کد خبر : 6552
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۳

تمرکززدایی علمی از پایتخت امکانپذیر است

تمرکززدایی علمی از پایتخت امکانپذیر است

هاتف‌نیوز – دکتر سعدالله نصیری قیداری دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و هیات همراهش که به گیلان سفر کرده‌اند این هفته با دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان و شماری از مدیران این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.

هاتف‌نیوز – دکتر سعدالله نصیری قیداری دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و هیات همراهش که به گیلان سفر کرده‌اند این هفته با دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان و شماری از مدیران این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.
دکتر سعدالله نصیری قیداری در این نشست با ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه گیلان، حرکت به سمت توسعه‌ی پایدار را مستقل از پژوهشها و آموزشهای دانشگاهی امکانپذیر ندانست و با اشاره به ظرفیت برخی از گروههای آموزشی استانها، تمرکززدایی علمی از پایتخت را در حال تحقق عنوان کرد.
دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در ادامه وجود دانشگاههای بسیار و صندلیهای خالی را برای کشور مزیت عنوان نکرد و گفت: آموزش عالی چاره‌یی جز ارزش قایل شدن به کیفیت آموزش ندارد.
دکتر نصیری در ادامه با اشاره به توجه جدی به کیفیت آموزش و پژوهشهای دانشگاهی از برنامه‌ی وزارت علوم در برنامه‌ی ششم توسعه‌ی کشور برای افزایش کیفیت آموزش و پژوهشهای دانشگاهی خبر داد.
دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در پایان سخنانش با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوع گردشگری در استان گیلان، گردشگری را منبع پایدار درآمد برای این استان عنوان کرد که منجر به حفظ میراث فرهنگی و محیط زیست استان گیلان نیز می‌شود.
دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان هم در این نشست با معرفی اجمالی دانشگاه گیلان، به پیشی گرفتن دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی ورودی جدید از دانشجویان کارشناسی ثبت نام کرده اشاره کرد و دانشگاه گیلان را از جمله معدود دانشگاههایی دانست که با بیش از 500 عضو هیأت علمی به فعالیت مشغول است.24
وی در ادامه پتانسیل فراوان دانشگاه در برخی رشته‌ها را برای ایجاد کرسی یونسکو مناسب دانست و خواستار توجه ویژه به ظرفیت استانهای مختلف در کسب مجوز این کرسیها شد.
دکتر رضی با اشاره به وجود ظرفیتهای خوب و افراد متخصص فعال در دانشگاه تعامل طرفین را مثبت ارزیابی کرد که فوائد آن نصیب استان و در نهایت کشور خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به سه وظیفه‌ی دانشگاهها در تولید علم، تربیت نیروی متخصص و حل تخصصی مسائل جامعه‌، مشارکت در حل مسائل استان را از اولویتهای دانشگاه گیلان عنوان کرد که باعث هم‌افزایی می‌شود و در نهایت به توسعه‌ی شهر رشت و استان می‌انجامد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.