کد خبر : 6239
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۸

شاخص بهره‌مندی آب شهری در گیلان 100 درصد است

شاخص بهره‌مندی آب شهری در گیلان 100 درصد است

هاتف نیوز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیمای مرکز گیلان (شبکه باران) ضمن برشمردن طرحهای عمرانی این حوزه در هفته دولت، شاخص بهره مندی آب شهری در گیلان را 100درصد اعلام کرد.

هاتف نیوز– مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیمای مرکز گیلان (شبکه باران) ضمن برشمردن طرحهای عمرانی این حوزه در هفته دولت، شاخص بهره مندی آب شهری در گیلان را 100درصد اعلام کرد.
مهندس کاظم لطفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به بهره برداری از 10 طرح با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد رالخ همزمان با هفته دولت اظهار داشت: 100% جمعیت شهری گیلان از آب شهر برخوردار بوده و اجرای این طرحها در راستای تأمین فشار مناسب می باشد.
مدیرعامل آبفای گیلان با تشریح زیرساختهای گسترده در سطح شهرهای گیلان تصریح کرد: شرکت آبفای گیلان از شرکتهای موفقی است که 100درصد جمعیت شهری در 51 شهر استان را تحت پوشش دارد و شاخص آبرسانی شهرها در گیلان 100درصد بوده و با مدیریت مناسب آن را حفظ خواهد نمود.
وی همچنین در خصوص آبرسانی به شهرهای جنوب و غرب گیلان افزود: استان گیلان از استانهای محدودی است که در 16 شهرستان طرح آبرسانی دارد و نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به استان موجب تسریع در روند اجرای پروژه ها می باشد.
مهندس لطفی استان گیلان را به لحاظ داشتن طرحهای بزرگ و داشتن آب سالم در شبکه های توزیع شهرها یکی از استانهای ثروتمند دانست و خاطرنشان کرد: با بهره مندی از این ثروت خدادادی و مدیریت خوب برای 50 سال آتی شهرهای استان برنامه عملیاتی خواهیم داشت.
وی در ادامه افزود: در پایان برنامه ششم توسعه تمام طرحهای استان به اتمام خواهد رسید و این افق طرح همچنان ادامه دار خواهد بود چرا که این استان با وضعیت خشکسالی حاکم در سطح کشور و مهاجرت ساکنین سایر استانها با رشد جمعیت شهری در آینده روبرو خواهد شد.
مدیرعامل آبفای گیلان در طرح آبرسانی استان ، پیش بینی افق طرح را برای جمعیت 2.5 میلیون نفر اعلام کرد و گفت: استان گیلان اولین استان در سطح کشور است که در خشکسالی اخیر دارای آب پایدار بود.
وی با تأکید بر کیفیت و سلامت بهداشت آب شرب استان تصریح کرد: آبی که در شبکه توزیع شهر جریان دارد در حد آب معدنی و با کیفیت ترین و مطمئن ترین آب در سطح کشور است که سلامت آن از طریق اکیپ های کارآمد شرکت و مراکز بهداشت کنترل می گردد.
مدیرعامل آبفای گیلان آب شرب شبکه های توزیع را فاقد آلاینده اعلام کرد و افزود: آبفای گیلان در خصوص تأمین و توزیع طرحهای آبرسانی بسیار خوب عمل نموده و سطح سرمایه گذاری دولت جهت احداث تصفیه خانه های آب در استان گیلان حدود 250 میلیارد تومان می باشد.
وی با ذکر این مطلب که بهره برداری و افتتاح تأسیسات آبرسانی شهر رشت از محل اعتبارات بانک جهانی با 220 میلیارد تومان اجرا خواهد شد اظهار داشت: 700 کیلومتر از شبکه توزیع آب رشت و همچنین مخازن ذخیره از محل اعتبارات بانک جهانی اجرا شد که به مرور وارد مدار بهره برداری خواهد شد.
مهندس لطفی با اشاره به طرحهای اضطراری تأمین آب استان یادآور شد: آب 70% جمعیت شهری استان از تصفیه خانه بزرگ آب گیلان از سه محل سد بیجار، سد سفیدرود و چاههای فلمن با آبدهی 1500 لیتر در ثانیه تأمین و مابقی از منابع زیرزمینی، تصفیه خانه بهارستان و تأسیسات ماکلوان بهره مند می گردند.
مدیرعامل آبفای گیلان همچنین در خصوص پروژه های فاضلاب استان خاطرنشان کرد: دغدغه بسیار اساسی و انتظار به حق مردم سرانجام رساندن طرحهای 11 شهر اجرایی است که 70 درصد جمعیت شهری استان را شامل می شود .
وی با اشاره به تأمین اعتبار مورد نیاز اجرای این طرح اظهار داشت: اعتبار مورد نیاز از منابع دولتی، محل درآمد تبصره 3 با اخذ مصوبه از 35 شهر و وام بانک توسعه اسلامی تأمین می گردد که با تلاش وافر مبلغ وام از 100 میلیون یورو به 170 میلیون یورو معادل 600 میلیارد تومان افزایش یافت .
مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر اتمام طرحهای فاضلاب در 5 سال آتی تصریح کرد: به جهت بهره مندی از بانک توسعه اسلامی 9 شهر از 11 شهر طی 5 سال آتی از اجرای طرح فاضلاب بهره مند خواهند شد و طی سه سال آینده فاضلاب از رودخانه های رشت جمع آوری و طرح فاضلاب 11 شهر نیز در 5 سال آتی به اتمام خواهد رسید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.