کد خبر : 15440
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸

گیلان در سیزده به در چهارمین استان پرتردد کشور بود

گیلان در سیزده به در چهارمین استان پرتردد کشور بود

 هاتف خبر – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت: در 24 ساعت گذشته استان گيلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد 697 وسیله نقلیه چهارمین استان پرتردد کشور بوده است.

   هاتف خبر – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت: در 24 ساعت گذشته استان گيلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد 697 وسیله نقلیه چهارمین استان پرتردد کشور بوده است.

   به گزارش “هاتف خبر” مهندس محمدرضا نازک کار به ایسنا گفت: گیلان  در مقایسه با سال گذشته 7.3 درصد افزایش از نظر متوسط تردد ساعتی داشته است.

   وی افزود: ساعتهای اوج تردد در 24 ساعت گذشته در كل محورهای استان، بين 18 تا 19 بوده و كمترين تردد هم بين ساعتهای 4 تا 5 صورت پذيرفته همچنین سرعت متوسط وسایل نقليه در ساعت اوج 74 كيلومتر بر ساعت بوده است.

   مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان با بیان اینکه 49 هزار و 357 وسيله نقليه وارد استان شده و 92 هزار و 265 وسيله نقليه از استان خارج شده است، گفت: بيشترين ميزان ورودی از طريق محور رامسر – چابکسر با ميزان ورودی 28 هزار و 939 وسيله نقليه و پس از آن محور آزادراه قزوین – رشت با ميزان ورودی هشت هزار و 695 وسيله نقليه بوده است.

  این مقام مسئول عنوان کرد: در محور آزادراه قزوین – رشت در 24 ساعت گذشته ساعتهای اوج تردد بين ساعتهای 24 تا یک بامداد بوده و كمترين تردد هم بين ساعتهای 6 تا 7 صبح صورت پذيرفته است. همچنین در محور رامسر – چابکسر در این مدت، ساعتهای اوج تردد بين 18 تا 19 بوده و كمترين تردد بين 4 تا 5 صبح صورت پذيرفته است.

   مهندس نازک کار با اشاره به آخرين آمار دريافتی از 42 دستگاه ترددشمار  استان در 24 ساعت گذشته،تصریح کرد: محور رشت – امامزاده هاشم با متوسط تردد ساعتی دو هزار و 153 وسيله نقلیه و با سرعت متوسط 74 كيلومتر بر ساعت و پس از آن محور رودبار – منجیل با متوسط تردد ساعتی دو هزار و 54 وسیله نقلیه و با سرعت متوسط 72 كيلومتر بر ساعت پرتردد ترین محورهای استان از نظر بیشترین میزان تردد در استان بودند.

   مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در ادامه به آمار تردد طرح نوروزی از 23 اسفند 96 تا 13 فروردین 97 اشاره کرد و یادآور شد: براساس آخرين آمار دريافتی از 42 دستگاه ترددشمار استان گیلان از ابتدای طرح نوروزی استان گيلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد 774 وسیله ی نقلیه پنجمین استان پرتردد كشور بوده است که در این مدت و در مقایسه با سال گذشته 8.5 درصدافزایش از نظر متوسط تردد ساعتی در استان مشاهده می شود.

   وی اضافه کرد از نظر آمار ورودی و خروج استان در این مدت تعداد یک میلیون و 630 هزار و 309 وسيله ی نقليه وارد استان شده و تعداد یک میلیون و 555 هزار و 482 وسيله ی نقليه هم از استان خارج شده است که در مقایسه با سال گذشته 20 درصد افزایش در ورود به استان و 28 درصد رشد در خروج از استان را شاهد بودیم.

   نازک کار ساعت اوج تردد را بین ساعات 17 تا 18 و متوسط سرعت وسایل نقليه در ساعت اوج را 73 كيلومتر بر ساعت دانست و متذکر شد: بيشترين ميزان ورودی از طريق محور آزادراه قزوین – رشت با ميزان تردد 701 هزار و 912 وسيله نقليه و پس از آن محور رامسر – چابکسر با ميزان تردد 566 هزار و 435 وسيله نقليه بوده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.