کد خبر : 7076
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱:۰۰

بهره‌برداری از پل جوان در کمتر از چهارماه

بهره‌برداری از پل جوان در کمتر از چهارماه

هاتف نیوز– آیین بهره‌برداری از «پل جوان» با تاكيد بر روانسازي ترافيكي در محدوده‌ی حاشيه‌ی كنارگذر تختي به زرجوب صبح روز شنبه شانزدهم آبان ماه امسال با حضور شهردار کلانشهر رشت و اعضای شورای اسلامی این شهر برگزار شد.

   هاتف نیوز– آیین بهره‌برداری از «پل جوان» با تاكيد بر روانسازي ترافيكي در محدوده‌ی حاشيه‌ی كنارگذر تختي به زرجوب صبح روز شنبه شانزدهم آبان ماه امسال با حضور شهردار کلانشهر رشت و اعضای شورای اسلامی این شهر برگزار شد.
بر پایه‌ی گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري کلانشهر رشت، «پل جوان» كه بر روي رودخانه‌ی «زرجوب» با طول ۹/۹۰ و عرض عابر هر كدام ۱/۲۰ و عرشه‌ی ۳۰ متري ساخته شده است، كنارگذرهاي رودخانه‌ی «زرجوب» را كه به «خيابان تختي» منتهي مي‌شوند به يكديگر مرتبط مي‌كند.
عمليات عمراني ساخت «پل جوان» از روز ۲۵ تير ماه امسال شروع شده بود و پس از گذشت نزديك به چهار ماه ساخت این پل با هزينه‌یی حدود ۱۵ ميليارد ریال به انجام رسيد.
در آیین بهره‌برداری از «پل جوان» دكتر سيدمحمدعلي ثابت‌قدم شهردار کلانشهر رشت، حاج اسماعيل حاجي‌پور، فاطمه شيرزاد، فرهاد شوقي، رضا رسولي و منوچهر جمالي از اعضاي شوراي اسلامي کلانشهر رشت، مدیران و مسوولان شهرداری این شهر و شماری از شهروندان حضور داشتند.
دكتر سيدمحمدعلي ثابت‌قدم شهردار کلانشهر رشت در اين آیین با بيان اينكه اين پروژه با يك دردسر به مجموعه‌ی فعلي به ارث رسيد، گفت: در ساخت اين پل علاوه بر هدف عمراني بحث ترافيكي نيز مطرح بوده است.
وي با اشاره به شروع پروژه‌ی پياده‌راه‌سازي و اعمال محدوديتهاي طرح ترافيكي اظهار نمود: بايد دسترسيهاي اطراف را سامان‌مند كنيم و به تردد خودروهاي شخصي و تسهيل براي تردد خودروهاي حمل و نقل عمومي و شبه حمل و نقل عمومي مانند تاكسيها كمك نمایيم.
دکتر ثابت‌قدم با تشكر از عليزاده و رستگار شهرداران قبلي و فعلي منطقه‌ی ۳ و اميرلو مديرعامل سازمان عمران شهرداري کلانشهر رشت گفت: با همكاري همه در يك زمان كوتاه اتمام پروژه تسريع شد.
وي با اشاره به پروژه‌هاي نيمه تمام شهرداري کلانشهر رشت گفت: اميدواريم اتمام پروژه‌هايي كه به واسطه ركود سال قبل باقيمانده بود، تسريع شود.
ثابت‌قدم مشاركت شهروندان در نحوه‌ی بهره برداري از چنين مجموعه‌هايي را مهم دانست و گفت: نحوه‌ی بهره‌برداري و رفتارهاي ما در زمینه‌ی ترافيك به شدت مهم است و از خيابانهايي فعلي مي‌توانيم بهره‌برداري بهتري بنمایيم.
شهردار کلانشهر رشت افزود: امروز حل مشكلات ترافيكي كشور و دنيا بيشتر از اينكه راه حل سخت‌افزاري داشته باشد با راه‌حلهاي نرم‌افزاري حل مي‌شود.
ثابت‌قدم اظهار كرد: به جاي ساخت راه، پل و تقاطع غيرهمسطح با رفتارهاي ترافيكي خودمان بسياري از هزينه‌هاي ترافيكي، زمان تردد و مزاحمتهاي ترافيكي شهروندان به حداقل خواهد رسيد.
وي اين رفتارهاي ترافيكي را بحثهايي مانند فكر كردن قبل از تعيين مسير، پارك نكردن ممنوع و توقفهاي بيجا دانست و گفت: اين رفتارها كمك مي‌كند با زيرساختهاي فعلي كيفيت تردد را سرعت ببخشيم.
شهردار رشت در پايان افزود: خوشحالي مردم سبب خوشحالي ما و نمايندگانشان در شوراي شهر خواهد شد.
پس از سخنان شهردار «پل جوان» به بهره‌برداری رسید

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.