کد خبر : 10234
تاریخ انتشار : شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۱۴

کمک کنید تا منطقه‌ی ویژه‌ی علم و فناوری در استان گیلان ایجاد شود

کمک کنید تا منطقه‌ی ویژه‌ی علم و فناوری در استان گیلان ایجاد شود

هاتف نیوز– روابط عمومی دانشگاه گیلان از برگزاری نشست مشترک دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، معاونان وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش با رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی استان گیلان، در «تالار شهید انصاری استانداری گیلان» خبر داد.

   هاتف نیوز– روابط عمومی دانشگاه گیلان از برگزاری نشست مشترک دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، معاونان وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش با رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی استان گیلان، در «تالار شهید انصاری استانداری گیلان» خبر داد.
این گزارش می‌افزاید در نشست یاد شده دکتر نجفی با اشاره به لزوم حرکت به سمت توسعه‌ی پایدار کشور، موضوع آموزش و تحقیقات را در نیل به توسعه‌ی پایدار مهم ارزیابی کرد و گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس کمیسیونی است که می‌تواند پایه‌گذار موضوع مهم توسعه‌ی پایدار از طریق توجه به بنیانهای دانش در کشور باشد و در شکلگیری فرایند آینده‌ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به خصوص در مدیریت انسانی اثربخش باشد.
استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه همدلی و همراهی خوبی بین مدیران دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش در استان وجود دارد که باید این فضا تقویت نیز بشود، گفت: علی‌رغم مضایق مالی و اعتباری، دولت تمام تلاش خود را برای کاهش مشکلات انجام داده است.
دکتر نجفی با اشاره به پتانسیل گیلان در زمینه‌‌ی آموزش و تحقیقات، خواستار نگاه ملی به استان گیلان در این زمینه شد و تأکید کرد: فواید این نگاه در نهایت عاید خود کشور نیز خواهد شد.
مجتبی شریعتی‌ نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم در این نشست تاکید کرد: گیلان از نظر علمی و دانشگاهی پتانسیل بسیار بالایی دارد و دانشگاه گیلان از دانشگاه‌های مطرح کشور است.
وی ادامه داد: ۱۳۲ هزار دانشجو با دو هزار و ۱۰۰ عضو هیأت علمی در گیلان مشغول به فعالیت علمی هستند که این تعداد سه درصد جمعیت دانشجویان و اعضای هیأت علمی در کشور است.
دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان هم با خیرمقدم‌گویی به نمایندگان، معاونان وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش و همچنین رؤسای دانشگاه‌های استان، از نمایندگان گیلان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای برنامه‌ریزی این سفر تشکر و قدردانی کرد.۱۸
رئیس دانشگاه گیلان در ادامه با اشاره به وضع قوانینی در مجلس که منجر به تسهیل فعالیت دانشگاه‌ها می‌شود، از نقش مثبت کمیسیون آموزش و تحقیقات در این زمینه قدردانی کرد و خواستار تلاش همه‌ی بخشها، برای رفع محدودیت از دانشگاه‌ها شد.
دکتر رضی در ادامه به مشکلات دانشگاه‌های استان اشاره کرد و کمبود تجهیزات آزمایشگاهی، کمبود اعتبارات عمرانی و تسریع سنواتی بودجه‌ی مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی را اهم این مشکلات توصیسف نمود و خواستار تصویب مقرراتی برای شمول معافیتهای مالیاتی برای شرکتهای دانش‌بنیان شد.
دکتر رضی در پایان با اشاره به لزوم توجه ویژه به ارتباط دانشگاه و جامعه، خواستار کمک دست‌اندرکاران برای راه‌اندازی منطقه‌ی ویژه‌ی علم و فناوری در استان گیلان شد.
در این نشست دکتر محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم با ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران آموزشی و پژوهشی استان گیلان، خواستار انعکاس مشکلات آموزشی و علمی استان به مرکز شد و گفت: هرجا نیاز به قانون و یا اصلاح قانون باشد، مجلس با فوریت آن را پیگیری می‌کند.
وی با اشاره به تصویب قوانین پیشرفته همچون قانون رفع موانع تولید، مجلس را در خدمت جامعه‌ی دانشگاهی و آموزش و پرورش کشور توصیف کرد.
شایان گفتن است در این نشست برخی از نمایندگان استان گیلان و رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی نیز دیدگاه‌های خود را در باره‌ی موضوعات مطرح شده بیان کردند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.