی کشور با ارسال نامه‌یی به اعضای شورای امنیت ملی از آنها درخواست کرد با دخالت تیم دیپلماسی کشور در برابر مناسبات آمریکایی – صهیونیستی کمیته  ی بین‌المللی المپیک، مانع از محرومیت کشتی‌گیران و تعلیق کشتی ایران شوند.    به گزارش “هاتف خبر” 

   هاتف خبر – رسول خادم به نمایندگی از خانواده ی بزرگ کشتی کشور با ارسال نامه‌یی به اعضای شورای امنیت ملی از آنها درخواست کرد با دخالت تیم دیپلماسی کشور در برابر مناسبات آمریکایی – صهیونیستی کمیته  ی بین‌المللی المپیک، مانع از محرومیت کشتی‌گیران و تعلیق کشتی ایران شوند.

   به گزارش “هاتف خبر”  از سایت فدراسیون کشتی، رسول خادم در بخشی از این نامه با اشاره به اینکه تقاضای کمک خانواده ی بزرگ کشتی در چهار ماه گذشته و به ویژه دو ماه اخیر برای حل این مشکل به نتیجه‌یی نرسیده است از اعضای شورای امنیت ملی خواست تا با توجه به کارنامه ی مدیریتی کمیته ی بین المللی المپیک در چشم بستن در برابر مواضع سیاسی کشورهای جهان و برخوردهای دوگانه ی این نهاد که نشاندهنده ی مناسبات دیپلماتیک درون کمیته ی بین‌المللی المپیک است با دخالت تیمهای دیپلماسی واجد شرایط برای مذاکره با کمیته ی بین المللی المپیک، در این زمینه از ورزش ملی کشور دفاع شود.

   وی در ادامه ی این نامه با اشاره به اینکه رقابتهای جهانی کشتی که از تیر ماه آغاز می شود و زمان بسیار محدود بوده و فعالیتهای دیپلماتیک‌ کاری زمانبر است، اعلام‌کرد: قهرمانان ملی در صف اول میدان؛ پرچمدار دفاع از آبرو و عزت ایران هستند و من درخواست دستور اقدام عاجل در این زمینه را دارم.

متن نامه ی وی بدین شرح است:
نزدیک به چهار ماه است که ورزش ملی کشور، کشتی، در مواجهه با مناسبات حاکم بر “کمیته بین الملل المپیک”، دچار مسئله و مشکل جدیدی شده که پیش از این، مواجه نبود. مطمئن هستم که درجریان مسئله افزایش محرومیت‌های قهرمانان ملی کشتی در مواجهه با نمایندگان رژیم صهیونیستی هستید. موضوعی که فراتر از محرومیت قهرمانان ملی این رشته، که پرچم دار کسب افتخار و آبروی ملی در میادین بزرگ المپیک و جهانی برای کشور بوده و هستند، کشتی کشور را نیز با خطر تعلیق مواجه ساخته است.

پس از تلاش خاموش برای متوجه ساختن دوستانی که مسولان اصلی پیگیری این مسئله هستند و گریز ایشان از انجام پیگیری های جدی و لازم، به ناچار حدود دوماه است که خانواده بزرگ کشتی ایران، برای حمایت از قهرمانان ملی کشتی کشور، بطور مستقیم از شما رجال محترم سیاسی، که تصمیم گیران اصلی درباره مواضع سیاسی و فعالیتهای دیپلماتیک کشور در عرصه بین المللی هستید، تقاضای کمک نموده اند.

درخواست خانواده بزرگ کشتی ایران این است که به دستگاه دیپلماسی کشور ابلاغ کنید تا برای حمایت از قهرمانان ملی کشتی و بطور کلی ورزش ایران، دربرابر مناسبات آمریکایی- اسراییلی “کمیته بین المللی المپیک”، که مردم عزیز کشورمان را از کسب افتخارات ملی توسط قهرمانان نام آورشان محروم‌ می کند، با ورود تیم های دیپلماسی واجد شرایط به کمیته یاد شده، دفاع شود.

لازم به توضیح می داند، در کارنامه مدیریتی “کمیته بین المللی المپیک” ، ده ها مصداق از چشم بستن در برابر مواضع سیاسی کشورهای دنیا وجود دارد. دربرابر این چشم پوشی ها، مثال های متعددی نیز از اختصاص جرائم و محرومیت های مختلف در قبال رفتارهای سیاسی ورزشکاران به چشم می خورد. این برخوردهای دوگانه از سوی این نهاد بین المللی، نشان از آن دارد که مناسبات دیپلماتیک دردرون کمیته بین المللی المپیک، کاربرد جدی داشته و می تواند در سرنوشت قهرمانان ملی ما، در مواجهه با سیاست های جدید آن، بشدت موثر باشد.

رجال محترم سیاسی، قهرمانان ملی ما از شکست دربرابر حریفان هراسی ندارند، ما از “مفت بازی” بیزاریم….

عدم حمایت دیپلماتیک از قهرمانان ملی دربرابر سیاست های جدید کمیته بین المللی المپیک، مصداق بارز مواضعی نادرست است.

از تیرماه تا آبان ماه سال جاری، قهرمانان ملی کشتی ایران می باید در هشت مسابقه جهانی شرکت کنند. در تک تک این مسابقات، خطر محرومیت هایی که ذکر شد، کشتی گیران تیم های ملی و بطور کلی کشتی کشور را تهدید می کند.

زمان بسیار محدود است و فعالیت دیپلماتیک کاری است که نیاز به زمان دارد. متاسفانه عدم دغدغه مدیرانی که که باید در این مدت پیگیر این مسئله مهم و حیاتی ورزش ملی کشور می بودند، و شاید دغدغه “معاش سیاسی” از سوی ایشان، چهارماه زمان را از ما گرفت.

گمان نمیشود “سکوت” و “سکون ” پاسخی مناسب برای درخواست منطقی و کاملا کاربردی قهرمانان ملی کشور باشد.

بیاد داشته باشیم، در میادین مبارزه ورزشی، قهرمانان ملی ما، در صف اول میدان، پرچمدار دفاع از ابرو و عزت ایران هستند.

عزت و آبرویی که برای مردم ما بسیار ارزشمند است و در شرایط اجتماعی و اقتصادی موجود، بیش از گذشته بدان دلخوشند و با افتخارات و غرور ملی آن زندگی می کنند…

منتظر اقدام عاجل و اجرایی شما در حمایت از قهرمانان ملی کشور هستیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.