کد خبر : 11191
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۴

فرشاد فقیه؛ کاندیدای تصدی شهرداری رشت: نگاه من به شهر نگاه مالی و اقتصادمحور است

فرشاد فقیه؛ کاندیدای تصدی شهرداری رشت: نگاه من به شهر نگاه مالی و اقتصادمحور است

هاتف نیوز– سومین کاندیدایی که صبح روز شنبه یازدهم شهریور ماه امسال برنامه‌های خود را در صحن علنی شورای شهر رشت مطرح کرد، دکتر فرشاد فقیه بود که گفت: چندین بار به مناسبتهای مختلف از هیاتهای گوناگون سرمایه‌گذاری برای جذب و جلب سرمایه‌ در شهر رشت دعوت کرده‌ام اما متاسفانه سرمایه‌های آنها جذب شهرهای دیگر شده است.

   هاتف نیوز– سومین کاندیدایی که صبح روز شنبه یازدهم شهریور ماه امسال برنامه‌های خود را در صحن علنی شورای شهر رشت مطرح کرد، دکتر فرشاد فقیه بود که گفت: چندین بار به مناسبتهای مختلف از هیاتهای گوناگون سرمایه‌گذاری برای جذب و جلب سرمایه‌ در شهر رشت دعوت کرده‌ام اما متاسفانه سرمایه‌های آنها جذب شهرهای دیگر شده است.
وی با اشاره به اینکه این شورا را متشکل از افرادی با شور جوانی و تجربه و ارتباطات ملی ارزیابی می‌کند، گفت: تصورم بر این است که شورای پنجم رشت شورایی موفق در جهت توسعه‌ی شهر خواهد بود چون هر یک از این افراد قابلیتهای بسیاری دارند که در کنار هم می‌تواند سبب بروز کارهای بزرگ شود.
دکتر فرشاد فقیه افزود: نگاه من به شهر نگاه مالی و اقتصادمحور است و اعتقاد دارم اگر بخواهیم در هر سطح پروژه‌هایی اجرا کنیم چه در زمینه‌های ورزشی، چه فرهنگی، چه اجتماعی، چه عمرانی و… بدون سرمایه و پول میسر نخواهد بود.
وی گفت: من به این اصل مهم قائل هستم که اگر می‌خواهیم شهرمان به توسعه و پیشرفت برسد باید سرمایه‌ و سرمایه‌گذار جذب کند پس برنامه‌ی عملیاتی من منطبق با برنامه‌هایی است که شورا مصوب می‌کند و در جهت جذب سرمایه برای اجرای این مصوبات خواهد بود.
کاندیدای تصدی شهرداری رشت همچنین گفت: اگر من شهردار شوم اولویت اولم پرداخت به موقع حقوق کارکنان است چون تا کارکنان شهرداری انگیزه نداشته نباشند نمی‌توانند کارایی داشته باشند و اولویتهای بعدی اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام و طرحریزی برای پروژه‌های جدید است.
وی که دکترای مکاترونیک دارد احیای رودخانه‌های رشت، استفاده از ظرفیت دریافت وام بانک شهر، جذب سرمایه‌گذاریهای خارجی، به کارگیری شرکتهای بزرگ ساخت و ساز، توسعه‌ی گردشگری بر اساس برندسازی شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک، صدور کارت ویژه‌ی شهروندی برای بهره‌گیری از خدمات الکترونیکی، توسعه‌ی حمل و نقل همگانی و… را از جمله برنامه‌های خود برشمرد.
فرشاد فقیه با مهم توصیف کردن موضوع خواهرخواندگی رشت با شهرهای موفق جهان گفت: نماینده‌ی یک شرکت چینی هفته‌ی آینده در ایران است من قول می‌دهم این شرکت را به رشت بیاورم. شرکت دیگری در زمینه‌ی ریل و همچنین آب و فاضلاب است که می‌توانم برای سرمایه‌گذاری آنها را نیز به رشت بیاورم و همچنین از این فرصت استفاده کنیم و موضوع خواهرخواندگی رشت با شهر «سوجو» چین را مطرح نماییم چون این شهر که معروف به ونیز چین است شباهتهای بسیاری با رشت دارد اگر با این شهر خواهرخوانده شویم می‌تواند ضمن همه‌ی تبادلاتی که صورت می‌گیرد، از ظرفیتهای آن استفاده کرده و در جهت توسعه‌ی شهر رشت نیز گام برداریم.
وی گفت: در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی ما مکانهایی داریم که به خوبی از نام و عنوان آنها استفاده نشده همچون داروخانه‌ی کارون، دبیرستان فروغ، پرورشگاه مژدهی، آسایشگاه معلولان و… که می‌توانند پایگاه‌های فرهنگی خوبی برای شهر رشت باشند.
وی افزود: شهر رشت نیازمند دقت نظر، همدلی و ملاطفت همگان است من این امکان را در شورای پنجم می‌بینم که فرصت گفته شده را برای رشت ایجاد کنند و امیدوارم هر یک از این پنج کاندیدا که برای شهرداری رشت انتخاب شدند از حمایتهای دیگران نیز برخوردار باشند و من به عنوان یک رشتی این قول را به اعضای شورا و شهردار آینده می‌دهم در صورتی که خودم شهردار نباشم با تمام توان در خدمت اهداف توسعه‌ی شهرم باشم.
دکتر فرشاد فقیه به موضوع بهره‌گیری از کمکهای ملی هم اشاره کرد و گفت: ما ظرفیتهای خوبی همچون جناب آقای دکتر نوبخت در مرکز کشور داریم که تاکنون خوب از آن برای پیشرفت شهرمان استفاده نکرده‌ایم. بهره‌گیری از همه‌ی نیروها و امکانت یکی دیگر از برنامه‌های من برای مدیریت شهری است.
وی سپس به پرسشهای فرهام زاهد در زمینه‌ی چگونگی تامین منابع مالی و احمد رمضانپور در زمینه‌ی کمبود بودجه‌ی شهرداری، پاسخ گفت و همچنین وعده داد که در پایان چهار سال فعالیت وی در مدیریت شهری چیزی حدود دو هزار میلیارد تومان سرمایه وارد رشت شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.