کد خبر : 5609
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۹

بودجه ي سال 1394 سازمانهاي تابعه‌ي شهرداري رشت به تاييد شورا رسيد

بودجه ي سال 1394 سازمانهاي تابعه‌ي شهرداري رشت به تاييد شورا رسيد

هاتف‌نیوز – به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي کلانشهر رشت، روز دوشنبه در شصت و چهارمين نشست فوق‌العاده کميسيون برنامه، بودجه و حقوقي شوراي اين شهر با حضور مديران عامل سازمانهاي تابعه‌ي شهرداري کلانشهر رشت، بودجه‌ي اين سازمانها که پيش از اين به تصويب شوراي اسلامي کلانشهر رشت رسيده بود، پس از بررسي برخي موارد به تاييد شوراي شهررسيد.

هاتف‌نیوز – به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي کلانشهر رشت، روز دوشنبه در شصت و چهارمين نشست فوق‌العاده کميسيون برنامه، بودجه و حقوقي شوراي اين شهر با حضور مديران عامل سازمانهاي تابعه‌ي شهرداري کلانشهر رشت، بودجه‌ي اين سازمانها که پيش از اين به تصويب شوراي اسلامي کلانشهر رشت رسيده بود، پس از بررسي برخي موارد به تاييد شوراي شهررسيد.
در اين نشست ابتدا محمد رفعيي نوده رياست کمسيون برنامه، بودجه و حقوقي شوراي اسلامي کلانشهر رشت در سخناني گفت: مديران عامل همه‌ي سازمانهاي شهرداري را دعوت کرديم تا در يک برنامه‌ي مشخص و يکنواخت- که کليات بودجه‌ي سازمانها به تصويب شورا رسيده بود -بودجه‌ي اين سازمانها را نيز پس از بررسي تاييد کنيم.
وي با تاکيد بر اينکه در اين فرصت اندک مجال بررسي همه‌ي آيتمهاي بودجه‌ي سازمانها وجود ندارد؛ از اعضاي حاضر کميسيون خواست تا براي اينکه زودتر کار انجام شود هر جا که قصد تغييرات دارند اعمال کنند و در بقيه موارد اجازه بدهند روند بودجه به همان شکل موارد پيشنهادي حرکت کند.
رئيس کمسيون برنامه، بودجه و حقوقي شورا گفت: همچنين بايد بدانيم چه چيز را مي‌خواهيم بررسي و تبادل نظر کنيم. چون بودجه‌ي سال 1394 سازمانها تصويب شده و ديگر تاکيد بر تغييرات نيست و در جايي که تغييرات کلي بايد داده شود دوستان نظرات خود را بيان کنند.
در ادامه‌ي اين نشست حق بين مدير درآمدهاي شهرداري کلانشهر رشت گفت: مشکلي را که سازمانهاي شهرداري رشت دارند اين است که شوراهاي اين سازمانها سالي دو بار تشکيل جلسه مي‌دهند و بايستي تدبيري انديشيده شود تا اين جلسات سه بار در سال يا چهار بار در سال انجام شود.
وي تاکيد کرد: زماني که بودجه‌ي سازمانها به تاييد برسد، بايد در شوراي سازمانها نيز به تاييد برسد و همين موضوع فرآيند پيشنهاد ارائه‌ي بودجه را کند مي‌کند.
در ادامه‌ي اين نشست هر يک از ميران سازمانهاي تابعه‌ي شهرداري کلانشهر رشت نقطه ‌نظراتشان را در باره‌ي ميزان درآمد، هزينه و بودجه‌ي جاري و عمراني سازمان خود بيان کردند.2
حسين‌زاده مدير عامل سازمان پارکهاي و فضاي سبز، حسيني نماينده‌ي سازمان آتش نشاني به نيابت از مهندس مقصودي که در ماموريت بوده، شهند مدير عامل سازمان خدمات موتوري، ماه پسند مدير عامل سازمان ميادين ميوه و تره بار و فرآورده‌هاي کشاورزي، امير لو مدير عامل سازمان عمران شهرداري رشت، عبداللهي مدير عامل سازمان زيباسازي، محبتي مدير عامل سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري رشت و باقري مدير عامل سازمان آرامستانها هر يک به تفصيل بودجه‌هاي جاري، عمراني و درآمدهاي سازمان خود را با رديف ها و آيتمهاي درآمدي توضيح دادند.
در برخي از موارد اعضاي کميسيون سوالات خود را براي اصلاح آيتمهاي گفته شده مطرح مي‌کردند و در نهايت با توضيحات رياست کميسيون برنامه، بودجه و حقوقي شورا و مديران عامل سازمانهاي شهرداري کلانشهر رشت بودجه‌ي اين سازمانها که پيش از اين همراه بودجه‌ي پيشنهادي شهرداري کلانشهر رشت به تصويب رسيده بود از تاييد اعضاي کميسيون گذشت.
دکتر رضا جمشيدي در ميان توضيحات مديران عامل سازمانها گفت: قطعاً براي ارائه‌ي اين بودجه‌ي سازمانها آقاي حق‌بين و حرفت‌خواه بسيار زحمت کشيده‌اند که از آنها تشکر مي‌کنيم و اميدواريم بودجه‌ي سال آينده به گونه اي برنامه‌ريزي شود که امسال مشکلي پيش نيايد و بودجه‌ي سازمانها در زمان خودش ارائه شده تا به وسيله‌ي اعضاي کميسيون و شورا بررسي شود.3
وي تاکيد کرد: مطمئن هستم اگر بودجه‌ي سازمانها در وقت خودش بررسي شود بسياري از مشکلات و مسائلي که آلان ديده مي‌شود به خودي خود رفع خواهد گرديد.
محمد رفيعي هم در بين سخنان مدير عامل سازمان پارکها و فضاي سبز گفت: ما خارج از اينکه عضو شورا هستيم به عنوان يک شهروند از وضعيت فضاي سبز و درختکاري و گلکاري شهر بسيار گله‌منديم چون احساس مي‌کنيم در اين زمينه هنوز جاي کار بسياري وجود دارد.
وي تاکيد کرد: هم‌اکنون فضاي سبز شهر رشت به طرزي فاجعهآاميز کم است و حتي از شهرهاي گرم و خشک هم ما فضاي سبز کمتري داريم.
رفيعي خواستار بررسي اين وضعيت و اعلام برنامه براي درختکاري و ايجاد فضاي سبز در شهر رشت شد.
در زمينه‌ي بودجه‌ي سازمان نوپا و تازه تاسيس بهسازي و نوسازي شهري شهرداري رشت پس از توضيحات محبتي، مهندس سيداميرحسين علوي در سخناني گفت: چون بنده از نزديک با فعاليتهاي اين سازمان آشنا هستم از فعاليتهاي موثر و مفيد آقاي محبنتي تشکر مي‌کنم و اعتقاد دارم برنامه‌ريزي خوبي براي سال 1394 تدارک ديده‌اند که اميدوارم جذاب و جالب باشد.
وي به تدوين سند چشم‌انداز اين سازمان اشاره کرد و گفت: بايستي علاوه بر تدوين، سرعت و دقت لازم را نيز در پيبرد اهداف اين سند عاليه برخ گرفت.
علوي همچنين به داشتن برنامه به ويژه براي نسق‌سازها در سازمان بهسازي و نوسازي شهري تاکيد کرد.
محمدحسين کارگرنيا هم بين سخنان مديران عامل سازمانهاي تابعه‌ي شهرداري رشت مواردي را از آيتمهاي مختلف بودجه‌ي سازمان استخراج مي‌کرد و از مديران عامل اين سازمانها توضيح مي‌خواست که در هر زمينه توضيحات لازم ارائه شد.
در پايان هم ضمن بررسي بودجه‌ي سازمان آرامستانهاي شهرداري کلانشهر رشت با تصويب اعضاي کميسيون مقرر شد 300 لحد در وادي تازه‌آباد رشت براي تدفين خانواده‌هاي معظم شهدا در نظر گرفته شود.
گفتني است در اين نشست مهندس عباس صابر، مهندس اميرحسين علوي، محمدحسين کارگرنيا به عنوان اعضا، مشاوران و محمدعلي رفيعي به عنوان رئيس کميسيون حضور داشتند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.