کد خبر : 14590
تاریخ انتشار : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶

آیا سوال از رئیس جمهور در شرایط کنونی به صلاح کشور است؟

آیا سوال از رئیس جمهور در شرایط کنونی به صلاح کشور است؟

هاتف خبر – در حالی که هیات رئیسه ی مجلس سوال از دکتر حسن روحانی ریاست جگهودی را با ۱۲۰ امضا اعلام وصول کرده اما گفت وگوهای دو طرف ماجرا همچنان ادامه دارد.

    هاتف خبر – در حالی که هیات رئیسه ی مجلس سوال از دکتر حسن روحانی ریاست جگهودی را با ۱۲۰ امضا اعلام وصول کرده اما گفت وگوهای دو طرف ماجرا همچنان ادامه دارد.

   عده یی اعتقاد دارند که سوال از رئیس جمهور در مقطع کنونی ضرورتی ندارد و بدخیها می گویند که سوال از روحانی فضای سنگین پیرامون سوال از رئیس جمهور را رفع می‌کند. در این زمینه پزشکیان به پرسش اینکه آیا سوال از رئیس جمهور در شرایط کنونی به صلاح کشور است؟ پاسخ می گوید.
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: سوالاتی که مطرح است را خیلی راحت می‌توانیم در جلسات مجلس و دولت مطرح کنیم تا رئیس جمهور حرفهای خود را بزند اما به این شکل مطرح کردن را نمی‌دانم چقدر به صلاح مملکت است؟
مسعود پزشکیان به “خبرگزاری خانه ملت” درباره ی ارزیابی از طرح سوال از رئیس جمهور، اظهار نمود: طرح سوال از رئیس جمهور به این شکل که نماینگان آن را امضا کنند و به رئیس جمهور بگوییم در این زمینه به مجلس توضیح بدهد را نمی دانم چقدر به مصلحت کشور است؟

   نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما می‌توانیم از رئیس جمهور دعوت کنیم تا گزارشهایی را در زمینه ی مسائل مختلف مطرح کنند اما با عنوان طرح سوال از رئیس جمهور که 120 نماینده هم آن را امضا کرده‌اند، موافق نیستم، خاطر نشان کرد: همانگونه که وزرا در مجلس حاضر می‌شوند، می‌توانیم در جلسات دولت و مجلس از رئیس جمهور بخواهیم تا خواسته‌های نمایندگان مجلس را تامین کند و لزومی ندارد به این شیوه عمل شود.

   وی با بیان اینکه سوالاتی را که مشاهده کردم، جهت اطلاع است؛ حداقل سوالهایی را که من دیدم اینگونه بود، افزود: موسسات مالی و اعتباری نیز یک بخش از سوال نمایندگان است.

نماینده ی مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخش موسسات مالی دولت چه کاری می‌تواند انجام دهد وقتی که این کار را هر 3سه قوه پیگیری می‌کنند و تنها کار یک قوه نیست، ادامه داد: سوالاتی که مطرح است را خیلی راحت می‌توانیم در جلسات مجلس و دولت مطرح کنیم تا رئیس جمهور حرف‌های خود را مطرح کند اما به این شکل مطرح کردن را نمی‌دانم چقدر به صلاح مملکت است؟

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روندی که در زمینه ی موسسات مالی در جریان است بالاتر از اختیارات رئیس جمهور است، گفت: قوه ی قضائیه و دولت کارهایی کرده‌اند که خارج از این چارچوبها است و مجلس نیز کمک می‌کند؛ رئیس جمهور به تنهایی مگر می‌تواند کمک کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.