کد خبر : 7599
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰

این دزد با نام خيريه دزدی می‌کرد!

این دزد با نام خيريه دزدی می‌کرد!

    هاتف نیوز– دزدی 67 ساله‌یي كه خود را ساكن نيوزيلند معرفي می‌نمود و با چرب‌زباني و تردستي از سوژه‌هاي خود دزدی مي‌كرد، با يك كيلو و 537 گرم طلا در شهرستان صومعه‌سرا، دستگير شد. جریان از این قرار است که در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر دزدی پول از دخل مغازه‌اش به

    هاتف نیوز– دزدی 67 ساله‌یي كه خود را ساكن نيوزيلند معرفي می‌نمود و با چرب‌زباني و تردستي از سوژه‌هاي خود دزدی مي‌كرد، با يك كيلو و 537 گرم طلا در شهرستان صومعه‌سرا، دستگير شد.
جریان از این قرار است که در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر دزدی پول از دخل مغازه‌اش به وسیله‌ی یک فردي ناشناس، رسيدگي به موضوع در دستوركار ماموران پليس آگاهي شهرستان صومعه‌سرا قرار گرفت.
فرمانده‌ی انتظامي شهرستان صومعه‌سرا افزود: ماموران پليس آگاهي با بررسي آثار و مستندات صحنه‌ی جرم، سرنخي از خودرو‌ی این دزد به دست آورده و با ترفندي، وی را در نيمه‌هاي شب دستگير كردند.
سرهنگ آقاجاني با بيان اينكه دزد 67 ساله كه ابتدا منكر جرم خود می‌شد، با آثار و مستندات ارائه شده لب به اعتراف گشود و به دزدیهایش اعتراف كرد.
وی بيان نمود: در بازرسي از صندوق عقب خودروي پرايد متهم، داخل یک كيف يك كيلو و 537 گرم طلا نیز كشف و ضبط شد.
این دزد حرفه‌یی خود را ساكن نيوزيلند معرفي می‌کرد و با چرب‌زباني و تردستي از سوژه‌هاي خود كه بیشتر پيرزنها بودند، دزدی نمی‌نمود و با خودرويش متواري مي‌شد و تا كنون هفت شاكي نیز داشته است.
اين مقام انتظامي به يكي از شگردهاي متهم اشاره كرده و افزود: متهم با سوار کردن پيرزنها در خودرویش، با معرفي اینکه فردی خير و نیکوکار است و در يك نهاد خيريه فعاليت مي‌کند، پولهايي كه بر روي صندلي پرايدش كه بیش از بر چندين ميليون بوده را به سوژه‌ی مورد نظر خود نشان داده و با اين پيشنهاد می‌کرد كه مي‌توانند او را در این نهاد خيريه یاری داده و یا عضو شوند.
آقاجاني بيان نمود: متهم در ادامه با اين عنوان كه اگر صاحب امور خيريه طلاهاي پيرزن را ببيند با عضو شدن وي موافقت نمي‌كند، طلاها را از وي دريافت می‌نمود و پس از قرار دادن آن در كيسه‌یي، به سوژه‌ی خود مي‌گفت كه از ماشين پياده شده تا خودرويش را پارك كند و بعد از اينكه سوژه از خودرو پياده مي‌شد، به سرعت از صحنه می‌گريخت.
فرمانده‌ی انتظامي شهرستان صومعه‌سرا با بيان اينكه این متهم سابقه‌دار بوده و هفت فقره سابقه‌ی آدمربايي، دزدی مسلحانه، تهديد ماموران، شرب خمر، فروش‌آلات اشاعه‌ی منكر و… در پرونده‌ی خود دارد، خاطر نشان كرد: سارق اهل يكي از روستاهاي شهرستان صومعه‌سرا و ساكن تهران است.
آقاجاني با تاكيد بر اينكه ارزش تقريبي طلاهاي كشف شده بيش از يك ميليارد و 475 ميليون و 520 هزار ریال است و این متهم دزدیهای اخير خود را در تهران و شهرستان رشت انجام داده، تصريح كرد: تحقيق از متهم براي اعتراف به سرقتهاي احتمالي و نحوه‌ی به دست آوردن يك كيلو و 537 گرم طلا نیز همچنان ادامه دارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.