کد خبر : 7735
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۴۱

در شرایط سخت اقتصادی؛ گیلان یکی از استانهایی بوده که در زمینه‌ی گازرسانی بیشترین اقدامات را انجام داده است

در شرایط سخت اقتصادی؛  گیلان یکی از استانهایی بوده که در زمینه‌ی گازرسانی بیشترین اقدامات را انجام داده است

هاتف نیوز- استاندار گیلان در ششمین روز از «دهه‌ی فجر» در آیین افتتاح همزمان گازرسانی به 200 روستای استان گیلان گفت: شاخص گازرسانی در طول دو سال گذشته در استان گیلان، با گازرسانی به 520 روستا از 67 به 85 درصد رسیده است.

    هاتف نیوز– استاندار گیلان در ششمین روز از «دهه‌ی فجر» در آیین افتتاح همزمان گازرسانی به 200 روستای استان گیلان گفت: شاخص گازرسانی در طول دو سال گذشته در استان گیلان، با گازرسانی به 520 روستا از 67 به 85 درصد رسیده است.
بر پایه‌ی گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این آیین که با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران و مدیران استانی و شهرستانی در شهرستان فومن برگزار شد، با تبریک گفتن «دهه‌ی فجر» با اشاره به اینکه هر آن چیزی که این کشور و نظام دارد مدیون امام راحل، شهدا و مردم است، افزود: این ایام متعلق به همه‌ی ملت ایران است و باید تلاش کرد با این اتفاقات مبارک که با رشد و آگاهی شکل گرفته، مردم را به آینده‌یی که فرزندان این استان می‌سازند، امیدوار نمود.
وی خاطر نشان کرد: پیشرفتهای حاصل شده در 2.5 سال اخیر در آبرسانی روستایی، راه روستایی و شهری، گازرسانی، برق و پروژه‌های بزرگ دیگر نویدبخش آینده‌یی روشن برای استان گیلان است.
دکتر نجفی افزود: پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهوری نیز در بخشهای مختلف به ویژه راه‌آهن در حال پیگیری است.
نماینده‌ی عالی دولت در استان گیلان پیشرفت حاصله را علی‌رغم محدودیتهای اعتباری و فشارهای سیاسی، اقتصادی و دیپلماسی عنوان کرد و تصریح نمود: با هدایت رهبر معظم انقلاب و سیاستهای رئیس جمهور در دیپلماسی در فضای جدیدی قرار گرفتیم که مشکلات در آینده قطعاً کمتر خواهد شد.
وی افزود: در شرایط کنونی با پشت سر گذاشتن همه‌ی سختیها با همدلی و همزبانی آمار و ارقام عملکردها رو به افزایش است.
استاندار گیلان بر ضرورت حضور اندیشه‌های مختلف در قالب جناحها برای توسعه‌ی کشور و استان تأکید کرد و گفت: باید فضا طوری باشد که همه با سلایق مختلف و با مشارکتی افزونتر در تصمیم‌گیریها حضور پرشور داشته باشند.
وی با تأکید بر اینکه نباید بسته فکر کنیم افزود: با مشارکت و حضور همگان باید به آینده‌ی نظام و انقلاب بیاندیشیم.
دکتر نجفی دستاوردهای شرکت گاز را در قالب همدلی و همزبانی مضاعف دانست و گفت: باتوجه به مشکلاتی که در بخش میراث فرهنگی و زیست محیطی که دغدغه‌یی به حق برای حفظ میراث گرانبها در استان است، خوشبختانه توفیقات خوبی در زمینه‌ی گازرسانی به مناطق مختلف استان حاصل شده است.
وی افزود: در پروژه‌هایی که منافع مردم وجود دارد باید مدیران با همکاری یکدیگر برای توسعه‌ی استان گام بردارند.
نماینده‌ی عالی دولت در استان گیلان گازرسانی به این روستاها را در 12 شهرستان آستانه‌ی اشرفیه، تالش، رشت، رودبار، رودسر، سیاهکل، شفت، صومعه‌سرا، فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال عنوان کرد و گفت: لاهیجان با 45، فومن 40 و رشت 38 روستا بیشترین تعداد پروژه‌ها را در زمینه‌ی گازرسانی داشته‌اند.
وی خاطرنشان کرد: برای گازرسانی به این تعداد روستا، یکهزار و 300 میلیارد ریال هزینه شده و با گازرسانی به این روستاها، 27 هزار خانوار از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.
معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران نیز در این آیین گفت: دولت گازرسانی را با تلاش بسیار و در شرایط تحریم کشور انجام داده است.
حمیدرضا عراقی افزود: شرکت گاز در آغاز روی کار آمدن دولت یازدهم، یک شرکت ورشکسته بود اما دولت، خدمات‌رسانی از جمله گازرسانی را با توجه به تحریمها و شرایط دشوار مالی که کار سختی هم بود، انجام داد.
وی با بیان اینکه دولت به دنبال ایجاد رضایتمندی ملت است، افزود: با وجود افزایش گازرسانی به شهرها و روستاها، مصرف خانگی افزایش نیافته چون فرهنگ صرفه‌جویی در مردم نهادینه شده است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: این صرفه‌جویی سبب شده است تا تزریق گاز به چاههای نفت برای تولید بیشتر، افزایش یابد و به نیروگاهها نیز گاز بیشتری داده شد.
عراقی بیان کرد: امسال گازرسانی به پنجهزار روستا آغاز شده که پروژه‌های گازرسانی به یکهزار و 200 روستا در «هفته‌ی دولت» به بهره‌برداری رسید و گازرسانی به یکهزار و 600 روستا نیز در«دهه‌ی فجر» امسال انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: توسعه به معنای مصرف بهینه و خوب مصرف کردن است و توسعه در این است که سرمایه‌ی ملت، سوخته نشود.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، گیلان را یکی از بهترین استانهای کشور در زمینه‌ی گازرسانی روستایی عنوان کرد و گفت: با عزم جدی و مدیریت خوب استاندار، مدیران و تعامل مردم و با این همدلی، کار بسیار خوبی انجام شده است.
وی افزود: در این شرایط سخت یکی از استانهایی که در گازرسانی بیشترین اقدام را انجام داده گیلان بوده است.
همچنین در این آیین مهندس جمشید ظهیری مدیرعامل شرکت گاز گیلان در سخنانی گفت: طبق نظرسنجیهای به عمل آمده در سالهای پیش توسعه‌ی گازرسانی یکی از مطالبات اصلی مردم گیلان از نظام و دولت بوده است.
وی با بیان اینکه گازرسانی از اولویتهای مردم است و سلامت، رفاه آسایش آنها را به دنبال خواهد داشت، گفت: طرح گازرسانی به روستاهای بیش از 20 خانوار در قالب بند«ق» پس از استقرار «دولت تدبیر و امید» شتاب گرفت و پروژه‌های گازرسانی به روستاهای بیش از20خانوار در استان گیلان با استقبالی فراوان روبه‌رو شد.
مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان همدلی دولت و مجلس برای توسعه‌ی خدمات‌رسانی، ابتکار وزیر نفت در تعریف ساده از پروژه، علاقه‌مندی مدیران شرکت گاز و همچنین وجود فضا و بستر مناسب با تدبیر استاندار گیلان در تشکیل کارگروه گازرسانی را از علل موفقیت پروژه‌های گازرسانی در استان گیلان برشمرد و خاطر نشان کرد: در 200 روستای استان گازرسانی انجام شده و 30 هزار خانوار نیز از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.
وی متذکر گفت: این 200روستا شامل 12 روستا در آستانه‌ی اشرفیه، 10روستا در تالش، 38روستا در رشت، چهار روستا در رودبار، 9روستا در رودسر، 12روستا در شفت، یک روستا در سیاهکل، 16روستا در صومعه‌سرا، 40 روستا در فومن، 45روستا در لاهیجان، یک روستا در لنگرود و 12 روستا در ماسال است.
مهندس جمشید ظهیری تاکید نمود: با بهره‌برداری از پروژه‌ی گازرسانی به 200 روستا 85 درصد از ساکنان روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند که این میزان بیشتر از میانگین کشوری است.
گفتنی است آیین گازرسانی همزمان به 200 روستای استان گیلان، به صورت نمادین در روستای بوئین شهرستان فومن زادگاه مرحوم آیت‌الله العظمی بهجت برگزار شد و نخستین سیستم گرمایشی این روستا در منزل شهید ابراهیم جعفری اولین شهید گیلانی انقلاب اسلامی به وسیله‌ی استاندار گیلان و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران روشن شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.