کد خبر : 7866
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴

وقت آن است که خاطر شود آزاد ز غم…

وقت آن است که خاطر شود آزاد ز غم…

چند روزی به پایان سال 1394 باقی نمانده است. سالی که به سال «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» نام گرفته و تجلی این همدلی و همزبانی هم در انتخابات هفتم اسفند ماه امسال نمود و بروز یافته است. در چندین و چند روز گذشته پس از برگزاری انتخابات افراد، گروهها و شخصیتهای منتسب به

چند روزی به پایان سال 1394 باقی نمانده است. سالی که به سال «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» نام گرفته و تجلی این همدلی و همزبانی هم در انتخابات هفتم اسفند ماه امسال نمود و بروز یافته است.
در چندین و چند روز گذشته پس از برگزاری انتخابات افراد، گروهها و شخصیتهای منتسب به دو جناح صحنه‌ی سیاست سنتی پس از انقلاب رای ملت را به هر آنچه که می‌خواستند تفسیر و تعبیر کردند، می‌شود گفت یک تنه پیش قاضی رفتند و تعبیرها و تفسیرهای خود را از این واقع نمودند.
نوشتند رای مردم یعنی «نه» به آن یا «آری» به این. رای مردم یعنی اینکه از خودکامگی‌ها و دورییها و سیاست‌بازیها خسته‌ شده‌اند، رای مردم یعنی اینکه می‌خواهند مشکلات اقتصادی‌شان حل شود و …. برخیها هم که عصبانی و مکدر شده بودند حتی پا را در وادی توهین و اهانت به مردم هم گذاشتند و به بد و بیراه گفتن هم پرداختند.
آنچه در این بین قابل تامل است اینکه مردم هوشمند و زیرک کشور ما که سالیان سال است با استبداد و خودکامگیها در جنگ بوده و هیچگونه خودرایی را نه تنها از دو جناح رقیب بلکه از هیچیک از شخصیتهای سیاسی مستقل و غیرمستقل هم نمی‌پسندد، خوب فرا گرفته که چگونه مقاصد و نظرات خود را آشکارا بیان کند، حال عده‌یی اگر باشند که بخواهند چشم بر این حقایق ببندند و واقعیتها را نبینند، دیگر خود می‌دانند و رای و نظری که می‌دهند.
مردم ایران سال 1394 را با شادکامی به پایان می‌برند و همچنان همانند گذشته امیدوارند که با تدابیری که اندیشیده می‌شود سال و سالهای پیش رو توام با موفقیت، بهروزی و سربلندی ایران و ایرانیان باشد.
گرچه در طول سالهای اخیر تنگناهای بسیاری را از سر گذرانیده، مشکلات بسیاری را تحمل کرده‌اند و رنج تحریمهای روزافزون را به جان خریده‌اند اما همچون «سرو» راست قامت بوده و همچون «کوه» استوار در برابر این مسائل ایستاده‌اند و به دشمنان این مرز و بوم هم اجازه‌ی دخالت در کارهای کشورشان را نداده‌اند.
اینک در پس همه‌ی این مشکلات با دستاوردی که برجام برای این کشور به همراه داشته و طلعیه‌ی آن رفع بسیاری از تحریمهای ناجوانمردانه بوده، ملت ایران امیدوارند با انتخابی که هوشمندانه و آگاهانه انجام داده‌اند با همراهی ملت و دولت همچون همیشه راه دشوار و پر پیچ و خم توسعه و پیشرفت را طی کنند و به سر منزل مقصود هم برسند.
سال 1394 سال موفقیت مردم ایران بود و آنها را به فردایی روشن‌تر و تابناک‌تر امیدوار کرد. امیدوار به اینکه دولت با همراهی مجلس و نخبگان کشور بتواند مشکلات را یکی پس از دیگری از پیش پای مردم بردارد. امیدوار به اینکه فضای فکری جدید و آزادتر برای تنفس فراهم شود و روابط بین‌الملل را برای توسعه و پیشرفت روزافزون کشور گسترش دهد و از امکانات و فرصتهای جهانی برای رفع تنگناهای داخلی بهره‌ جوید.
قطعاً دل هیچ ایرانی شاد نخواهد شد که برای انجام مسافرتهای غیر ضروری به کشورهای امارات، آذربایجان، ترکیه، عربستان، عراق و یا هر کشور دیگر برود و پولی را که بایستی در این کشور هزینه کند تا صرف آبادانی و پیشرفت کشور شود به توسعه‌ی دیگر کشورها بینجامد اما بایستی واقعیت را پذیرفت که همینک شرایط کشور به گونه‌یی است که بسیاری از ایرانیان برای دریافت خدمات مربوط به ویزا، نیاز به سفر به کشورهای دیگر همچون ترکیه دارند، یا برای اینکه لحظاتی خوش داشته باشند به امارات، تایلند، اندونزی و… می‌روند و یا برای زیارت به عربستان، عراق و… سفر می‌کنند.
ایجاد روابط بین‌المللی با کشورهای توسعه‌یافته سبب می‌شود که بسیاری از خدمات‌گیران بتوانند داخل کشور خدمات خود را دریافت کنند و از مسافرت به دیگر کشورها تا حد امکان پرهیز نمایند.
ایرانیان اینک برهه‌یی از دوران شکوفایی را سپری می‌کنند که نیازمند به کارگیری هوش، استعداد و خرد جمعی برای تحریم همه‌ی کشورهای دیگر در زمینه‌ی مسافرتهای بی‌حاصل هستند و به نظر می‌رسد اینک زمان آن فرا رسیده که هر ایرانی به خوبی به این موضوع تفکر و اندیشه کند که چرا کشورهایی همچون جمهوری آذربایجان، ترکیه، امارات و… در طول سالهای گذشته اینقدر پیشرفت کرده‌اند، از ما جلو زده‌اند و ما در حال درجا زدن هستیم.
سالی که پیش روی همه‌ی ایرانیان است ترسیم‌کننده‌ی حرکتی رو به جلو برای کشور و موفقیت آنها در جامعه‌ی بین‌المللی و تلاش برای ساختن فردایی بهتر است. همه‌ی ما بایستی تلاش کنیم تا سال 1395 سالی باشد که به توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی کشور منتهی شود و با «اندیشه»، «خردورزی» و «تدبیر»، «امید»هایی را در دل ایرانیان بکارد که نهال آن در سالهای آینده «سرو» سایه‌سار آبادانی کشور گردد.
از قدیم و ندیم هم گفته‌اند: «سالی که نکوست از بهارش پیداست» ایرانیان امسال تلاش کردند که بهاری زیبا، دل‌انگیز و توام با پیشرفت و ترقی داشته ‌باشند و سالی را در پس این بهار دل‌انگیز تجربه می‌کنند هم قطعاً بایستی به همراه موفقیت و سربلندی ملت ایران را در جهان باشد و این موفقیت را تضمین کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.