کد خبر : 7760
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۴:۱۴

برای دومین سال پیاپی مسوولان از نارنجی‌پوشان شهرداری رشت تجلیل کردند

برای دومین سال پیاپی مسوولان از نارنجی‌پوشان شهرداری رشت تجلیل کردند

هاتف نیوز – به ابتکار کارگروه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر شورای اسلامی کلانشهر رشت با حضور شماری از اعضای این شورا، فرماندار شهرستان رشت و شهردار، دومین «همایش تجلیل از نارنجی‌پوشان شهرداری رشت» شامگاه چهارشنبه چهاردهم بهمن ماه امسال همزمان با سومین روز «دهه‌ی فجر» برگزار شد.

   هاتف نیوز – به ابتکار کارگروه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر شورای اسلامی کلانشهر رشت با حضور شماری از اعضای این شورا، فرماندار شهرستان رشت و شهردار، دومین «همایش تجلیل از نارنجی‌پوشان شهرداری رشت» شامگاه چهارشنبه چهاردهم بهمن ماه امسال همزمان با سومین روز «دهه‌ی فجر» برگزار شد.
بر پایه‌ی گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر رشت در این همایش که بیش از ۹۰۰ پاکبان شهرداری رشت حضور داشتند از 44 پاکبان برگزیده با اهدای هدیه، لوح سپاس و تندیس همایش تجلیل و قدردانی شد.
فاطمه شیرزاد در این آیین با قدردانی از تلاشهای همه‌ی پاکبانان شهرباران و با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای انقلاب و دفاع مقدس به ویژه شهیدان مدافع حرم و تبریک فرا رسیدن «دهه‌ی فجر» گفت: در دوره‌ی چهارم فعالیت شوراها، کارگروههای بسیاری در شهر رشت تشکیل شده که کارگروه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر نیز یکی از این کارگروهها است که تلاش می‌کند در جهت استیفای حقوق قشرهای کم‌درآمد جامعه قدم بردارد.
رئیس کارگروه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر شورای اسلامی کلانشهر رشت در ادامه‌ی سخنان خود افزود: برگزاری این همایش برای دومین سال پیاپی هم ابتکار کارگروه یاد شده بوده و امسال ما برای نخستین بار مسابقات قرآنی ویژه‌ی پاکبانان و مسابقات آمادگی جسمانی آنها را برگزار کردیم که به برگزیدگان این مسابقات در دومین همایش جوایزی به رسم یادبود اهدا می‌شود.
وی تاکید کرد: پیگیری پرداخت به موقع حقوق و مطالبات پاکبانان شهرداری رشت به عنوان قشری از زحمتکشان جامعه یکی از دغدغه‌های اصلی کارگروه حمایت اقشار آسیب‌پذیر شورای چهارم بوده و است و این موضوع را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.
فاطمه شیرزاد همچنین گفت: کارگروه حمايت از اقشار آسیب‌‍پذیر شورا پس از برونسپاري فعالیتها که بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسي با انعقاد قراردادهایی با پيمانكاران بخش خصوصی صورت گرفته، همواره تلاش می‌کند تا پرداخت حق و حقوق پاکبانان به موقع انجام شود و در راه تحقق این مهم از حمايتهاي شهردار محترم و معاون خدمات شهری، شوراي اسلامي و شهرداران مناطق پنجگانه بهره‌مند بوده است.
وی با اشاره به اینکه علی‌رغم کسری درآمدهای شهرداری، توانسته‌ایم تاخير حقوق پاكبانان را به صفر برسانيم و حقوق پاكبانان در هر پنج منطقه تا پايان دي ماه پرداخت شده است، گفت: ان‌شاءالله در قراردادهای جدید سال 95 که در حوزه‌ی رفت و روب صورت خواهد گرفت، مزایای بیشتری برای پاکبانان در جهت تامین آسایش و رفاه آنان در نظر گرفته خواهد شد.
شیرزاد همچنین عنوان نمود: در دومین همایش تجلیل از نارنجی‌پوشان شهرداری رشت از 44 پاکبان مناطق مختلف و همچنین پاکبان وظیفه‌شناس منطقه‌ی پنج آقای سیدمرتضی موسوی که در حادثه‌یی پای خودشان را از دست داده‌اند، تجلیل می‌شود.
پیش از سخنرانی فاطمه شیرزاد، دقایقی مهندس علی بهارمست معاون خدمات شهری شهرداری کلانشهر رشت با خواندن متن ادبی زیبا در وصف کار و تلاش پاکبانان سخن گفت و با خیرمقدم‌گویی به حاضران از همه‌ی کسانی که برای برپایی این همایش تلاش کردند، قدردانی نمود.
همچنین دکتر سیدمحمدعلی ثابت‌قدم در سخنانی به نقش پاکبانان در پاکیزگی و بهداشت شهری اشاره کرد و گفت: کارهایی که این عزیزان انجام می‌دهند شاید به دلیل عادی شدن برای ما و شهروندان، اهمیت آن کمتر دیده شده و شاید حتی نادیده گرفته شود اما بر هیچکس این موضوع پوشیده نیست که اگر پاکبانان تنها چند ساعت کار نکنند، شهر به چه وضعیت اسفباری از نظر بهداشتی و آلودگی می‌رسد.
شهردار کلانشهر رشت گفت: قرار گرفتن پاکبانان در ردیف اقشار آسیب‌پذیر جامعه بدین معنا است که ما و همه‌ی کسانی که اینجا هستیم نسبت به نقشی که این قشر زحمتکش در جامعه ایفا می‌کنند، بی‌تفاوت نیستیم و خواهان آن هستیم تا نیازها و مسائل آنها رسیدگی شود و همچنین اعلام کنیم که احتیاجات پاکبانان در اولویت‌ نخست خدمت‌رسانی شهرداری قرار دارد.
دکتر ثابت‌قدم در بخشی دیگر از سخنان خود به همراهی شهروندان با پاکبانان اشاره کرد و بر لزوم تغییر رفتار شهروندان در نحوه‌ی برخورد با میزان تولید زباله و تفکیک آن از مبدا تاکید نموده و گفت: بدون شک اگر زباله‌یی که به وسیله‌ی پاکبانان از کوچه‌ها و معابر شهر جمع‌آوری می‌شود را شهروندان با آموزش درست، به خوبی از مبدا تفکیک کنند و زباله‌های خشک و تر را از هم جدا نمایند، باری از دوش نیروهای زحمتکش پاکبان برداشته شده و سبب می‌شوند که هزینه‌های جمع‌آوری زباله کاهش یابد و این مبلغ مازاد صرف رفاه حال و آسایش خود شهروندان و پاکبانان شریف شهرداری شود و از آن برای پرداخت به موقع حقوق این عزیزان استفاده گردد.9
همچنین پیش از اهدای جوایز فرماندار شهرستان رشت در سخنانی با قدردانی از کسانی که این همایش را برای تجلیل از پاکبانان برگزار کرده‌اند گفت: بدون شک ارزش کار این عزیزان و صدای جاروی آنها از صدای پوتین‌هایی که نظامیان برای امنیت شهر تلاش می‌کنند، چیزی کمتر ندارد چرا که پاکبانان نیز تامین‌کننده‌ی بهداشت و سلامتی شهر و شهروندان هستند.
مهندس سیدعیسی مهدوی گفت: باید به پاکبانان که با تلاش آنها شهرمان پاکیزه و تمیز می‌ماند خدا قوت گفت و از خداوند بزرگ خواست تا قلب پاک این عزیزان همچنان پاک و پاکیزه بماند.
وی خاطر نشان کرد: ما به عنوان مسوولان جامعه موظف هستیم تا تلاش کنیم نیازمندیهای پاکبانان رفع شده و شرایط بهتری برای تامین آسایش خاطر و چگونگی خدمت آنها فراهم شود.
وی به پرداخت به موقع حقوق و مزایای این قشر زحمتکش جامعه تاکید کرد و گفت: بنده امروز آمدم به عنوان نماینده‌ی «دولت تدبیر و امید» در شهرستان رشت از همه‌ی این تلاشگران تشکر کنم و دست همه‌ی این عزیزان را به گرمی بفشارم.
گفتنی اینکه در ابتدای این آیین پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید گروه موزیک شهرداری کلانشهر رشت سرود جمهوری اسلامی ایران را نواخت و در ادامه با اجرای چند برنامه از جمله پخش کلیپ و موسیقی سنتی از ۴۴ پاکبان شهرداری رشت که در مسابقات قرآنی(صحت قراءت قرآن، دعاخوانی و اذان)، مسابقات آمادگی جسمانی، پاکبانان نمونه‌‌ی مناطق پنجگانه، برخی از پاکبانان بازنشسته، خانواده‌ی چند پاکبانی که به رحمت خدا رفته‌اند و سید مرتضی موسوی پاکبانی که در منطقه‌ی پنج شهرداری رشت به دلیل حادثه قطع عضو شد، با تقدیم تندیس و هدیه قدردانی شد.11
در پایان این آیین هم نمایش«ت. ت. ت» از مجموعه نمایشهای «کمپین نمایشی شهر پاک» به همت سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت که پیش از اینها اجرا شده بود به کارگردانی فرهاد پاک سرشت برای حاضران به نمایش درآمد.
شایان گفتن است که در این همایش برخی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت از جمله سیدرضا موسوی روزان، دکتر رضا رسولی، مهندس سیدامیرحسین علوی و همچنین حاج اسماعیل حاجی‌پور رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت، شماری از مهندس مرتضی عاطفی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت، شماری از مدیران و مسوولان شهرداری و همچنین مادر بزرگوار شهیدان نهی‌قناد حضور داشتند.

10

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.