کد خبر : 13977
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۶

بيمارستان پورسینا کمتر قابل قياس با دیگر بيمارستانهاي دولتي و خصوصي است

بيمارستان پورسینا کمتر قابل قياس با دیگر بيمارستانهاي دولتي و خصوصي است

هاتف خبر – سید حسین ضیابری سیدین – مدتی بود که تصمیم داشتم کاری در خور توجه برای “بیمارستان پورسینای رشت” که یک مرکز آموزشی – درمانی باسابقه و قدیمیترین بیمارستان استان گیلان است، انجام دهم. حضور بیش از ششماهه ی دکتر سید مهدی ضیاء ضیابری به عنوان ریاست این بیمارستان که از تیر ماه

هاتف خبر – سید حسین ضیابری سیدین – مدتی بود که تصمیم داشتم کاری در خور توجه برای “بیمارستان پورسینای رشت” که یک مرکز آموزشی – درمانی باسابقه و قدیمیترین بیمارستان استان گیلان است، انجام دهم.
حضور بیش از ششماهه ی دکتر سید مهدی ضیاء ضیابری به عنوان ریاست این بیمارستان که از تیر ماه امسال این مسوولیت را بر عهده گرفته و بسیار مصمم است اقدامات اصلاحی در بخشهای مختلف بیمارستان را کلید بزند؛ بهانه یی شد تا این وظیفه را به انجام برسانم.
دکتر سیدمهدی ضیاء ضیابری فارغ التحصیل پزشکی عمومی دانشگاه گیلان و فارغ التحصیل رشته ی تخصصی طب اورژانس از دانشگاه علوم پزشکی ایران است. او گذشته از ریاست بیمارستان دو دلمشغولی جذاب هزاره ی سوم را نیز در سر می پروراند؛ حفاظت از محیط زیست با علاقه مندی به گل و گیاه و همچنین توجه به فرهنگ و ادب با علاقه مندی به شعر و شاعری.
به مناسبت عبور از نیمسال ریاست دکتر ضیابری در “مرکز آموزشی – درمانی پورسینای رشت” این هفته پای صحبت این دکتر جوان آینده نگر نشسته و او را به گفت وگویی دعوت کردم تا از برنامه های در دست اجرا و اهداف کوتاه مدت، درازمدت و برنامه های توسعه یی خود برای بیمارستان کهن رشت بگوید.
شما را هم به مطالعه ی این گفت وگوی ویژه دعوت می کنم تا بیشتر در باره ی یکی از پرکارترین بیمارستان رشت بدانید.

پرسش: آقای دکتر به عنوان نخستین پرسش بفرمایید در طول شش ماهی که از ریاست شما در “بیمارستان پورسینای رشت” می گذرد در زمینه های فرهنگی، درمانی و عمرانی چه برنامه هایی در این‌مرکز آموزشی – درمانی به اجرا در آمده است؟
دکتر ضیابری:  در  شش‌ماه گذشته برای افزايش انگيزه ی کاری در پرسنل بيمارستان  امكانات رفاهي برای آنان همچون تمديد قرارداد با باشگاه هاي ورزشي و استخر شنا و همچنين
قرارداد با يك هتل در شهر اردبيل در جهت استفاده ی پرسنل بيمارستان منعقد شده است.
از برنامه هاي فرهنگي اجرا شده هم می توان به جشن عيد غدير  و تجلیل از سادات، جشن روز پرستار، برگزاری شب شعر و گراميداشت انقلاب
اسلامي همراه با تشويق و تجلیل پرسنل نمونه برگزار گردید.
تكميل ساختمان پاويون دستياران و دانشجويان خانم و واحد CT اسكن جديد بيمارستان، راه اندازي دستگاه CT اسكن 16 اسلايس به گونه یي كه براي اولين بار “بيمارستان پورسينای رشت” به
صورت همزمان داراي دو دستگاه CT اسکن برای ارائه ی خدمت به همشهريان گردید، آغاز به كار ساخت، تكميل و اتمام پروژه ی اتاق احيای قلبي – ريوي با چهار تخت متناسب با استانداردهای اعتباربخشي بيمارستاني در طول چهار ماه (شايان گفتن است که تا پیش از  اجرای اين پروژه “بيمارستان پورسينای رشت” فقط يك تخت احيای قلبي – ريوي  داشت)  و… نمونه هایی از  اقداماتی است که برای توسعه و پیشرفت بیمارستان انجام شده است.
به عنوان پرسش دوم بفرمایید آیا طرح توسعه یی برای بیمارستان دارید؟
دکتر ضیابری: طرح در حال توسعه ی بيمارستان نیز تهیه شده و شامل تكميل پروژه در حال انجام بخش ارتوپدي، اتاق مراقبتهای ويژه ی بخش ارتوپدی و درمانگاه  همچنین اورژانس و واحد ترياژ جديد بيمارستان است.
پرسش:  با توجه به اینکه بیمارستان پورسینا از بیمارستانهای قدیمی استان و دارای فرسودگی است، آیا برای رفع این فرسودگی برنامه یی دارید؟
دکتر ضیابری: با توجه به فرسودگي ساختمانهاي “بيمارستان پورسينا” طرح
ساخت بيمارستان داراي 400 تخت در فضاي قديمي بيمارستان به وسیله ی رياست دانشگاه علوم پزشکی گیلان و هيات رئيسه در دستور كار است.
و همچنين ساخت و تكميل اسكله ی نيم ساخته واحد CSR و اتاق عمل 1 پورسينا نيز در  جهت توسعه ی بیمارستان در دستور كار قرار دارد که امیدواریم به نتیجه ی مطلوب برسد.

پرسش: در طول شش ماه فعالیت شما در پورسینا چه تعداد بیمار به این بیمارستان مراجعه کرده است؟
دکتر ضیابری: در شش‌ماهه ی گذشته ۷۷ هزار و ۸۳۶ بيمار به “بيمارستان پورسينای رشت” مراجعه كرده اند كه از اين تعداد بیمار ۲۱ هزار و ۵۰۳ نفر در بیمارستان بستري شدند.
پرسش: از واحد تحقیقات بیمارستان و اقدامات آن هم بگویید.
دکتر ضیابری: واحد توسعه ی تحقيقات باليني “بیمارستان پورسینای رشت” از شش‌ماه گذشته به صورت مستقل در  این بيمارستان مشغول به كار شده است و در اين مدت فضاي فيزيكي مناسب براي واحد یاد شده، مهیا شد. در این واحد پایان نامه ها و طرحهای پژوهشی مورد بررسی، تایید و دفاع قرار می گیرد.

پرسش: انتظار شما از مسوولان و دیگر قشرهای اجتماعی برای حمایت از بیمارستان چیست؟
دکتر ضیابری:  انتظار دست اندرکاران بيمارستان پورسيناي كهن رشت از مسوولان و مقامات ارشد استان گیلان و و همچنین خيران و نیکوکاران
محترم استان این است که كمك کنند تا ما با ساخت و ساز واحدهاي فرسوده ی بيمارستان علاوه بر ساخت
بيمارستان جامع  داخل آن، واحدهاي مختلف بيمارستان پورسینا همچون بخشهاي داخلي اعصاب، جراحي اعصاب، اتاق عمل، واحد لنژري و CSR بيمارستان و  تاسيسات كلينيك امام رضا(ع) “مرکز آموزشی – درمانی پورسينای رشت” را بازسازی کنیم که با این اقدامات سطح کیفی خدمات ارائه شده مطلوبتر خواهد شد.


   و سخن پایانی دکتر ضیابری: در پايان از مردم شريف استان گيلان تقاضا دارم كه به “بيمارستان پورسينای رشت”و پرسنل آن بیشتر بیانديشند. بيمارستاني کهن كه ورودي مراجعان آن در سال ۹۵ بيش از ۲۱۰ هزار بيمار بوده و میزان
بستري بيماران آن هم به فراتر از ۳۷ هزار نفر رسیده است. بيمارستاني كه مركز مراجعه ی بيماران تصادفي، سكته ی مغزي، كاهش سطح هوشياري و حتي بعضا” بيمارانی با مشكلات قلبي و داخلي
است. خدماتی همچون عملهای جراحي، جراحي اعصاب، ارتوپدي و خدمات توانبخشي، ICU و آزمايشگاهي در آن ارائه مي شود؛ بيمارستاني كه اتاق عمل آن به صورت ۲۴ ساعته در همه ی طول سال حتي در  تعطيلات فعال است و مركز مراجعه بيماران داراي عوارض شديد ناشي از اعمال جراحي می باشد.
بيمارستاني كه به طور متوسط ماهانه سه هزار و ۹۰۲  CT اسكن، ۱۷ هزار و ۱۹۰ راديولوژي ساده،  دو هزار و ۲۲۵
سونوگرافي، ۹۹۴ مورد MRI كمر، ۸۰۳ سونوگرافيFAST به خدمات گیران  ارائه مي دهد.
چنين بيمارستاني کمتر قابل قياس با دیگر بيمارستانهاي دولتي و خصوصي است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.