کد خبر : 7787
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۱

وقتی مردم می‌خواهند شرایطی بهتر حاکم شود…

وقتی مردم می‌خواهند شرایطی بهتر حاکم شود…

انتخابات فرآیندی است برای تصمیم‌گیری مردم نسبت به اینکه فرد یا افرادی را برای مدت زمانی مشخص و معلوم در مقام، پست یا مسوولیتی با هدف تغییر و تحول و بهبودی اوضاع سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و… برگزینند.

انتخابات فرآیندی است برای تصمیم‌گیری مردم نسبت به اینکه فرد یا افرادی را برای مدت زمانی مشخص و معلوم در مقام، پست یا مسوولیتی با هدف تغییر و تحول و بهبودی اوضاع سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و… برگزینند.
مردم افرادی را که گزینش می‌کنند، نماینده‌ی خود می‌سازند تا از طرف آنها در زمینه‌های مختلف تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در جهت پیشبرد اهداف کشوری و منطقه‌یی اقدام نمایند.
برای اینکه این فرآیند به نتیجه‌ی مطلوب برسد قانون انتخابات نوشته می‌شود و بر پایه‌ی این قانون در فرآیند انتخابات هر یک از افراد مرتبط با این قضیه نقش‌آفرینی می‌کنند.
بدون شک سرنوشت هیچ جامعه‌یی تغییر نمی‌کند مگر آنکه تک تک اعضای آن جامعه هر یک به سهم و توانایی خود در ایجاد این تغییر نقش داشته باشند و برای ایفای نقش خود در این فرآیند تلاش و کوشش نمایند.
اگر افراد جامعه‌یی خواهان بهبود اوضاع، احوال و شرایط فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و… هستند نباید نسبت به مسائل و موضوعاتی که به سرنوشت کشورشان که به نوعی سرنوشت اجتماعی آنها را نیز رقم می‌زند بی‌تفاوت باشند.
درست عمل کردن در بزنگاههای تاریخی و اینکه با چه کسانی همدل و همراه شوند تا گزینش آنها سبب حرکت کاروان بزرگ جامعه به سمت پیشرفت و توسعه باشد، موضوعی مهم است که همه‌ی‌ آحاد اجتماع باید به آن توجه داشته باشند تا افرادی را که برمی‌گزینند با همدلی و هم‌افزایی نیروها و امکانات در جهت تحقق جامعه‌ی پیشرفته گام بردارند و بر مدار توسعه و پیشرفت کشور حرکت کنند.
پرهیز از درگیریهای بیمورد که تنها انرژی، وقت، امکانات و سرمایه‌ها را هدر می‌دهد مسیری است که افراد یک جامعه‌ی فعال، پویا و هوشمند برای رسیدن به توسعه دنبال خواهند کرد و در جهت ایفای این نقش تاریخی حرکت در مسیر همدلی، همزبانی و هم‌افزایی نیروها و امکانات با برگزیدن افرادی که صلاحیت، دانش، مهارت، تخصص، تعهد، روحیه‌ی مسوولیت‌پذیری نسبت به وظیفه‌یی که مردم بر دوش آنها می‌نهند، داشته باشند قطعاً برنامه‌یی است که می‌تواند جامعه را به سمت بهبودی اوضاع پیش ببرد.
تجربه نشان داده که در همه‌ی کشورهای دست یافته به توسعه‌ی پایدار و همه‌جانبه، مشارکت واقعی مردم در برنامه‌ها و اهداف توسعه‌یی چشمگیر بوده و هست. چون جامعه‌یی می‌تواند حرکت خود را بر بردار مسیر توسعه‌ تداوم بخشد که مشارکت اجتماعی‌اش در برنامه‌هایی که به سرنوشت کشور و مردم مربوط می‌شود، افزونتر باشد.
یعنی اگر هر جامعه می‌خواهد توسعه‌یافته و پیشرفته تلقی شود، باید خودش آستین همت بالا بزند، دست به کار شود و در برنامه‌هایی که به آن اجتماع مربوط می‌گردد حساس باشد و نقش خود را برای ساختن فردایی بهتر فراموش نکند.
بدون شک ایفای نقش موثر در فرآیند انتخاب نمایندگان اجتماع برتری ویژه‌یی است که افراد خواهان تغییر و اصلاح امور نسبت به افرادی که بی‌تفاوت به این موضوعات هستند، خواهند داشت. چه اینکه این افراد نتوانسته‌اند نسبت به جامعه، فردای کشورشان و بهبودی شرایطی که انتظارش را می‌کشند، بی‌تفاوت باشند و دست به کار نشوند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.