کد خبر : 13844
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۴۸

«بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت» بهترین الگوی خدمات رایگان با کیفیت در گیلان است

«بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت» بهترین الگوی خدمات رایگان با کیفیت در گیلان است

هاتف‌خبر – همزمان با فرا رسیدن «دهه‌ی فجر» دکتر محمدحسین شهدی‌نژاد مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان در نشست خبری مشترک با مدیرکل تامین اجتماعی و سرپرست بانک رفاه کارگران با دست‌اندرکاران جراید استان، «بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت» را بهترین الگوی خدمات رایگان با کیفیت در این استان معرفی نمود.

   هاتف‌خبر – همزمان با فرا رسیدن «دهه‌ی فجر» دکتر محمدحسین شهدی‌نژاد مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان در نشست خبری مشترک با مدیرکل تامین اجتماعی و سرپرست بانک رفاه کارگران با دست‌اندرکاران جراید استان، «بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت» را بهترین الگوی خدمات رایگان با کیفیت در این استان معرفی نمود.
به گزارش «هاتف‌خبر» مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان با اشاره به اجرای طرح ارتقای هتلینگ «بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت» اظهار کرد: این طرح با اعتباری افزون بر٣٩ میلیارد ریال اجرایی شده و اجرای آن فضاهای عمومی و اختصاصی این بیمارستان رشت را متناسب با شان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی همانند بیمارستانهای درجه‌ی عالی و مطلوب تغییر شکل و کاربری داده است .
دکتر شهدی‌نژاد به تعداد مراجعان مراکز درمانی در ۹ ماهه‌ی نخست امسال نیز اشاره نمود و افزود: در این مدت با مراجعه بیش از یک میلیون و ٣٣٢هزار نفر به ٩مرکز ملکی درمانی تامین اجتماعی به همراه یک «بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت» در استان گیلان به افزایش ٥/٥ درصدی نسبت به همین مدت در سال پیش رسیده است.


وی اظهار نمود: در همین مدت تعداد مراجعان به پزشکان عمومی افزون بر یک میلیون و ٢٢هزار نفر و مراجعان به پزشکان متخصص ببش از ٢٢٠هزار نفر بوده است.
مدیردرمان تامین اجتماعی استان گیلان مراجعین به دندانپزشکان در مراکز ملکی تامین اجتماعی را افزون بر ٩٠هزار نفر بیان نمود و افزود: نسبت به همین مدت در سال پیش در این خدمت ١٢درصد افزایش داشته‌ایم.
دکتر شهدی‌نژاد به افزایش ٨/١٨ درصدی مراجعان پلی‌کلینیک تخصصی لاهیجان در همین مدت اشاره کرد و گفت: بیشترین افزایش مراجعان به مراکز ملکی در درمان استان را پلی‌کلینیک تخصصی لاهیجان با مراجعه بیش از ١٠٧ هزار نفر داشته و پس از لاهیجان کلینیک مستقل دندانپزشکی رشت با افزایش بیش از ١٧ درصد و مراجعه‌ی بیش از ٤٤ هزار نفر بیشترین افزاش را شاهد بوده است.
وی همچنین خاطر نشان نمود: مراجعان«بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت» به عنوان تنها بیمارستان ملکی استان با مراجعه بیش از ١٧٧ هزار نفر افزایش ١٥ درصدی داشته‌اند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان تعداد بیماران بستری شده در «بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت» در ۹ ماهه‌ی نخست امسال را بیش از ١٣ هزار بیمار بیان نمود و خاطر نشان نمود: در همین مدت بیش از ششهزار و ٥٠٠ عمل جراحی در این بیمارستان انجام گرفته است.
دکتر شهدی‌نژاد پروژه‌های در دست ساخت و توسعه‌ی مراکز ملکی تامین اجتماعی را ساخت «بیمارستان ٦٤ تختخوابی لنگرود» با اعتباری افزون بر ٦٠٠ میلیارد ریال، پروژه‌ی «مرکز درمانی و ساختمان شعبه‌ی آستانه‌ی اشرفیه» به طور مشترک با اداره‌ی کل تامین اجتماعی با زیربنای سه هزار و ٧٨١ مترمربع و «ساختمان جدید پلی‌کلینیک تخصصی انزلی» که عملیات اجرایی آن «هفته‌ی دولت» امسال آغاز شده در دو طبقه روی همکف با زیربنای دو هزار و ٦٩٢ مترمربع با اعتباری نزدیک به ٩ میلیارد تومان ساخته خواهد شد، نام برد و افزود: امسال طرح ارتقای هتلینگ «بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت» با اعتباری افزون بر٣٩ میلیارد ریال در همین راستا اجرایی شده است .
دکتر شهدی‌نژاد تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی استان تا پایان ٩ماهه‌ی نخست سال ٩٦را دو هزار و ٧٣ مرکز درمانی، تشخیصی، دارویی بیان نمود و اشاره کرد: در ٩ماهه‌ی نخست امسال ٧١ مرکزدرمانی، تشخیصی قرارداد جدید با دفتر اسناد پزشکی استان منعقد نموده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان تعداد مراجعان به مراکز درمانی طرف قرارداد در ٩ماهه‌ی نخست امسال بیش از بر هفت میلیون و ٣٢٧ هزار نفر برشمرد که از این تعداد افزون بر هفت میلیون ٢٥٦هزار نفر از خدمات سرپایی طرفهای قرارداد بهره‌مند گردیدند و٧١هزار نفر هم در مراکز طرف قرارداد بستری شدند.
وی یادآور شد: به منظور افزایش رضایتمندی بیمه‌شدگان عزیز بیش از ١٧٠هزار مورد نسخ دارویی طرفهای قرارداد و بیش از یک میلیون از خدمات پاراکلینیک ارائه شده‌ی بدون حضور بیمار یا طرفهای قرارداد در بستر سیستم الکترونیکی تایید شدند.
دکتر شهدی‌نژاد همچنین از روند اجرای طرح حذف نسخه در مراکز طرف قرارداد مدیریت درمان استان گیلان نیز گفت: در راستای مکانیزه کردن خدمات و حرکت به سمت دولت الکترونیک در برنامه‌ی ششم توسعه‌ی سازمان تامین اجتماعی سامانه‌ی نسخه‌ی الکترونیک و حدف نسخ درمراکز درمانی طرف قرارداد اجرایی شد که استان گیلان نیز دراین طرح پایلوت است و از مزایای مهم این طرح تشکیل پرونده‌ی الکترونیک برای بیماران خواهد بود.
برخی از مزایای مهم دیگر طرح اجرای سامانه‌ی نسخه‌ی الکترونیک را دکتر شهدی‌نژاد، حذف دفترچه و نسخه‌ی کاغذی، اصلاح مشکلات ناشی از ناخوانا بودن نسخه،امکان صدور دستور بستری یا ارجاع، صدور گواهی استعلاجی و یا صورتحساب بیمه‌های تکمیلی، امکان پرداخت به پزشکان به صورت به روز، قابلیت دریافت بخشی از نسخه از یک داروخانه و مابقی از داروخانه‌ی دیگر بدون تمدید یا تجویز نسخه مجدد، کاهش مراجعات بیمار و بیمه‌شده به دوایر بیمه‌یی و دولتی، ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات درمانی برشمرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.