کد خبر : 14765
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۲

خسارت آسیب دیدگان “صندوق ذخیره فرهنگیان” پرداخت شود

خسارت آسیب دیدگان “صندوق ذخیره فرهنگیان” پرداخت شود

هاتف خبر – سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس از بازگشت یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از رقم اختلاس شده به حساب صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

هاتف خبر – سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس از بازگشت یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از رقم اختلاس شده به حساب صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.
به گزارش “هاتف خبر” حسین مقصودی با اشاره به پرونده ی مالی صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: یکی از مهمترین اتفاقات مثبت مجلس دهم که از فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی کلید خورد، برخورد با فساد پیچیده روی داده در صندوق ذخیره فرهنگیان بود که با اقدام رو به جلوی مجلس از توسعه و ادامه این فساد بزرگ جلوگیری شد.

   نماینده ی مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی به “خانه ملت” رقم اختلاس شده در صندوق ذخیره فرهنگیان را بیش از 10 هزار میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: اسناد درون پرونده بیانگر تخلف قطعی تا این رقم است؛ هرچند که ممکن است با بررسیهای قضایی بیشتر رقم تخلف افزایش هم یابد.

  وی با اعلام این خبر که تا کنون نزدیک به یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از رقم اختلاس شده به حساب صندوق ذخیره ی فرهنگیان بازگشته است، ادامه داد: همچنین 14 مسوول بلند پایه ی مرتبط با صندوق ذخیره ی فرهنگیان بازداشت شدند و برای عده‌یی دیگر پرونده درست شد و با قید ضمانت آزادی مشروط دارند.

   مقصودی یادآور شد: همچنین اموال برخی از متخلفان نیز ضبط گردید و در نحوه ی بازگرداندن اموال آنها به بیت المال تصمیم‌گیری خواهد شد.

   عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اضافه کرد: پرونده ی تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان نهایی شده و در نوبت قراءت در صحن علنی است که پس طی این مراحل، پرونده به مراجع قضایی ارائه خواهد شد تا رسیدگیها به شکل جامعتری ادامه یابد.

   وی رسیدگی های سازمان بازرسی، قوه ی قضاییه و دیوان محاسبات به پرونده ی تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان را بسیار موشکافانه توصیف و اظهار کرد: متأسفانه دو نفر از متخلفان این پرونده از کشور خارج شدند که باید از طریق مراجع بین المللی مورد تعقیب قرار گیرند.

  مقصودی با بیان اینکه مهمترین نکته در پرونده ی تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان جلوگیری از ادامه ی فساد است چرا که این فساد به صورت متناوب و پی در پی در حال گسترش و روی دادن بود که با دخالت دستگاه‌های نظارتی از گسترش آن جلوگیری شد.

نامه‎یی با امضای نمایندگان به رئیس جمهور برای پرداخت خسارت به فرهنگیان صندق ذخیره

   وی از تدوین نامه‌‎یی با امضای نمایندگان مجلس برای احقاق حق معمان زیان دیده در پرونده ی صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و گفت: با رویه ی قضایی موجود قطعا” پولهای تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان به صورت تدریجی به حساب صندوق باز می‌گردد. در این بین باید با اتخاذ راهکار و روشی پول معلمان را همانطور که پول مالباختگان مؤسسات مالی و اعتباری را پرداخت می‌کنند، از همان محل پول فرهنگیان که با هزاران زحمت به دست آمده است را بازگردانند.

   سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اضافه کرد: معلمان در پرونده ی صندوق ذخیره فرهنگیان سند و مدرک خاصی برای احقاق حق خود ندارند اما دولت نباید اجازه دهد که حق آنان ضایع شود و پس انداز معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان بر باد رود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.