کد خبر : 9606
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۱۱

شرکت شهرکهای صنعتی گیلان، آماده‌ی همکاری با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است

شرکت شهرکهای صنعتی گیلان، آماده‌ی همکاری با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است

هاتف نیوز- مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان گفت: با 36 شهرک و ناحیه‌ی صنعتی مصوب و 33 شهرک و ناحیه‌ی صنعتی بهره‌بردار که دارای زیرساختهای مناسب هستند، آماده‌ی همکاری همه جانبه با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی هستیم.

   ‌ هاتف نیوز– مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان گفت: با 36 شهرک و ناحیه‌ی صنعتی مصوب و 33 شهرک و ناحیه‌ی صنعتی بهره‌بردار که دارای زیرساختهای مناسب هستند، آماده‌ی همکاری همه جانبه با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی هستیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان، هفته‌ی گذشته نشستی با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان، مدیرکل بنادر و دریانوردی، مدیرکل شیلات، رئیس پارک علم و فناوری، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان و شهردار شهر ولژسکی استان ولگاگراد روسیه در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی استان گیلان به منظور ارائه‌ی فرصتهای سرمایه‌گذاری برگزار شد.
احمدعلی شهیدی در باره‌ی برگزاری این نشست و اهمیت سرمایه‌گذاری خارجی و جذب آن گفت: بدون شک دستیابی به رشد بلندمدت و مداوم اقتصادی در هر کشور، با تجهیز و تخصیص بهینه‌ی منابع سرمایه‌گذاری در اقتصاد ملی آن کشور امکانپذیر است و برای رسیدن به این هدف، بازارهای مالی گسترده و عمیق به ویژه بازار سرمایه‌ی کارآمد ضروری است.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان گفت: جهتدهی سرمایه‌های خارجی در اقتصاد از جذب سرمایه‌گذار خارجی مهمتر است برای تامین منابع مالی مورد نیاز باید به ترتیب اولویت سراغ بخش خصوصی، سرمایه‌ی ایرانیان خارج از کشور و سرمایه‌گذاران خارجی برویم و یکی از راه‌های توسعه‌ی بازار سرمایه استفاده از توان سرمایه‌گذاری خارجی در سبد مالی است که در صورت برنامه‌ریزی و عملکرد صحیح می‌توان به رشد و توسعه‌ی اقتصاد نیز نایل گشت.
شهیدی افزود: یکی از مسیرهای اصلی تحقق حماسه‌ی اقتصادی از کانال شهرکهای صنعتی می‌گذرد و تقویت شهرکهای صنعتی منجر به تحقق حماسه‌ی اقتصادی و ارتقای تولید ملی خواهد شد.
وی در ادامه بیان نمود: توسعه‌ی اقتصادی نیازمند سرمایه‌گذاری در بخشها و فعالیتهای مختلف اقتصادی است. بدون سرمایه‌گذاری در طرحهای زیربنایی و روبنایی نمی‌توان انتظار گسترش اشتغال، تولید و رفاه اقتصادی را داشت.
احمدعلی شهیدی تاکید کرد: شهرکهای صنعتی محلی ایده‌آل برای صنعتگران بوده و لازم است تا زیرساختهای مورد نیاز تامین شود تا صنعتگران بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهند.
وی در ادامه افزود: شناخت موانع جذب و گسترش سرمایه‌گذاری در شهرکهای صنعتی، چشم‌اندازی روشن از عوامل مؤثر بر جذب و گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ارائه می‌کند.
رئیس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک و متوسط راه برون رفت از مشکلات بیشمار اقتصادی و ایجاد اشتغالزایی است، بیان نمود: تولید و اشتغال زمانی رونق می‌گیرد که روند سرمایه‌گذاری در این دسته از صنایع دنبال شود.
وی در پایان افزود: صنایع کوچک نسبت به صنایع دیگر ویژگیهایی دارند که اهمیت توجه به آن را بیشتر به چشم می‌آورد. این صنایع، زودبازده و از نظر زمانی در مدتی کوتاه قابل بهره‌برداری هستند. همچنین مشابه صنایع دیگر نیاز به سرمایه‌گذاریهای سنگین ندارند و می‌توانند در کنار صنایع دیگر به عنوان مکمل به شمار روند و شرکت شهرکهای صنعتی گیلان با 36 شهرک و ناحیه‌ی صنعتی مصوب و 33 شهرک و ناحیه‌ی صنعتی بهره‌بردار و زیرساختهای مناسب آماده‌ی همکاری همه جانبه و جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.