کد خبر : 13326
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵

دولت و مجلس پیام برگزاری تجمعات را دریافت کرده‌اند

دولت و مجلس پیام برگزاری تجمعات را دریافت کرده‌اند

هاتف‌خبر – مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده‌ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید می‌کند که مردم بنا بر اصل ۲۷ قانون اساسی با پرهیز از خسارت به اموال عمومی با برگزاری تجمعات غیرخشونت‌آمیز حرفشان را بزنند.

   هاتف‌خبر – مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده‌ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید می‌کند که مردم بنا بر اصل ۲۷ قانون اساسی با پرهیز از خسارت به اموال عمومی با برگزاری تجمعات غیرخشونت‌آمیز حرفشان را بزنند.
این نماینده‌ی مجلس به «ایلنا» با اشاره به برگزاری تجمعات روز گذشته در برخی از نقاط کشور از جمله شهر رشت اعلام کرد: فکر می‌کنم باید از ظرفیت‌ برخی مسوولان برای برقراری آرامش در جامعه استفاده کنیم. این افراد باید به میانه‌ی میدان بیایند.

وی افزود: واقعیت این است که یکی از اشکالات کار ما این بود که از تمام ظرفیتهای نظام استفاده نکردیم و عملکرد تدافعی داشتیم. باید از تمام این ظرفیتها استفاده کنیم و این افراد باید کمک‌ حال حاکمیت باشند.
نماینده‌ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی سپس خاطر نشان کرد: انتساب چنین تجمعاتی به منافقینی که دستشان به خون ملت آغشته است یا نسبت دادن سلطنت‌طلبانی که ۴۰ سال با دارایی این ملت در کشورهای خارجی خوشگذرانی کردند، اشتباه محرز است و با وجود آنکه این گروه‌ها سعی در مطالبه به مقصود هستند، مردم قطعاً به‌زودی پاسخ سنگینی به آنها خواهند داد.
وی همچنین یادآور شد: آنچه مسلم است، حرف مردم حق است و دولتها باید دولت رفاه بوده و به فکر رفاه مردم باشند. فکر می‌کنم اتفاقاتی که افتاد منجر به آن خواهد شد که مجلس در زمینه‌ی بودجه و همچنین در هدفمندی با وسواس بیشتری نسبت به تصویب لایحه‌ی بودجه و به‌ویژه حذف یارانه‌بگیران اقدام خواهد کرد.


نماینده‌ی مردم رشت در مجلس تصریح کرد: در همه جای دنیا به همین شکل است و وقتی مردم می‌بینند دولتها به سمت ریاضتهای اقتصادی پیش می‌روند، سعی می‌کنند حرفشان را به گوش حاکمیت برسانند و این درحالی است که بنا بر اصل ۲۷ قانون اساسی باید تمهیداتی ایجاد شود که مردم بتوانند با برگزاری تجمعات غیرخشونت‌آمیز حرفشان را به گوش حاکمیت برسانند.
وی افزود: معتقدم یکی از اشکالات کار ما عدم اجرای کامل قانون اساسی است. این درست نیست که هر جا خوشمان آمد و به نفعمان بود، به آن عمل کنیم و هرجا به نفعمان نبود، از اجرای آن سر باز بزنیم.
مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی همچنین در واکنش به اظهارات برخی ناظران مبنی بر تهییج گروهی از مردم از سوی مخالفان دولت گفت: مساله این است که در روزهای اخیر تندروها و دلواپسان در سخنرانیهای خود به بهانه‌ی تخریب دولت روحانی، بالا تا پایین نظام را زیرسوال برده و مورد انتقاد قرار دادند و وقتی شهروندان وارد این سخنرانیها می‌شوند با این مواجه می‌شوند که همه دزد هستند، همه خراب کرده و هیچ‌چیز سر جای خود نیست؛ آیا واقعیت مملکت این است؟ آیا اگر از دولتی خوشمان نمی‌آید باید اصل و اساس جمهوری اسلامی را زیرسوال ببریم؟!
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم‌اکنون شعارها و بیانات افرادی که در میان تجمع‌کنندگان حضور دارند، اظهارات همین افراطیونی است که خود را انقلابی می‌دانند. این دلواپسان باید بدانند با این رویه ریشه‌ی دولت را تخریب نمی‌کنند، بلکه ریشه و اساس نظام را مورد هجمه قرار می‌دهند و با این رویکردها نظام را به چالش می‌کشند.
وی افزود: شاهد بودیم دلواپسان به بهانه‌ی حقوقهای نجومی چقدر سر و صدا کرده و ملت را نسبت به انقلاب و نظام بدبین کردند و سستی و کاهلی بانک مرکزی درحل مشکلات موسسات مالی نابخشودنی است؛ چرا که خسارتهای زیادی به ما وارد کرده و امروز کار به‌جایی رسید که کسی ۴۰ سال پول و ثروت مملکت را دزدیده و رفته یا کسانی در هشت سال دفاع مقدس ستون پنجم دشمن بوده و گرای سربازان ما را به دشمن می‌دادند، از آن طرف مرزها دلسوز مردم شده‌اند.
وی اعلام کرد: مردم دیگر نگران گرانیها نباشند؛ چرا که مجلس برنامه‌یی برای افزایش قیمت حاملهای انرژی ندارد و قول می‌دهیم در بحث هدفمندی یارانه‌ها هیچ نیازمندی را از قلم نیاندازیم. به بیان دیگر این تجمعات پیامی از سوی مردم بود که این پیام اکنون از جانب مجلس و دولت دریافت شده است و نیاز به نگرانی نیست و ضرورتی به ادامه‌ی تجمعات هم نیست.
جعفرزاده ایمن‌آبادی در پایان تصریح کرد: امیدواریم کسانی که عامل ناراضی‌تراشی هستند، سر عقل آمده و با همراهی هم، کشتی انقلاب را به سرمنزل مقصود برسانیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.