کد خبر : 6465
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۷:۳۸

ساماندهی فاضلاب رشت 714 میلیارد تومان اعتبار لازم دارد

ساماندهی فاضلاب رشت 714 میلیارد تومان اعتبار لازم دارد

هاتف نیوز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در نشستی با نماینده‌ی شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با بررسی مشکلات موجود فاضلاب شهرستان رشت، جمع‌آوری و اجرای استاندارد طرح فاضلاب رشت را نیازمند 714 میلیارد تومان اعلام کرد.

   هاتف نیوز– مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در نشستی با نماینده‌ی شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با بررسی مشکلات موجود فاضلاب شهرستان رشت، جمع‌آوری و اجرای استاندارد طرح فاضلاب رشت را نیازمند 714 میلیارد تومان اعلام کرد.
مهندس کاظم لطفی در سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده از اعتبارات بانک جهانی اظهار نمود: در صورت اخذ کل وام بانک جهانی 25 درصد پروژه‌ی فاضلاب رشت اجرایی می‌شد که با توجه به اجرای 412 کیلومتر شبکه‌ی مدرن، ساماندهی کامل این طرح نیازمند 714 میلیارد تومان اعتبار است.
وی در ادامه افزود: در راستای اجرای این طرح سه ایستگاه پمپاژ PSW، PSN و PSK احداث گردید که هر ایستگاه پمپاژ بخشی از فاضلاب رشت را به تصفیه‌خانه‌ی فاضلاب رشت در منطقه‌ی فخب هدایت می‌کند و با بهره‌برداری کامل از این سه ایستگاه پمپاژ 25 درصد جمعیت رشت از مزایای این طرح برخوردار خواهند بود.
مدیرعامل شرکت آبفای استان گیلان تصریح کرد: در صورت تخصیص اعتبار لازم ظرف دو سال آینده 40 درصد فاضلاب رشت جمع‌آوری شده و به تصفیه‌خانه انتقال می‌یابد و تصفیه‌خانه‌ی فاضلاب فخب نیز به ظرفیت نهایی خود خواهد رسید و برای جمع‌آوری کل فاضلاب شهر باید نسبت به اجرای مدول دوم اقدام نمود.
مهندس لطفی با بیان اهداف شرکت و افق طرح در 1405 گفت: نجات رودخانه‌های «زرجوب» و «گوهررود» اولویت اصلی و پوشش 100 درصدی جمعیت رشت در زمینه‌ی فاضلاب از اهداف طرح است که بر این اساس طبق خروجیهای فاضلاب شهر پهنه‌بندی شده و احداث 10 تصفیه‌خانه‌ی فاضلاب Local (محلی) در دستور کار شرکت قرار دارد.
وی همچنین افزود: با توجه به تأکید بر تمرکززدایی و پراکندگی تأسیسات، پکیج پیشنهادی رشت برای درمان رودخانه‌های رشت موثر بوده و با احداث 10 تصفیه‌خانه‌ی فاضلاب محلی با برآورد هزینه 365 میلیارد تومان در صورت تأمین اعتبار طی 40 ماه آتی نسبت به اجرای طرح اقدام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آبفای استان گيلان با تأکید بر اینکه شبکه‌های درهم سرمایه است، خاطرنشان کرد: شبکه‌های سنتی فاضلاب نباید کنار گذاشته شود و با احداث 10 تصفیه‌خانه‌ی فاضلاب محلی و پاکسازی رودخانه‌ها دو طرح موازی و همزمان اجرا می‌گردد که نیازمند حمایت مالی دولت و مجموعه نمایندگان استان گیلان به ویژه شهرستان رشت است.
نماینده‌ی شهرستان رشت نیز در این نشست گفت: مجموعه‌ی چالش زیرساختهای کشور در تکانه‌های اقتصادی به دلیل بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی است.
مهندس جعفرزاده بر ترسیم نقشه‌ی راه و تعیین فرآیندها، برای اجرای طرح فاضلاب رشت تاکید کرد و گفت: باید از همه‌ی ظرفیتها برای اجرای آن بهره برد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.