کد خبر : 8450
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴

زمینهای مستعد گیلان برای ایجاد شهرکهای صنعتی شناسایی می‌شود

زمینهای مستعد گیلان برای ایجاد شهرکهای صنعتی شناسایی می‌شود

هاتف نیوز- مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت: به دنبال شناسایی زمینهای مستعد با دسترسی آسان به خدمات زیرساختی برای ایجاد شهرکهای صنعتی هستیم.

    هاتف نیوز– مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت: به دنبال شناسایی زمینهای مستعد با دسترسی آسان به خدمات زیرساختی برای ایجاد شهرکهای صنعتی هستیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان، مهندس طهمورث لاهوتی اشکوری به بیان اهمیت نامگذاری سال 95 با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» به وسیله‌ی رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت: انتخاب این شعار به وسیله‌ی مقام رهبری نشاندهنده‌ی اهمیت اقتصاد مقاومتی در آینده‌ی کشور است.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت: یکی از مسیرهای اصلی تحقق حماسه‌ی اقتصادی از کانال شهرکهای صنعتی می‌گذرد و تقویت و حمایت از شهرکهای صنعتی منجر به تحقق حماسه‌ی اقتصادی و ارتقای تولید ملی خواهد شد.
وی در ادامه بیان نمود: توسعه‌ی اقتصادی نیازمند سرمایه‌گذاری در بخشها و فعالیتهای مختلف اقتصادی است. بدون سرمایه‌گذاری در طرحهای زیربنایی و روبنایی نمی‌توان انتظار گسترش اشتغال، تولید و رفاه اقتصادی را داشت.
مهندس لاهوتی اشکوری عنوان کرد: ‌اگر موضوع اشتغال جوانان برای ما مهم است باید حمایت از تولید را مورد توجه قرار دهیم، چرا که در غیر اینصورت با تهدید انسانی مهمی مواجه خواهیم شد.
رئیس هیات مدیره‌ی شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان تاکید کرد: شهرکهای صنعتی محلی ایده‌آل برای صنعتگران بوده و لازم است تا زیرساختهای مورد نیاز تامین شود تا صنعتگران بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهند.
وی در ادامه افزود: شناخت موانع جذب و گسترش سرمایه‌گذاری در شهرکهای صنعتی، چشم‌اندازی روشن از عوامل مؤثر بر جذب و گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ارائه می‌کند.
لاهوتی اشکوری با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک و متوسط راه برون رفت از مشکلات بیشمار اقتصادی و ایجاد اشتغالزایی است بیان نمود: تولید و اشتغال زمانی رونق می‌گیرد که روند سرمایه‌گذاری در این دسته از صنایع دنبال شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان از ضرورت فراهم آوردن بسترهای فیزیکی توسعه‌ی شهرکهای صنعتی در چند سال آینده سخن گفت و افزود: به‌رغم اینکه عرصه‌های در اختیار قابل واگذاری برای ایجاد صنایع در چند سال آینده فراهم است، اما با توجه به روند فزاینده‌ی تقاضا برای سرمایه‌گذاری صنعتی در استان بنا بر سیاستگذاریهای مطلوب اقتصادی «دولت تدبیر و امید» باید سیاستی را دنبال کنیم تا بتوانیم عرصه‌های مناسبتری را با دسترسی آسانتر به خدمات زیرساختی برای ایجاد شهرکهای صنعتی و جذب سرمایه‌گذار به دست آوریم تا در آینده دچار مشکل جذب سرمایه‌گذار صنعتی نگردیم.
وی از آینده‌نگری 20 ساله با رعایت حریم شهرها و روستاها به عنوان راهبردی اصولی در روند توسعه‌ی صنعتی استان گیلان یاد کرد و گفت: تجربه نشان داده است که تجمیع واحدهای تولیدی و صنعتی ضمن اینکه شاکله‌های اساسی را در فرایند توسعه، تسهیل خواهد کرد، اشکالات موجود زیست‌محیطی را هم به حداقل می‌رساند.
رئیس هیات مدیره‌ی شرکت شهرکهای صنعتی گیلان عنوان کرد: سعی خواهیم کرد انتظارات و مسایلی که به وسیله‌ی صنعتگران مطرح می‌شود را با اتکا به توانمندیهای داخلی شرکت و منطبق با موقعیتهای موجود آن رفع نماییم.
وی در پایان افزود: صنایع کوچک نسبت به صنایع دیگر ویژگیهایی دارند که اهمیت توجه به آنها را بیشتر به چشم می‌آورد. این صنایع، زودبازده و از لحاظ زمانی در مدت کوتاهی قابل بهره‌برداری هستند. همچنین مشابه‌ی صنایع دیگر نیاز به سرمایه‌گذاریهای حجیم و سنگین ندارند و می‌توانند در کنار صنایع دیگر به عنوان مکمل به شمار روند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.