کد خبر : 11198
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۷:۵۹

مسعود کاظمی؛ کاندیدای تصدی شهرداری رشت: دغدغه‌ی شهرداری باید دغدغه‌ی مردم باشد

مسعود کاظمی؛ کاندیدای تصدی شهرداری رشت: دغدغه‌ی شهرداری باید دغدغه‌ی مردم باشد

هاتف‌نیوز – صبح روز یکشنبه دوازدهم شهریور ماه ششمین نشست شورای شهر رشت با اعلام برنامه‌ها و چشم‌انداز فعالیت مسعود کاظمی کاندیدای تصدی شهرداری رشت آغاز شد.

   هاتف‌نیوز – صبح روز یکشنبه دوازدهم شهریور ماه ششمین نشست شورای شهر رشت با اعلام برنامه‌ها و چشم‌انداز فعالیت مسعود کاظمی کاندیدای تصدی شهرداری رشت آغاز شد.
وی ابتدا در سخنانی گفت: از بدنه‌ی کارشناسی شهرداری رشت هستم و متولد ساغریسازان برنامه‌های خود را در ۹ سرفصل برای حاضران تشریح کرد.
کاظمی ابتدا سرفصلهای اصلی برنامه‌های خود را حوزه‌ی اداری و پرسنلی، حوزه‌ی خدمات شهری، حوزه‌ی مالی، حوزه‌ی ترافیک، حوزه‌ی عمرانی، حوزه‌ی محیط زیست، حوزه‌ی گردشگری، حوزه‌ی سرمایه‌گذاری، حوزه‌ی فرهنگی، هنری و اجتماعی برشمرد و در هر ۹ سرفصل به تفصیل سخنانی بیان نمود.
وی افزود: در حوزه‌ی اداری و پرسنلی باید دانش‌بنیان عمل کنیم و بدانیم که هر چه برای آموزش خرج شود، هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است.
وی ادامه داد: در حوزه‌ی خدمات شهری اولویت نخست من بالا بردن رضاتمندی مردم و شهروندان است. افزایش فضای سبز شهری، احیای پارکها، ایجاد فضای بازی، اصلاح سیمای و منظر ورودیهای شهر رشت و ساماندهی دستفروشان از برنامه‌های من در این حوزه است.
کاظمی سپس به برنامه‌های در حوزه‌ی مالی اشاره کرد و گفت: بودجه فصل‌الخطاب شورا و شهرداری است و اید برای پروژه‌هایی که دربودجه مصوب می‌شود منابع مالی واقعی مشخص گردد.
رفع مشکلات طرح تفصیلی، تجدید ممیزی با الگو و الگوریتم جدید، پیگیری برای جذب منابع مالی جدید، پرداخت حقوق کارگران و کارمندان از اهم برنامه‌های کاظمی در این حوزه بود.
وی در حوزه‌ی ترافیک اجرای طرح جامع ترافیک و ساخت پارکینگ مکانیزه را ضروری عنوان کرد و گفت: توسعه‌ی ناوگان حمل و نقل همگانی، اجرای طرح جامع ترافیک و… از برنامه‌های این حوزه است.
کاظمی گفت: در حوزه‌ی عمرانی به لزوم توجه به آسفالت معابر شهر رشت اشاره کرد و سرعت بخشیدن به ساماندهی لندفیل سروان، احیای رودخانه‌های رشت، ساماندهی و هدایت آبهای سطحی، استفاده از پیمانکاران بومی، ساخت بوستانهای کودکان، بانوان و ورزشکاران و زیباسازی ورودیهای شهر را مورد تاکید قرار داد.
کاندیدای تصدی شهرداری رشت در حوزه‌ی محیط زیست سر و سامان دادن لندفیل سراوان، تهیه‌ی پیوست زیست‌محیطی برای اجرای پروژه ‌ای عمرانی، اجرای کامل طرح تفکیک زباله از مبدا، توسعه‌ی ظرفیت کارخانه‌ی کود آلی و ارائه‌ی آموزشهای زیست محیطی را اهم برنامه‌های خود اعلام کرد.
همچنین در حوزه‌ی گردشگری وی بر برگزاری جشنواره‌ها، جذب سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح تالاب عینک و ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در شهر را مورد تاکید قرار داد.
کاندیدای تصدی شهرداری سپس به ویژگیهای فعالیت خود در حوزه‌ی فرهنگی، هنری و اجتماعی اشاره کرد و به بازآفرینی فضاهای شهری که دارای پیشینه‌ی تاریخی هستند تاکید نمود و تقویت سازمانهای مردم نهاد و همچنین برگزاری آیینهای بومی و محلی را در این بخش ضروری عنوان کرد.
مسعود کاظمی در پایان به برخی از استراتژیهای خود برای شهر رشت اشاره نمود و گفت: ما می‌توانیم با همدلی، همگرایی و خرد جمعی به موفقیت دست یابیم.
احمد رمضانپور، محمدحسن عاقل‌منش و فاطمه شیرزاد هم در پایان سخنانش پرسشهایی را مطرح کردند که وی به تک تک موارد پرسیده شده پاسخ گفت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.