کد خبر : 4163
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۷

دفاع جانانه‌ی شیرزاد از فعالیتهای بی‌غرض رسانه‌یی

دفاع جانانه‌ی شیرزاد از فعالیتهای بی‌غرض رسانه‌یی

هاتف‌نیوز – هرچند ما چندان به تکرار یک خبر درج شده در رسانه‌های گروهی علاقه‌یی نداریم اما گاهی بازتاب و بازنشر خبرها و یا اظهارنظرهایی که صورت می‌گیرد نشان دهنده‌ی دیدگاه و نقطه‌نظر مشترک بسیاری از فعالان فرهنگی- اجتماعی است.

    هاتف‌نیوز – هرچند ما چندان به تکرار یک خبر درج شده در رسانه‌های گروهی علاقه‌یی نداریم اما گاهی بازتاب و بازنشر خبرها و یا اظهارنظرهایی که صورت می‌گیرد نشان دهنده‌ی دیدگاه و نقطه‌نظر مشترک بسیاری از فعالان فرهنگی- اجتماعی است.
هفته‌ی گذشته به دنبال خبرسازی یکی از سایتهای خبری فاطمه شیرزاد عضو کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر رشت دفاع جانانه‌یی از روند حفظ سلامت فعالیتهای رسانه‌یی و حمایت از خبرنگارانی که بدون قصد و نیت سوء تنها به منظور اطلاع‌رسانی و همچنین روشن سازی افکار عمومی تلاش می‌کنند و همواره می‌کوشند منافع گیلان و مرکز آن «شهرباران» در بیان دیدگاههای خود و دیگران را مد نظر قرار دهند نه سود و زیان شخصی و یا جانبداریهای ناشیانه‌ی پوچ که دیگر دوران آن سپری شده و حنای اینگونه فعالیتها برای مردم هم رنگی ندارد، در گفت‌وگو با «فارس» گفت: حضور عناصر سیاسی و عملکرد سیاسی این افراد در کمیسیون فرهنگی شورا با توجه به حساسیت این حوزه هیچگونه توجیهی ندارد.
فاطمه شیرزاد درباره‌ی انتشار خبری از جلسه‌ی روز شنبه‌ی کمیسیون فرهنگی شورای شهر اظهار کرد: در جلسه‌ی روز شنبه‌ی کمیسیون فرهنگی شورا آنچه عجیب به نظر می‌رسید حضور دبیر جدید کمیسیون فرهنگی بود در حالی که معارفه‌ی وی تا آن روز انجام نشده بود.
وی افزود: نطق بنده در جلسه‌ی کمیسیون فرهنگی شورا نه در جهت رد سمت و سوی سیاسی و ارزشی، بلکه در راستای ارج گذاشتن به وظایف و مسولیتهایی بود که به واسطه‌ی رای مردم بر گردن ما گذاشته شده است.
عضو هیات رئیسه‌ی شورای شهر رشت ادامه داد: در این جلسه از اعضا خواستم تا در نصب و انتخاب دبیران کمیسیونها دقت عمل بیشتری به خرج دهند و برای حفظ منافع مردم و شهر از انتخاب افراد خارج از بدنه‌ی شورا و شهرداری پرهیز کنند تا در شرایط کنونی شهرداری با بار مالی مضاعف مواجه نشود.
وی با بیان اینکه اعتراض بنده نسبت به انتخاب دبیر جدید کمیسیون فرهنگی بود که با حضور در جلسه‌ی سیاسی روز قبل از کمیسیون و رسانه‌یی کردن آن سمت و سوی سیاسی خود را به رخ کشیده است، تصریح کرد: به عنوان یک عضو کوچک شورا اعتقاد دارم با احترام به افکار و سمت و سوی سیاسی هر یک از اعضای شورا آنچه مهم به شمار می‌رود خدمتگزاری به مردم بدون در نظر گرفتن جناح‌بندیهای سیاسی است.
شیرزاد با اشاره به اینکه شورا امین مردم و نماینده‌ی آرا و افکار مختلف آحاد جامعه است، خاطرنشان کرد: بر ما وظیفه است تا بدون در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی خود، تمام تلاشمان را برای خدمت‌رسانی به شهروندان و بهبود شرایط شهر به‌کار بندیم.
وی افزود: کمیسیون فرهنگی شورا به دلیل حساسیتهای خاص خود و با توجه به فرمایشهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر نامگذاری امسال با عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ»، مکانی برای ارتقای سطح فرهنگی شهر است و حضور عناصر سیاسی و عملکرد سیاسی این افراد در این محیط جای هیچگونه توجیهی ندارد.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت درباره‌ی خبری که حاکی از خروج اعتراض‌آمیز دو نفر از خبرنگاران از این جلسه مطرح شد، ادامه داد: با وجود برخورد نامناسب یکی دیگر از اعضای شورا، به صورت غیرمنصفانه‌ دلیل خروج افراد را اظهارات بنده مطرح کردند باید عرض کنم در ابتدا خود را فردی رسانه‌یی می‌دانم و موضعگیریهای بنده در موارد گذشته نشان می‌دهد که برای همکاران خود در رسانه‌های مختلف احترام و ارزش بسیاری قائلم.
وی اضافه کرد: آنچه که شاهد آن بودیم این بود که بدون اطلاع اعضای کمیسیون فرهنگی، تغییراتی در نمایندگان رسانه‌های شرکت‌کننده در جلسه صورت گرفت و با کمال تاسف شاهد این بودیم که دبیر جدید کمیسیون که هنوز مراسم معارفه خود را نیز به سرانجام نرسانده بود با تغییر این ترکیب از برخی از پایگاههای خبری فاقد مجوز وزارت ارشاد دعوت به عمل آورد که سابقه‌ی خوبی در انعکاس صادقانه‌ی اخبار و تعهد به رسالت کار خبری ندارند.
شیرزاد با تصریح بر اینکه برای نهادینه شدن قانون باید همواره از خود آغاز کنیم، یادآور شد: به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری با رعایت قانون و ارج گذاشتن به رسانه‌های مجوزداری که در این عرصه مشغول هستند دیگران را نیز تشویق به قانونمند کردن فعالیتهای خود کنیم که ظاهراً تذکر دلسوزانه و قانونی بنده و برخورد متفاوت یکی دیگر از اعضای شورا کاسه‌ی صبر یک خبرنگار را لبریز کرد.
وی افزود: با توجه به توضیحات دبیر جدید کمیسیون در پایان جلسه در عدم حضور دیگر خبرنگاران، ظاهراً فرد مورد نظر به دلیل ارائه‌ی طرحی به کمیسیون و گرفتن موافقت و اعتبار برای طرح خود مراجعه کرده بود که در این صورت نطق بنده شامل حال وی نمی‌شود.
شیرزاد با اشاره به اینکه پس از این جلسه مانند گذشته شاهد انتشار اخباری بودیم که مساله را به خروج اعتراضی سردبیر یک پایگاه خبری مرتبط کرد، متذکر شد: تا این لحظه هیچگونه اثر رسمی یا غیررسمی از فعالیت این پایگاه خبری در شهر و استان مشاهده نشده است.
وی خاطرنشان کرد: از خداوند می‌خواهم با وجود تمام مشکلات طبیعی و غیرطبیعی که در مسیر کار شورای چهارم قرار دارد به بنده و همکارانم کمک کند تا عبادت خود را با خدمت به خلق به سرانجام رسانیم و از همکاران رسانه‌‌یی خود می‌خواهم قبل از انتشار هرگونه خبری آیه‌ی شریفه‌ی قرآن را در نطر بیاورند که می‌فرماید: «کتمان حق گناه کبیره است».
هر چند این نخستین باری نیست که قلمهای مسموم دست به کار می‌شوند و برای حفظ منافع شخصی با تهدید و ارعاب تلاش می‌کنند افراد را مصادره به مطلوب نمایند و قطعاً آخرین بار هم نخواهد بود اما جای این امیدواری وجود دارد که با حضور پرثمر خبرنگاران مومن، متعهد و مسوول که نسبت به وقایع جامعه حساس هستند و نه برای منافع شخصی و کسب قدرت یا شهرت و یا ثروت بلکه برای آگاه‌سازی وجدانهای بیدار جامعه تلاش می‌کنند، سرعت روند مسموم فعالیت خبرنگارنماهایی که این فضای مقدس را آلوده می‌نمایند، اگر نه متوقف دستکن کند شود.
«هاتف» و «هاتف‌نیوز» همچون سالهای گذشته هر مقام و مسوولی را که در این جهت گام بردارد به شیوه‌ی خود و با حفظ بیطرفی رسانه‌یی مورد تایید قرار می‌دهد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.