کد خبر : 15355
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱:۲۷

فضای سیاسی ایران امنیتی اداره می‌شود

فضای سیاسی ایران امنیتی اداره می‌شود

iهاتف‌خبر – گروه سیاسی پایگاه اطلاع‌رسانی «بهارنیوز» به نقل از یک نماینده‌ی اصلاح‌طلب مجلس نوشت: در سال جدید علاوه بر اینکه بین مسوولان نیاز به انسجام ملی و تفاهم وجود دارد بلکه باید بین احزاب هم این تفاهم شکل بگیرد چرا که تمام مسوولان هم گرایش سیاسی دارند و باید برای گرایش سیاسی خود تابلو تعیین کنند.

   iهاتف‌خبر – گروه سیاسی پایگاه اطلاع‌رسانی «بهارنیوز» به نقل از  یک نماینده‌ی اصلاح‌طلب مجلس نوشت: در سال جدید علاوه بر اینکه بین مسوولان نیاز به انسجام ملی و تفاهم وجود دارد بلکه باید بین احزاب هم این تفاهم شکل بگیرد چرا که تمام مسوولان هم گرایش سیاسی دارند و باید برای گرایش سیاسی خود تابلو تعیین کنند.
قاسم میرزایی‌نیکو در ارزیابی از تحولات سیاسی و اجتماعی سال گذشته‌ی کشور گفت: سال ۹۶ به نظر من از نظر سیاسی دو موفقیت داشت که انتخابات ریاست جمهوری و شوراها بود که هر دوی آنها اقبال زیادی داشت. اما یکی از اتفاقات سال ۹۶ برهم خوردن برجام به واسطه‌ی فرد نابه‌هنجاری مانند ترامپ بود.

   نماینده ‌یمردم دماوند ادامه داد: فکر می‌کنم توقعی که مردم و مجلس از دولت داشتند در بخش سیاسی تحقق پیدا نکرد که از مهمترین آنها رفع حصر و آزادی زندانیان بود. البته مهمتر از آن فضای سیاسی است که همچنان به طور امنیتی اداره می‌شود.

   وی در باره‌ی عملکرد هر سه قوه در سال ۹۶ نیز اظهار نمود: قوه‌‌ی قضائیه نمره‌ی خوبی نمی‌گیرد. قوه‌ی مقننه نمره‌ی قبولی می‌گیرد و قوه‌ی مجریه هم با ارفاق قبول می‌شود.

   وی ادامه داد: به نظر من اولویت هر سه قوه در سالجاری باید هماهنگی در جهت اصلاح ساختار باشد به طوری که هر سه آنها بر پایه‌ی قوانین حرکت کنند و ایجاد تعامل بین آنها افزایش پیدا کند.

   عضو فراکسیون امید افزود: در سال جاری علاوه بر اینکه بین مسوولان نیاز به انسجام ملی و تفاهم است باید بین احزاب هم این تفاهم شکل بگیرد چرا که تمام مسوولان هم گرایش سیاسی دارند و باید برای گرایش سیاسی خود تابلو تعیین کنند. هر چه گفت‌وگوهای بیشتری انجام شود شرایط کشور بهتر خواهد شد. ضمن اینکه حوادث دی ماه سال گذشته باعث شد مسوولان به گفت‌وگو بنشینند و صدای مردم را بشنوند. به نظر من سران قوا باید به احزاب اهمیت بیشتری بدهند و فضا را برای فعالیت آنها بیشتر فراهم کنند.

   این نماینده‌ی مجلس اصلاح‌طلب در باره‌ی ریزش سرمایه‌های اجتماعی دولت در سال ۹۶ گفت: در خصوص نیروهای اجتماعی که گفته می‌شود ریزش داشته‌اند می‌توانم بگویم مردم تغییر رفتار ندادند و ریزشی هم صورت نگرفته است هر چند که سیل انتقادها بالا رفته و مردم به شدت ناراضی هستند اما باز هم در مسائل خاص مملکتی در کنار یکدیگر خواهند بود با این وجود گرفتاریهای کشور افزایش یافته است و قطعا با ادامه‌ی این وضع سبک نارضایتی مردم هم بالا برود. ضمن اینکه تنگ کردن عرصه برای سرمایه‌گذاران هم در بحرا‌نهای داخلی بی‌تاثیر نبوده است.

   وی در پایان گفت: دولت باید در سال ۹۷ به احزاب توجه کند و ممیزی از احزاب حذف شود چرا که حزب به عنوان یک سوپاپ اطمینان برای دولت و حکومت عمل می‌کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.