کد خبر : 7755
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۴:۰۳

ورزشهای زمستانی فرصتی برای تحول صنعت گردشگری گیلان هستند

ورزشهای زمستانی فرصتی برای تحول صنعت گردشگری گیلان هستند

هاتف نیوز- استان گیلان از جمله مناطق مستعد توسعه‌ی گردشگری با ترویج ورزشهای زمستانی است چون دارای پتانسیل مناسب کوهستانی و دامنه‌های برفگیر بوده و این مهم می‌تواند فرصتی مناسب و مغتنم برای تحول در صنعت گردشگری باشد.

   هاتف نیوز– استان گیلان از جمله مناطق مستعد توسعه‌ی گردشگری با ترویج ورزشهای زمستانی است چون دارای پتانسیل مناسب کوهستانی و دامنه‌های برفگیر بوده و این مهم می‌تواند فرصتی مناسب و مغتنم برای تحول در صنعت گردشگری باشد.
بر پایه‌ی گزارش روابط عمومی اداره‌ی کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ رضا علیزاده در تشریح این مطلب اظهار کرد: استان گیلان از جمله مناطق مستعد توسعه‌ی گردشگری به وسیله‌ی ترویج ورزشهای زمستانی است.
وی با بیان اینکه توسعه‌ی گردشگری زمستانی برای کمک به رونق صنعت گردشگری و شناسانیدن قابلیتهای متعدد گیلان به گردشگران بسیار ضروری است، اذعان نمود: مناطق تفریحی و جاذبه‌های گردشگری بسیاری در استان می‌تواند میزبان ورزشکاران محلی و حتی ملی باشد.
این مقام مسوول تصریح نمود: با توجه به اینکه برنامه‌ریزیها و استراتژی ورزش استان به سمت استفاده از قابلیتها و توانمندیهای تخصصی و تقویت ورزشهای بومی و محلی است، انتظار داریم در گسترش فضاهای سالم تفریحی و ورزشی در فصل زمستان اقدامات لازم صورت بگیرد.
علیزاده بر ضرورت توجه ویژه به ورزشهای زمستانی و فراهم کردن زمینه‌ی مناسب برای توسعه‌ی این ورزشها در استان اشاره نمود و مشکلات عمده در زمینه‌ی توسعه و ترویج ورزشهای زمستانی را ناشی از نبود مطالعات کارشناسی و مکانیابی نامناسب برای توسعه‌ی ورزشهای زمستانی، تدوین نشدن برنامه‌های راهبردی، حمایت نکردن از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی عنوان کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با بیان اینکه ما می‌توانیم با لحاظ نمودن توسعه‌ی ورزشهای زمستانی با رویکرد جذب توریسم در قالب طرح آمایشی سرزمین استان توسعه‌ی گیلان را رقم بزنیم، افزود: علاوه بر انجام این امر می‌توان با لحاظ نمودن توسعه‌ی ورزشهای زمستانی با رویکرد توسعه‌ی ورزش قهرمانی در رشته‌های ورزشی الویت‌دار استان، توسعه‌ی گردشگری را در قالب این ورزشها رقم زد.
این مقام مسوول با اشاره به اینکه همه‌ ساله جشنواره‌های زمستانی و آدم‌برفی در استان گیلان برگزار می‌شود و استقبال قابل توجهی از آن صورت می‌گیرد، گفت: همانطور که استان گیلان قابلیت بسیاری در جذب توریسم و گردشگران خارجی و داخلی در فصل زمستان دارد، باید مسوولان توجهی ویژه به ورزشهای زمستانی به ویژه جشنواره‌های برگزار شده در استان بنمایند زیرا توجه به این موضوعات می‌تواند جذب گردشگران را برای شرکت ورزشهای زمستانی در گیلان دوچندان نماید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.