کد خبر : 11703
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹

نخستین بخشنامه‌یی که دکتر سالاری صادر کرد

نخستین بخشنامه‌یی که دکتر سالاری صادر کرد

هاتف‌خبر – پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان از صدور بخشنامه‌ی مهم دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان درزمینه‌ی به کارگیری جوانان و بانوان در مناصب مدیریتی، خبر داد.

   هاتف‌خبر – پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان از صدور بخشنامه‌ی مهم دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان درزمینه‌ی به کارگیری جوانان و بانوان در مناصب مدیریتی، خبر داد.
استاندار گیلان در اجرای سیاستها و مواضع ریاست جمهور مبنی بر به کارگیری هر چه بیشتراز ظرفیت و توان بانوان و جوانان در سطوح مختلف مدیریتی و تربیت مدیران آینده دستورالعملی مهم ابلاغ کرد.
متن کامل این دستورالعمل استاندار گیلان خطاب به فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی که به آنها ابلاغ نیز گردیده، به شرح زیر است:
در اجرای سیاستها و مواضع رئیس جمهور محترم مبنی بر بهره‌گیری بیش از پیش از ظرفیت بانوان و جوانان در سطوح مختلف مدیریتی و تربیت مدیران آینده، طرح «به کارگیری جوانان و بانوان در مناصب مدیریتی» برای اجرا در استان و شهرستانها، به شرح زیر ابلاغ می‌گردد:
الف: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، ظرف مدت دو ماه از ابلاغ این طرح، حداقل یک نفر از معاونان خود و دو تا سه نفر از رؤسای ادارات تابعه‌ی شهرستانی را(با توجه به شرایط منابع انسانی آن دستگاه بنا به تشخیص کارگروه) از بین «بانوان» یا «جوانان کمتر از 40سال سن» برگزینند.
ب: یک کارگروه متشکل از افراد مشروحه‌ی زیر، تحقق این طرح را راهبری، پیگیری و نظارت می‌نماید؛
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ی منابع استانداری(رئیس کارگروه)
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری (دبیر کارگروه)
مدیرکل دفتر بانوان
مشاور استاندار در امور جوانان
بالاترین مقام دستگاه اجرایی مربوطه
ج: فرمانداران، نهایت همکاری را در تحقق موضوع در شهرستان معمول نمایند و با تشکیل کارگروه متناظر شهرستانی، زمینه‌ی اختصاص دستکم یک معاونت از معاونتهای هر یک از دستگاه‌های اجرایی شهرستانی(اعم از ادارات دولتی و شهرداریها)، یک سوم رؤسای ادارات و واحدهای مستقر در بخشهای تابعه‌ی شهرستانها را به «بانوان» و همچنین «جوانان با حداکثر 35 سال سن» فراهم آورند.
د: تحقق موضوع در موعد مقرر و احراز برخورداری بانوان و جوانان مشمول از توانمندی لازم و شرایط مدنظر، پس از اخذ نظر و مشورت با کارگروه مربوطه در استان، بر عهده‌ی مدیرکل/ مدیرعامل دستگاه اجرایی و در شهرستان و بخش بر عهده‌ی رئیس اداره‌ی شهرستان(با نظارت مدیر استانی) خواهد بود.
هـ: در مواردی که بنا به شرایط و موارد خاص و استثنایی، امکان به کارگیری «بانوان» یا «جوانان» واجد شرایط در سطوح یادشده ممکن نباشد، امکانپذیر نبودن اجرای این موضوع بایستی به تأیید کارگروه مربوطه برسد.
و: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ی منابع، با نظارت بر موضوع از طریق کارگروه‌های تعیین شده، گزارش مستمر هفتگی از اقدامات و نتایج حاصله را به اینجانب ارائه نمایند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.