کد خبر : 5792
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۷

کمسیون توسعه و عمران شورای شهر رشت نظریه‌ی کارشناس رسمی را نپذیرفت!

کمسیون توسعه و عمران شورای شهر رشت نظریه‌ی کارشناس رسمی را نپذیرفت!

هاتف‌نیوز- عصر روز چهارشنبه هفتم مرداد ماه امسال هفتاد و چهارمين نشست کميسيون توسعه و عمران شوراي اسلامي کلانشهر رشت براي بررسي دو پرونده‌ي تملک زمين و ملک با حضور مهندس فرهاد شوقي، حاج اسماعيل حاجي‌پور، مهندس عباس صابر و دکتر رضا رسولي و همچنين نمايندگاني از شهرداري رشت و مدير عامل سازمان نوسازي و بهسازي بافتهاي فرسوده‌ي شهر رشت برگزار شد.

    هاتف‌نیوز– عصر روز چهارشنبه هفتم مرداد ماه امسال هفتاد و چهارمين نشست کميسيون توسعه و عمران شوراي اسلامي کلانشهر رشت براي بررسي دو پرونده‌ي تملک زمين و ملک با حضور مهندس فرهاد شوقي، حاج اسماعيل حاجي‌پور، مهندس عباس صابر و دکتر رضا رسولي و همچنين نمايندگاني از شهرداري رشت و مدير عامل سازمان نوسازي و بهسازي بافتهاي فرسوده‌ي شهر رشت برگزار شد.
در ابتداي اين نشست مهندس فرهاد شوقي رياست کميسيون توسعه و عمران توضيحاتي مفصل در زمينه‌ي وضعيت دو ملک ارائه داد و گفت: در خياباني که حد فاصل «ميدان نيروي دريايي» و «ميدان امام علي» است قطعه زميني که متعلق به شهرداري رشت است در بر اول قرار گرفته و فردي درخواست دارد که اين قطعه زمين را به او واگذار کنند و او هم در عوض کوچه‌يي را در اين مسير بازگشايي کند و مبلغي را هم شهرداري رشت بپردازد.
وي توضيح داد: با توجه به اينکه اين قطعه زمين دو بار کارشناسي شده و هر دو بار قطعه زمين بر شهرداري رشت ارزانتر از قطعه زمين مالک موصوف در داخل کوچه ارزيابي گرديده بنابر این شوراي اسلامي کلانشهر رشت اين موضوع را نمي‌پذيرد.
در ادامه حاج اسماعيل حاجي‌پور نيز گفت: نبايستي به اين نظريه‌ي کارشناسي تن داد و ما بايد مبلغي را پيشنهاد کنيم که اين مساله به شکل توافقي حل شود. کسي نمي‌تواند شهرداري رشت را مجبور به اين عمل نمايد.
پرونده‌ي ديگر خريد ملکي در جنب «پمپ بنزين چمارسرا» بود که مهندس شوقي توضيح داد: شهرداري رشت در باره‌ي اين ملک فقط شرح وضعيت داده و لايحه‌يي ارائه نکرده است و رديف اعتباري هم براي خريد اين ملک مشخص نيست.
اعضاي کميسيون توسعه و عمران شورا پس از بحث و بررسي اين پرونده هم به اين نتيجه رسيدند که نامه به شهرداري رشت برگشت داده شود تا به طور قانوني و با ارائه‌ي لايحه‌ی شهرداری رشت در کمیسیون موضوع مورد بررسي قرار گیرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.