کد خبر : 3836
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۹

«بیمارستان پورسینا» میزبان نشست کمیته‌ی راهبردی دانشگاه

«بیمارستان پورسینا» میزبان نشست کمیته‌ی راهبردی دانشگاه

هاتف‌نیوز – این هفته «بیمارستان پورسینای رشت» میزبان پروفسور انوش برزیگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان، معاونان و مدیران وی در نشست کمیته‌ی راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بود.

    هاتف‌نیوز – این هفته «بیمارستان پورسینای رشت» میزبان پروفسور انوش برزیگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان، معاونان و مدیران وی در نشست کمیته‌ی راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بود.
بر پایه‌ی گزارش روابط عمومی «مرکز آموزشی – درمانی پورسینای رشت» نشست هم‌اندیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونان و مدیران ستادی این دانشگاه با حضور ریاست «بیمارستان پورسینای رشت» و مدیران گروههای آموزشی با بحث و بررسی درباره‌ی مسائل و مشکلات این بیمارستان تاریخی رشت، در دفتر ریاست «بیمارستان پورسینا» برگزار شد.
بر پایه‌ی گزارش «وب‌دا» دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک مدیر عامل «مرکز آموزشی – درمانی پورسینا»، با بیان اینکه طی ده سال گذشته این اولین جلسه‌یی است که هیات رئیسه‌ی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این مرکز آموزشی – درمانی برگزار می‌کند، افزود: این امر، طلیعه‌ی روزهای بهتر را برای «بیمارستان پورسینا» به همراه خواهد داشت.
وی در ادامه یادآور شد: سعی ما بر این است که بتوانیم از توانمندیهای مدیریتی و اجرایی اعضای هیات علمی بهره‌مند شویم و در صورت تمایل آنها در تصمیم‌گیریها و برنامه‌ریزی از نظرات آنها استقبال می‌کنیم.5
مدیر عامل این مرکز آموزشی – درمانی ضمن اشاره به کمیته‌های اتاق عمل، اورژانس، مرگ ومیر، نورولوژیک و کمیته‌ی خطا، گزارشی از اقدامات انجام گرفته در کمیته‌های یاد شده را نیز ارائه کرد.
دکتر یوسف‌زاده در تشریح کمیته‌ی مرگ ومیر، این کمیته را جزو بهترین آنها دانست و یادآور شد: در این کمیته هر مورد مرگ و میر مورد بررسی قرار می‌گیرد و علت آن نیز به طور دقیق بررسی می‌شود.
وی همچنین افزود:در کمیته‌ی خطای پزشکی نیز چنانچه خطایی در روند رسیدگی به امور بیماران صورت گیرد، مورد بررسی قرار گرفته و سعی در رفع آن می‌شود.
مدیر عامل این مرکز آموزشی – درمانی در ادامه با ارائه‌ی برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به منظور ساماندهی اورژانس این بیمارستان اظهار کرد: سعی ما بر این است که خطا در روند رسیدگی به امور بیماران را به کمترین حد ممکن برسانیم و تمام فرآیندها از لحظه‌ی ورود بیمار به این مرکز تعریف شده است.
سپس دکتر سیدحسن میری مشاور ریاست دانشگاه علوم پزشکی در امور اورژانسهای بیمارستانی با اشاره به ساماندهی اورژانسها، اظهار کرد: اورژانس یک بحث ساختاری است که نیازمند سعه‌ی صدر و ارزیابی نقطه به نقطه بوده تا بتوان بهترین اقدامات را با هماهنگیهای درون سازمانی انجام داد.
دکتر جابر نبی‌زاده معاون توسعه‌ی مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی نیز در ادامه با اشاره به اهمیت دو «مرکز آموزشی – درمانی رازی و پورسینا» برای هیات رئیسه‌ی این دانشگاه در جهت رفع مشکلات این مراکز، اظهارکرد: ابتدا باید یک بررسی و بازدید میدانی انجام شود وجهت تصمیماتی که در شرایط کنونی می‌توان آنها را عملیاتی کنیم، برنامه‌ریزیهای لازم صورت گیرد.
سپس پروفسور انوش برزیگر ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت «بیمارستان پورسینا»، این مرکز آموزشی – درمانی را به عنوان یکی از بزرگترین مراکز آموزشی، درمانی و پژوهشی دانست که بیماران بسیاری را حتی از سراسر استان به این مرکز ارجاع داده می‌شوند.
وی همچنین افزود: طرح تحول نظام سلامت فرصت مناسبی برای پاسخ به نیازهای مردم در زمینه‌ی اصلاح خدمات سلامت است و ما به عنوان متولیان این امر باید اهتمام جدی برای پاسخ به این مطالبات در حوزه‌ی سلامت داشته باشیم.
ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه خواستار در اولویت قرار دادن بررسی مشکلات ساختاری و فیزیکی اورژانس بیمارستان و سپس مشکلات آموزشی این مرکز شد.
استاد برزیگر همچنین خاطر نشان کرد: تا حصول نتایج مطلوب در جهت ارائه‌ی خدمات شایسته به مردم عزیز این جلسه به طور منظم و هفتگی همانند بیمارستان رازی در این مرکز برگزار می‌شود.
وی با تاکید بر برنامه‌ی کوتاه مدت جهت تجهیز اورژانس و تشکیل تیم عملیات اورژانس با بالاترین عملکرد، تصریح کرد: سپس با برنامه‌ی میان مدت جهت ساماندهی اورژانس برنامه‌ریزی می‌کنیم.
در این نشست مقرر شد جلسات به طور هفتگی و منظم برگزار شود و همه‌ی مدیران گروههای آموزشی و روسای بخشها نیز در نشستهای آینده حضور داشته باشند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.