کد خبر : 10301
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۳۲

ایستگاه‌ دوم و سوم گزارشهای ابتکاری «کجا بودیم؟ کجا هستیم؟»

ایستگاه‌ دوم و سوم گزارشهای ابتکاری «کجا بودیم؟ کجا هستیم؟»

هاتف‌نیوز – با سیاست افزایش برگزاری کنسرتهای موسیقی در «دولت تدبیر و امید» با هدف ایجاد نشاط در جامعه، تعداد مخاطبان این هنر در گیلان ۳.۵ برابر شده است.

   هاتف‌نیوز – با سیاست افزایش برگزاری کنسرتهای موسیقی در «دولت تدبیر و امید» با هدف ایجاد نشاط در جامعه، تعداد مخاطبان این هنر در گیلان ۳.۵ برابر شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌ی ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، در دومین گام از سلسله گزارشهای «کجا بودیم؟ کجا هستیم؟» نگاهی به تعداد کنسرتهای موسیقی برگزار شده در گیلان و تماشاگران آن انداخته شده است.
از سال ٩٢ تا پایان سال گذشته ٨٠٤ سانس کنسرت موسیقی اعم از سنتی و پاپ در استان گیلان اجرا شده که این رقم نسبت به ٢٨٤ مورد چهار ساله‌ی دولت دهم از افزایش ١٨٣ درصدی برخوردار شده است.۴۵
متعاقب این افزایش تعداد تماشاگران کنسرتها نیز از ١٢٦ هزار و ٤٩٠ نفر در چهار ساله‌ی دولت دهم به ٤٣٩ هزار و ٧٩٣ نفر در این دوره رسیده که این اعداد نیز حاکی از افزایش ٢٤٧ درصدی تعداد تماشاگران کنسرت موسیقی در استان است، یعنی تعداد مخاطبان این هنر در گیلان ۳.۵ برابر شده است.
در گزارشی دیگر اعلام شد: نگاه ویژه‌ی «دولت تدبیر و امید» به موضوعات فرهنگی و هنری، منجر به افزایش ٥١ درصدی برگزاری نمایشگاه‌های تجسمی، عکس و خوشنویسی در گیلان شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌ی ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، در سومین بخش از سلسله گزارشهای «کجا بودیم؟ کجا هستیم؟» نگاهی به تعداد نمایشگاه‌های هنری برگزار شده در گیلان شد.
در بازه‌ی زمانی سالهای ٩٢ تا سال گذشته ٨١١ نمایشگاه هنرهای تجسمی، عکس و خوشنویسی در استان گیلان برگزار شده است که این رقم نسبت به ٥٣٧ مورد از سال ٨٨ تا پایان ٩١ افزایش ٥١ درصدی دارد.
این گزارش می‌افزاید از سال ٩٢ تا پایان سال ٩٥ هم ٣٩١ نمایشگاه هنرهای تجسمی در استان گیلان برپا شده که این رقم نسبت به ٢٧٢ مورد چهار ساله‌ی دولت دهم از افزایش ٤٣ درصدی برخوردار است.
تعداد نمایشگاه‌های عکس برگزار شده به وسیله‌ی اداره‌ی ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در بازه‌ی زمانی سال ٩٢ تا پایان سال گذشته ٣٢٩ مورد بود که این رقم نیز نسبت به ٢١٢ نمایشگاه عکس برپا شده در دولت دهم، از افزایش ٥٥ درصدی برخوردار است.
همچنین ٩١ نمایشگاه خوشنویسی در مدت فعالیت «دولت تدبیر و امید» در گیلان برپا شد که نسبت به ٥٣ نمایشگاه خوشنویسی برپا شده در دولت دهم، با افزایش ٧١ درصدی روبه رو شده است.
بر پایه‌ی این گزارش؛ استان گیلان دارای ٢٨٩ هنرمند تجسمی شامل ١٤٣ زن و ١٤٦ مرد است.
همچنین هشت نگارخانه‌ با مدیریت اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در استان گیلان فعالیت می‌کنند.
گفتنی اینکه «کجا بودیم؟ کجا هستیم؟» عنوان سلسله گزارشهای ابتکاری و جچذاب روابط عمومی اداره‌ی ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان از عملکرد این اداره‌ی ‌کل در «دولت تدبیر و امید» است که در این گزارشها به مقایسه‌ی وضعیت موجود با چهار ساله‌ی دولت دهم پرداخته شده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.