کد خبر : 6560
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰

شهرداری رشت بازارچه‌ی «زرجوب» را ساماندهی می‌کند/ کسبه‌ی «زرجوب» می‌توانند در جایی دیگر به کار ادامه دهد

شهرداری رشت بازارچه‌ی «زرجوب» را ساماندهی می‌کند/ کسبه‌ی «زرجوب» می‌توانند در جایی دیگر به کار ادامه دهد

هاتف نیوز – در نخستین ساعتهای بامداد روز چهارشنبه یکم مهر ماه 1394، شهرداري رشت برای ساماندهي مشاغل مزاحم كه بدون مجوز از شهرداري اقدام به ساخت بازارچه در معابر شهري نموده‌اند، با دريافت مجوزهاي لازم بازارچه‌ی غيرمجاز حاشيه‌ی رودخانه‌ی «زرجوب» را تخريب کرد.

    هاتف نیوز – در نخستین ساعتهای بامداد روز چهارشنبه یکم مهر ماه 1394، شهرداري رشت برای ساماندهي مشاغل مزاحم كه بدون مجوز از شهرداري اقدام به ساخت بازارچه در معابر شهري نموده‌اند، با دريافت مجوزهاي لازم بازارچه‌ی غيرمجاز حاشيه‌ی رودخانه‌ی «زرجوب» را تخريب کرد.
بر پایه‌ی گزارش خبرنگار «هاتف‌نیوز» براي حل معضل دستفروشان در هسته‌ی مركزي شهر، ساخت بازارچه‌هاي ميوه و تربار در مناطق پنجگانه‌ی شهرداري در دستور كار شهردار قرار گرفته است كه تا كنون چند بازارچه‌ی ميوه و تربار نیز با مشاركت بخش خصوصي از جمله «بازارچه‌ی مريم» در محدوده‌ی منطقه‌ی 3 و «بازارچه‌ی ميرزاكوچك» در محدوده‌ی منطقه‌ی 4 به بهره‌برداري رسيده است.
معاون خدمات شهري شهرداري کلانشهر رشت تخريب بازارچه‌ی غيرقانوني حريم رودخانه‌ی «زرجوب» در منطقه‌ی معروف به «لب آب رشت» را مصوبه شوراي تامين استان گیلان دانست و بر ساماندهي كسبه‌ی اين بازارچه در مكاني ديگر تاكيد نمود.
مهندس علي بهارمست در باره‌ی تخريب این بازارچه‌ی غيرمجاز اظهار کرد: «بازارچه‌ی زرجوب» سالها است که بدون مجوز شهرداري رشت در مسير رودخانه شکل گرفته و ساخته شده بود و تعدادي از كسبه‌ آنجا را به طور غيرقانوني تبديل به مغازه نیز كرده بودند که دستور تخريب آن را طبق مصوبه‌ی كميسيون تجديدنظر ماده‌ی 100 و شوراي تامين اجرا نكرده بودند، از همين رو شهرداري بر اساس وظايف قانوني خود و در اجرای بند ب ماده‌ی 55 قانون شهرداريها و مصوبه‌ی شوراي تامين، برای آزادسازي مسیر به مغازه‌داران اخطاريه داده در نهايت بر اساس كسب مجوزهاي لازم تخريب انجام شده است.
دکه های میوه و تره بار در زرجوب رشت پاکسازی شدند
بسیاری از شهروندان از اینکه دکه‌های میوه و تربار «بازاری زرجوب رشت» به وسیله‌ی شهرداری این شهر با اخذ مجوزهای لازم، جمع آوری و پاکسازی شد، ابراز خوشحال کردند چون می‌گفتند این منطقه سالها بوده که وضعیتی اسفبار داشته است، البته در مقابل برخی از دکه‌داران هم به این کار شهرداری معترض بودند.
در این منطقه حدود 50 دکه با سابقه‌یی چهل‌ ساله بدون مجوز مشغول به کار بوده و فضایی که ایجاد کرده بودند در شان شهر رشت نبوده است.32
سخنگوی شهرداری کلانشهر رشت هم در این زمینه به «ایرنا» گفت: کسبه‌ی دکه‌های میوه و تربار واقع در «زرجوب رشت» سالیان سال بدون مجوز در مسیر تردد مردم مشغول به فعالیت بودند، بنا بر این شهرداری رشت با توجه به وظیفه‌ی خود در رابطه با جمع‌آوری مشاغل غیرمجاز، نسبت به پاکسازی این دکه‌ها با هدف ایجاد فضایی برای سهولت عبور و مرور شهروندان اقدام کرده است.
مهندس علیرضا حسنی افزود: پاکسازی دکه‌های یاد شده با دریافت مجوز از شورای تامین شهرستان رشت، با همکاری فرمانداری این شهرستان، نیروی انتظامی، دادستانی و … انجام گرفته است.
وی اظهار کرد: شهرداری کلانشهر رشت اخطار جمع‌آوری دکه‌های میوه و تربار را به کسبه‌های محله‌ی «زرجوب رشت» پیش از اینها داده بود، بنا بر این بر اساس مجوز نیز نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام کرد.
سخنگوی شهرداری کلانشهر رشت بیان کرد: اگرچه شهرداری رشت تکلیفی برای در نظرگرفتن فضایی در جهت اشتغال افرادی که بدون مجوز فعالیت می‌کنند، ندارد اما به منظور کمک به این افراد فضاهایی را در بازاچه‌های جدید این شهر در نظر گرفته است.
وی با بیان اینکه با همکاری سازمان میوه و تربار، معاونت خدمات شهری کلانشهر رشت با نظر شهردار این شهر نسبت به ایجاد بازارچه‌هایی در شهر رشت اقدام شده، خاطرنشان کرد: کسبه‌یی که دکه‌هایشان در «زرجوب رشت» پاکسازی شده، می‌توانند با مراجعه به سازمان میادین میوه و تربار شهرداری کلانشهر رشت، با ایجاد شرایطی مناسب برای پرداخت اجاره بهای اندک، به کسب و کار خود ادامه دهند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.