کد خبر : 13455
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴

در نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم ساخت بیمارستان جامع تاکید شد

در نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم ساخت بیمارستان جامع تاکید شد

هاتف‌خبر – هفته‌ی گذشته در نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تشریح و تبیین عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان، دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک بر لزوم ساخت «بیمارستان جامع استان» تاکید نمود.

   هاتف‌خبر – هفته‌ی گذشته در نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تشریح و تبیین عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان، دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک بر لزوم ساخت «بیمارستان جامع استان» تاکید نمود.
در این نشست دکتر یوسف‌زاده عملکرد بخش درمان و سلامت استان گیلان را در زمینه‌های مختلف تشریح کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان، در این نشست خبری با اشاره به تاریخچه‌ی شکلگیری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال 1364 همزمان با ادغام بهداری با دانشگاه‌های پزشکی، در استان تاسیس شد.
وی همچنین افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم‌اکنون 15هزار نیرو دارد که در هشت معاونت، 26 بیمارستان، 96 مرکز جامع روستایی، 94 مرکز جامع شهری و 960 خانه‌ی بهداشت در حال ارائه‌ی خدمت به مردم هستند.
دکتر یوسف‌زاده افزود: آموزش پنجهزار دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی، راه‌اندازی 17 رشته‌ی تخصصی و سه رشته‌ی فوق تخصصی نیز اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.
وی با تاکید بر اینکه با ساخت بیمارستان جامع در استان گیلان، خدمت‌رسانی در بخش درمان و سلامت، بهتر ساماندهی می‌شود به چالشهای پیش روی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان اشاره نمود و خاطر نشان کرد: چالشهایی که این دانشگاه هم‌اکنون با آن روبه‌رو است، ریشه در سالهای گذشته دارد.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان سپس وجود بیمارستانهای فرسوده در استان با قدمت بیش از 60 سال، نبود بیمارستان جامع، پراکندگی ارائه‌ی خدمات درمانی در مراکز متعدد و وجود پنجهزار نیروی قراردادی را از عمده‌ترین چالشهای این دانشگاه عنوان کرد که باید برای آنها برنامه‌ شود.
دکتر یوسف‌زاده چابک همچنین تاکید نمود: بیمارستانهای رشت هر یک در تخصصی ویژه فعالیت می‌کنند و به مردم خدمات می‌دهند، در صورتی که با متمرکز شدن خدمات این تخصصهای مختلف در یک بیمارستان، می‌توان در زمینه‌ی ساماندهی خدمات‌رسانی و همچنین مدیریت منابع موثرنر عمل کرد.
وی به چالش نیروهای قراردادی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان نیز اشاره کرد و گفت: ماهانه فقط ۱۰ میلیارد تومان از درآمد این دانشگاه صرف پرداخت حقوق نیروهای قراردادی می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان سپس با اشاره به تجربه‌ی موفق مدیریتی خود در «بیمارستان پورسینای رشت» گفت: بر اساس طرحهای اجرا شده در این بیمارستان، اقدامات انجام شده به عنوان الگو، در ابعاد وسیعتر و سطوح بالاتر در دانشگاه علوم پزشکی گیلان به کار گرفته شده و با استفاده از ظرفیتهای موجود، در ششماهه‌ی نخست سال 95 و پس از مطالعات گسترده و صرف چهار هزار نفر ساعت جلسه، نقشه‌ی استراتژیک و برنامه‌ی راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای ۱۰ سال آینده تدوین گردیده که درصدد اجرای آن هستیم.
وی هدف اصلی از اجرای نقشه‌ی استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان را ایجاد رضایتمندی ذی‌نفعان و همچنین ارتقای سطح سلامت افراد جامعه دانست.
دکتر یوسف‌زاده افزود: رضایتمندی ذی‌نفعان(بیماران و همراهان آنها، کارکنان، سازمانهای ناظر و همکار) در نهایت منجر به ارتقای سطح سلامت افراد جامعه خواهد شد که این مهم در استراتژی و نقشه‌ی راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان لحاظ شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان در پایان از همکاری خبرنگاران و دست‌اندرکاران رسانه‌های گروهی با این دانشگاه قدردانی کرد و یکی از وظایف و رسالتهای خبرنگاران را افزایش امید در جامعه دانست و گفت: در این وظیفه دانشگاه علوم پزشکی و جامعه‌ی رسانه‌یی همراستا و همکار هستند چون هدف هر دو تشکیلات افزایش امید به زندگی در جامعه است.
در پایان این نشست کتابچه‌های عملکرد و نقشه‌ی راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خبرنگاران هدیه شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.