کد خبر : 3794
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۹

سرعت عمل آتشنشانان سبب جلوگیری از بروز فاجعه شد

سرعت عمل آتشنشانان سبب جلوگیری از بروز فاجعه شد

هاتف‌نیوز – به دنبال آتشسوزي انبار مواد غذايي در محله‌ی پيرسراي رشت، سرعت عمل آتشنشانان «شهر باران» مانع از بروز فاجعه‌یي بزرگ شد.

    هاتف‌نیوز – به دنبال آتشسوزي انبار مواد غذايي در محله‌ی پيرسراي رشت، سرعت عمل آتشنشانان «شهر باران» مانع از بروز فاجعه‌یي بزرگ شد.
بر پایه‌ی گزارش تحريريه‌ی خبر روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداری کلانشهر رشت، در پي تماس عده‌یی از شهروندان با سامانه‌ی ۱۲۵ آتش‌نشاني رشت در ساعت ۱۰:۵۶ صبح روز پنجشنبه مبني بر بروز آتشسوزي در انبار يك فروشگاه در محله‌ی پیرسرا، سيد حسين نظري مسوول يكي از واحدهاي ستاد فرماندهي سريعاً با اعلام وضعيت فوق‌العاده ۱۲ دستگاه خودرو از شش ايستگاه مجاور را به محل وقوع حادثه واقع در پيرسراي رشت اعزام كرد.
كريم مكرم رفتاري معاونت عمليات سازمان آتش‌نشاني و خدمات ایمنی رشت كه فرماندهي تيم اعزامي را بر عهده داشت در اين باره گفت: در پي اعلام ستاد فرماندهي مبني بر بروز حريق در يك انبار فروشگاه بزرگ سريعاً با توجه به ترافيك شديد ايجاد شده به وسیله‌ی خودروهاي عبوري و عرض كم خيابان منتهي به محل آتشسوزی در خيابان انشايي(پيرسرا) در كمتر از سه دقيقه به محل حريق رسيدیم در حالی که دود بسيار غليظ از سقف انبار مشاهده مي‌شد.SAMSUNG CSC
مکرم رفتاري در اين باره گفت: آتش داخل سقف يك باب مغازه و انباري بزرگ قديمي متصل به هم پوشيده از سفال و فاقد ديوار آتش‌بر رخ داده بود كه از زواياي مختلف به منازل مسكوني، تجاري و ساختمانهاي مجاور راه داشت و در حال گسترش هم بود. به همین دلیل بي‌درنگ آتشنشانان را به پنج گروه تقسيم كرديم؛ گروه اول به قطع برق و گاز ساختمان پرداخته و چهار گروه ديگر با تجهيز خود به تجهيزات انفرادي به ویژه دستگاه تنفسي و پهن كردن لوله‌هاي آبرسان از چهار قسمت در كمتر از پنج دقيقه از گسترش آتش جلوگيري کرده و به مهار آن پرداختند.
معاون عمليات سازمان آتش‌نشاني و خدمات ایمنی رشت تاكيد كرد: از جمله مشكلاتي كه آتشنشانان در خاموش کردن اين آتشسوزي با آن مواجه بودند مي‌توان به پارك کردن خودروهاي شخصي در محل حادثه و تجمع بيش از حد جمعيت براي تماشاي اين آتشسوزي، دخالت در كار آتشنشانان و نيز عرض كم خيابان منتهي به محل آتشسوزي و نیز دپوي بيش از حد كالا و اجناس در انبار مواد غذايي كه مواد سلولوزي نيز در آن نگهداري مي‌شد، یاد کرد كه به همين دلیل دود زياد ناشي از اين آتشسوزي آسمان منطقه را پوشانده بود.
مکرم رفتاري در پايان خاطر نشان كرد: از شهروندان می‌خواهيم با تجمع بيمورد در محل حوادث مانع از عمليات صحيح آتشنشانان براي کمک‌رساني نشوند.

SAMSUNG CSC

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.