کد خبر : 9067
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰

گیلان کمترین آهنگ رشد جمعیت کشور را دارد!

گیلان کمترین آهنگ رشد جمعیت کشور را دارد!

هاتف نیوز- معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه جمعیت کشور تا پایان مهر ماه امسال برابر با ۸۰ میلیون و ۳۹۳ هزار نفر بوده، گفت: نرخ رشد جمعیت ایران ۴۳/۱ درصد است.

   هاتف نیوز– معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه جمعیت کشور تا پایان مهر ماه امسال برابر با ۸۰ میلیون و ۳۹۳ هزار نفر بوده، گفت: نرخ رشد جمعیت ایران ۱/۴۳ درصد است.
حمید درخشان‌نیا در حاشیه‌ی آیین تودیع و معرفی مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان اظهار کرد: استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان رضوی بیشترین نرخ رشد و استانهای گیلان، مازندران و مرکزی کمترین نرخ رشد را در کشور به خود اختصاص داده‌اند.
وی ادامه داد: امسال ۹۰۶ هزار و ۵۸۵ رویداد ولادت در کشور به ثبت رسیده که شاخص میزان موالید برابر با ۱۹/۸ در هزار نفر است.
معاون وزیر کشور اضافه کرد: استانهای دارای بیشترین میزان ولادت ثبت شده شامل سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان رضوی و استانهای دارای کمترین میزان ثبت ولادت شامل گیلان، مازندران و مرکزی است.
بنا به گفته وی، ۲۱۱ هزار و ۷۲۰ واقعه‌ی فوت نیز در هفت ماهه‌ی امسال به ثبت رسیده که شاخص میزان ثبت فوت ۴/۷ در هر هزار نفر است.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور ابراز نمود: استانهای دارای بیشترین میزان ثبت فوت شامل چهارمحال و بختیاری، گیلان و آذربایجان شرقی و استانهای دارای کمترین میزان ثبت فوت شامل البرز، کهگیلویه و بویر احمد و بوشهر است.
درخشان‌نیا گفت: ۴۴۸ هزار و ۹۴۵ رویداد ازدواج نیز در این مدت به ثبت رسید که شاخص ازدواج کشور را ۸/۷ در هزار نفر نشان می‌دهد.
وی افزود: اردبیل، کردستان و خراسان شمالی استانهایی دارای بیشترین میزان ثبت ازدواج و تهران، سمنان و اصفهان استانهای دارای کمترین میزان ثبت ازدواج هستند.
وی یادآور شد: میانگین سن ازدواج کشور۲۸/۶ سال در مردان و ۹/۲۳ سال در زنان است.
معاون وزیر کشور ادامه داد: ۱۰۲ هزار و ۸۱ رویداد طلاق در هفت ماهه‌ی امسال به ثبت رسیده که شاخص آن ۲/۱ در هزار است.
درخشان‌نیا اشاره کرد: استانهای دارای بیشترین میزان ثبت طلاق شامل البرز، گیلان، خراسان رضوی و کرمانشاه و استانهای دارای کمترین میزان ثبت طلاق شامل استانهای سیستان و بلوچستان، ایلام، یزد و چهارمحال و بختیاری است.
معاون وزیر کشور میانگین سن طلاق را ۳۵/۸ سال در مردان و ۳۰/۹ سال در زنان عنوان کرد.
بنا به اظهار رئیس سازمان ثبت احوال کشور، نسبت ازدواج به طلاق کشور ۴/۴ (ثبت یک طلاق در مقابل هر ۴/۴ ازدواج ثبت شده) است.
وی اضافه کرد: استانهای سیستان و بلوچستان، ایلام و چهار محال بختیاری دارای بیشترین نسبت ازدواج به طلاق و استانهای البرز، خراسان رضوی و قم استانهای دارای کمترین نسبت ازدواج به طلاق در کشور هستند.
درخشان‌نیار یادآور شد: میانگین طول مدت زندگی مشترک در طلاقهای ثبت شده ۸/۶ سال بوده که ۱۱/۳درصد زوجها دوام زندگی کمتر از یکسال داشته‌اند و در مجموع ۴۵/۵درصد طلاقها مربوط به پنجسال اول زندگی مشترک بوده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.